Badge of Honour

For outstanding service to the Council/Company the following persons have been honoured:
 

2020
Jeff Bowler – Central
Mike Edwards – West
Sheila Edwards – West

2019
Marian Fountain – London West 
Mick Fountain – London West
Doug Laidlow – South East
Tudor Thomas – South Wales

2018
Bill Stanley – Central
David Whitehead – Manchester

2017
Sue Bowler – Central 
Julian Gee – South 
Mrs Pat Hill – South East 
Mick Phillips – Yorkshire 
MikeWilliams – Yorkshire 
Val Ross – Liverpool 
David Taylor

2016    
Robin Field – South Wales 
Mike Westmorland – North 
Tony Peachey – South East 
John Longbottom – South East 

2015
Keith Lawton – Yorkshire 
Gordon Hart – London North 
Joe Summerlin – Central 

2014
Tony Millington – Manchester 
Norman James – South Wales 
George Barker – Yorkshire 

2013
Mick Kilby – London South 
Albert Harrison – Teesside 
Gavin Russell – Teesside 
David Barry – Midland 
Mark Philipson – Yorkshire 
Ray Luckett – North East 

2012
Sheila Hardy – Midland 
George Smith – South West 

2011
Don Saunders – East 

2010
Keith Robins – South East Midlands 
Philip Heaton – Manchester 

2009
George Dawson – Teesside 
Ken Blowe – South  
Derek Johnson – Liverpool  
Richard Daniells – South East Midlands 

2006
Jack Roughley – North 
Bernard Jones – North 

2004
Amy Hooton Liverpool District 
Pete Swetman London South District 

2002
Vic Williams – South East 
Brenda Jackson – North 
Peter Walthall – Manchester 
Peter McGrath – North East 
Ron Diplock – West 
Peter Stone – South East 

2001
Trevor Bracegirdle – Manchester 
John Galway – West 
Ellis Smith – Lincolnshire  
Douglas Eagger – London North 
James Burgin – London West 
Ken Robertson – South West 

2000
Stanley Turner – London East 
Barry Freeman – London East 
Shelagh Hargraves – South Wales 

1999
Warwick Dunford – South East 

1998
George Morris –  North Midlands 
Frank Minto – North Midlands  
Christine Minto – North Midlands  
John Barton – Central 
Malcolm Watton – South East 
Christine Watts – London South 
Keith Webb – Yorkshire 

1997
Roy Moss – South Wales 
Eddie Smith – Midland 

1996
Tim Field – Midland 
Albert Harper – Midland 

1995
Graham Morris – Manchester 
Dudley Roberts – South East Midlands 
Stephen Pontin – London North 

1994
Edward Guy – Central 
Leslie Heald – Manchester 
Lillian Heald – Manchester 
William Glaze – Midland 
William Perret – Midland 
Frederick Howell – South Wales 
William Thorncroft – London East 
Douglas Brunwin – London East 
Frederick Cooper – South East Midlands 

1993
William Townsend OBE – London West 
Eric Mustill – Liverpool 
Albert Saunders – East 

1992
Frederick Stoppard – Central 
Cyril Dixon – North 

1991
James Carr – North Midlands 

1989
Reginald Booth – Lincolnshire 

1986
Arthur Elston – South West 

1983
Vernon Wright – South Wales