rttc national championship (closed circuit)(juniors)(antelope rt)(entries close 04/10/17 )

  • Hide Map
  • Date: 15-Oct-17
  • Time: 09:00
  • Distance: 11.8 Miles
  • Course: p/thruxton
  • Closing Date: 04-Oct-17 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Para

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Position Img First Name Last Name Gender Category Club Time Avg. Speed Points
1 Cavan Walker Male Junior Prologue Race Team 24:07 29.357 Mph 150
2 Josh Copley Male Espoir 24:12 29.256 Mph 147.973
2 Adam Jarps Male Junior Manilla Cycling 24:12 29.256 Mph 147.973
4 Oliver Knight Male Junior Team Corley Cycles 24:15 29.196 Mph 143.919
5 Matthew Grey Male Espoir Spokes BPC Racing 25:01 28.301 Mph 141.892
6 Thomas Day Male Juvenile Poole Whs 25:11 28.114 Mph 139.865
7 Red Walters Male Espoir Sotonia CC 25:15 28.04 Mph 137.838
8 George Elliott Male Junior Innovation Racing 25:23 27.892 Mph 135.811
9 Ieuan Woods Male Junior 25:47 27.46 Mph 133.784
10 Tom Portsmouth Male Junior VC de Londres 26:13 27.006 Mph 131.757
11 Harry Kirby Male Junior VC 10 26:24 26.818 Mph 129.73
12 Euan Backus Male Junior Zappi Racing Team 26:33 26.667 Mph 127.703
13 Finn Mansfield Male Junior Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann 26:42 26.517 Mph 125.676
14 Jack Brough Male Juvenile Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann 26:48 26.418 Mph 123.649
15 Jamie Whitcher Male Juvenile Poole Whs 26:50 26.385 Mph 121.622
16 Samuel Hall Male Juvenile Lyme Racing Club 27:03 26.174 Mph 119.595
17 Reuben Trotter Male Junior Banbury Star Cyclists' Club 27:10 26.061 Mph 117.568
18 Matthew Hickman Male Juvenile Portsmouth North End CC 27:28 25.777 Mph 115.541
19 Jake Crossley Male Juvenile Colchester Rovers CC 27:40 25.59 Mph 113.514
20 Jack Shayler Male Espoir Synergie Coaching 27:53 25.391 Mph 111.486
21 Caitlin Peters Female Junior i-Team Cyclists Club 27:55 25.361 Mph 109.459
22 Joel Ackers Male Juvenile Innovation Racing 28:05 25.211 Mph 107.432
23 Blaine Carpenter Male Junior Banbury Star Cyclists' Club 28:21 24.974 Mph 105.405
24 Nathan Woodhouse Male Junior Leighton Buzzard Road Cycling Club 28:22 24.959 Mph 103.378
25 Jacob Schnabel Male Juvenile Fareham Wheelers CC 28:24 24.93 Mph 101.351
26 Peter Hewson Male Junior Hillingdon Slipstreamers 28:26 24.9 Mph 99.324
27 Elizabeth Marvelly Female Junior Hillingdon Slipstreamers 28:34 24.784 Mph 97.297
28 alfie salmon Male Juvenile Lee Valley Youth CC 28:50 24.555 Mph 95.27
29 Oisin Murphy Male Juvenile Hillingdon Slipstreamers 29:00 24.414 Mph 93.243
30 Connie Hayes Female Junior Liv AWOL 29:18 24.164 Mph 91.216
31 Eva Callinan Female Juvenile Hillingdon Slipstreamers 29:22 24.109 Mph 89.189
32 Dan Byrne Male Junior Poole Whs 29:23 24.095 Mph 87.162
32 Lydia Watts Female Junior Zappi Racing Team 29:23 24.095 Mph 87.162
34 Isabel Sharp Female Juvenile Poole Whs 29:25 24.068 Mph 83.108
34 Matthew Houlberg Male Junior Portsmouth North End CC 29:25 24.068 Mph 83.108
36 jack martin Male Junior Bournemouth Arrow CC 29:32 23.973 Mph 79.054
37 Lauren Higham Female Junior Liv AWOL 29:43 23.825 Mph 77.027
38 Cameron Still Male Juvenile VC de Londres 29:44 23.812 Mph 75
39 Harry Paveley Male Juvenile Innovation Racing 29:49 23.745 Mph 72.973
40 Jack Trunwitt Male Junior Bournemouth Arrow CC 29:50 23.732 Mph 70.946
41 Trystan Barnett Male Junior 45 RC 29:55 23.666 Mph 68.919
42 Izzy Brickell Female Juvenile Fareham Wheelers CC 29:59 23.613 Mph 66.892
43 Jamie Brown Male Juvenile Innovation Racing 30:13 23.431 Mph 64.865
44 Savannah Hewson Female Junior Liv AWOL 30:33 23.175 Mph 62.838
45 Ben Gill Male Juvenile Poole Whs 30:36 23.137 Mph 60.811
46 Callum Biggs Male Juvenile Lee Valley Youth CC 30:40 23.087 Mph 58.784
47 Kyle Jones Male Juvenile Maindy Flyers Youth Cycling 30:46 23.012 Mph 56.757
48 Aimee Lane Female Juvenile Wyre Forest Cycle Racing Club 30:47 22.999 Mph 54.73
49 Edward hopkins Male Juvenile Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann 30:48 22.987 Mph 52.703
50 Daniel Roberts Male Juvenile Team Cherwell 30:53 22.925 Mph 50.676
51 Freya Richardson Female Junior Portsmouth North End CC 30:58 22.863 Mph 48.649
52 Bertie Pettit Male Juvenile Synergie Coaching 30:59 22.851 Mph 46.622
53 Callum Twelves Male Juvenile Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann 31:10 22.717 Mph 44.595
53 Rory Knowles Male Juvenile Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann 31:10 22.717 Mph 44.595
55 Benjamin Bisson Male Juvenile VC de Londres 31:18 22.62 Mph 40.541
56 Lotta Mansfield Female Juvenile Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann 31:30 22.476 Mph 38.514
57 Toby Heron Male Juvenile Banbury Star Cyclists' Club 32:05 22.068 Mph 36.486
58 Bruno Cabrelli Male Juvenile Hemel Hempstead CC 32:11 21.999 Mph 34.459
59 James Porter Male Junior 32:24 21.852 Mph 32.432
60 Barbara de Koning Female Juvenile Team Milton Keynes 32:34 21.74 Mph 30.405
61 Thomas Heighton Male Juvenile Stockton Wheelers CC 33:38 21.051 Mph 28.378
62 Ciara blount Female Juvenile Synergie Coaching 33:51 20.916 Mph 26.351
63 Jack Rose Male Juvenile Synergie Coaching 34:08 20.742 Mph 24.324
64 Ryan Jackson Male Juvenile Lee Valley Youth CC 34:10 20.722 Mph 22.297
65 Abigail Old Female Juvenile Hillingdon Slipstreamers 34:35 20.472 Mph 20.27
66 ellie farrow Female Junior Solent Pirates Youth Cycling Club 34:48 20.345 Mph 18.243
67 Alexander Norman Male Juvenile Bedfordshire Road RT 35:02 20.209 Mph 16.216
68 Katie-Anne Calton Female Juvenile Solent Pirates Youth Cycling Club 35:34 19.906 Mph 14.189
69 Ollie Boarer Male Juvenile i-Team Cyclists Club 35:37 19.878 Mph 12.162
70 Esme Stewart Female Espoir Millfield Triathlon & Road Cycling Club 35:44 19.813 Mph 10.135
71 Callum Robins Male Juvenile Solent Pirates Youth Cycling Club 38:43 18.287 Mph 8.108
72 Charlie Pears Male Juvenile Bath Cycling Club 39:10 18.077 Mph 6.081
73 Sophie Heighton Female Juvenile Stockton Wheelers CC 39:19 18.008 Mph 4.054
74 Harry Jordan Male Juvenile Cheshire Maverick Cycle Club 40:14 17.597 Mph 2.027
DNS Sophie Tiller Female Juvenile i-Team Cyclists Club 0
DNS Nicole Ainsworth Female Juvenile Synergie Coaching 0
DNS Alex Pilgrim Male Junior Millfield Triathlon & Road Cycling Club 0
DNS Mercy Webb Female Junior Storey Racing 0
DNS Bevan Jones Male Espoir Manilla Cycling 0