ECCA (Preference to ECCA members)

  • Hide Map
  • Date: 20-Sep-20
  • Time: 09:00
  • Distance: 25 Miles
  • Course: b25/8
  • Closing Date: 08-Sep-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 09:01:00 Helen Webster CC Breckland Female Vet
2 09:02:00 Paul Dennington VC Baracchi Male Vet
3 09:03:00 Mike Watson Lowestoft Wheelers Cycling Club Male Vet
4 09:04:00 John Swanbury VC Baracchi Male Vet
5 09:05:00 Ronnie Stone Islington Cycling Club Male Vet
6 09:06:00 Stephen Wilkinson TWB - On Time Race Team Male Vet
7 09:07:00 Kevin Hickman API-Metrow Male Vet
8 09:08:00 Matt Price Icknield RC Male Vet
9 09:09:00 Cheryl Tye Plomesgate CC Female Vet
10 09:10:00 Mark Arnold VTTA (East Anglia Group) Male Vet
11 09:11:00 Abid Hussain Icknield RC Male Vet
12 09:12:00 Nick Esser D A P Cycling Club Male Vet
13 09:13:00 James Wood West Suffolk Wheelers Male Vet
14 09:14:00 Adrian McHale Peterborough CC Male Vet
15 09:15:00 Glenn Taylor Shorter Rochford RT Male Vet
16 09:16:00 Geoff Frost Team Velovelocity Male Vet
17 09:17:00 Thomas Carroll CC Breckland Male Senior
18 09:18:00 Bob Quarton Wolsey RC Male Vet
19 09:19:00 Ron Back West Suffolk Wheelers Male Vet
20 09:20:00 Joe Skipper Team Skipper Male Senior
21 09:21:00 Jamie Sparrow Kings Lynn CC Male Vet
22 09:22:00 Jackie Field CC Ashwell Female Vet
23 09:23:00 Ryan Gray Tri Harder Male C5
24 09:24:00 Mark Ready Diss & District CC Male Vet
25 09:25:00 Richard O'Rourke Team Vision Racing - Silverhook Male Vet
26 09:26:00 Grant Orsborn Bedfordshire Road RT Male Vet
27 09:27:00 Robert Golding Ely & District CC/B&T Motor Repairs Male Vet
28 09:28:00 Simon Brierley Tri-Anglia Triathlon Club Male Vet
29 09:29:00 Brandon Baldacci Lee Valley Youth CC Male Junior
30 09:30:00 Mark Richards D A P Cycling Club Male Senior
31 09:31:00 Daniel Homer London Phoenix CC Male Vet
32 09:32:00 Martin Bullen Peterborough CC Male Vet
33 09:33:00 Matthew Lord Lee Valley Youth CC Male Junior
34 09:34:00 Mark Edmonds Shaftesbury CC Male Vet
35 09:35:00 Steve Croggon Beacon Roads CC Male Vet
36 09:36:00 Colin Lizieri Cambridge CC Male Vet
37 09:37:00 Alex Purcell CC Sudbury Male Senior
38 09:38:00 Steve Shore Southend Wheelers Male Vet
39 09:39:00 Jack Charlton-Hunt Lee Valley Youth CC Male Juvenile
40 09:40:00 Paul Hart Hart Performance Coaching Male Vet
41 09:41:00 Dave Bell Cambridge CC Male Senior
42 09:42:00 Chris Lea Buxton CC/Sett Valley Cycles Male Vet
43 09:43:00 Dan Foster 3T-RACING Male Vet
44 09:44:00 Alex Warburton Velo Schils Interbike RT Male Senior
45 09:45:00 Nic Pillinger Team Secret Squirrel Male Vet
46 09:46:00 Julian Bosley Stowmarket & District CC Male Vet
47 09:47:00 Craig Lamb Alford Whs Male Vet
48 09:48:00 Kim Barfoot-Brace Bath Cycling Club Female Senior
49 09:49:00 Phil Bailey Basildon CC Male Vet
50 09:50:00 Kyle Gordon RT 23 Male Senior
51 09:51:00 Matthew McClure Wisbech Whs Male Senior
52 09:52:00 Oliver Cozens Norwich A B C Male Senior
53 09:53:00 Adam Bishop Lea Valley CC Male Vet
54 09:54:00 Philip Jones Peterborough CC Male Vet
55 09:55:00 Andrew Grant Cambridge CC Male Vet
56 09:56:00 John Swindells Iceni Velo Male Vet
57 09:57:00 Philip Waring VTTA (East Anglia Group) Male Vet
58 09:58:00 Alfie Salmon Lee Valley Youth CC Male Junior
59 09:59:00 David Fenn CC Sudbury Male Vet
60 10:00:00 Andy Proffitt Arctic Aircon RT Male Vet
61 10:01:00 Antony Gough Velo-One Cycling Team(Staples Vegetables/Neil Palmer Electrical) Male Vet
62 10:02:00 Daniel Ward South Normanton C C Male Senior
63 10:03:00 Patrick Ellis Diss & District CC Male Vet
64 10:04:00 Kelvin Fleuty Maldon & District CC Male Vet
65 10:05:00 Mark Ellis Team Milton Keynes Male Vet
66 10:06:00 Philip Watkins North Norfolk Whs Male Vet
67 10:07:00 Angus Lawrence Lee Valley Youth CC Male Junior
68 10:08:00 Matthew Peck Ipswich BC Male Senior
69 10:09:00 Jim Robertson St Neots CC Male Vet
70 10:10:00 Jack Brown ActiveEdge Race Team P/B Cooper/BMW Inchcape Male Espoir
71 10:11:00 Mark Howard Eagle Road Club Male Senior
72 10:12:00 James Jenkins Richardsons-Trek RT Male Espoir
73 10:13:00 Lee Thomas Velo-One Cycling Team(Staples Vegetables/Neil Palmer Electrical) Male Vet
74 10:14:00 Samuel Allport VTTA (Surrey/ Sussex) Male Vet
75 10:15:00 Darren Yarwood Almerico Vive Le Velo Male Vet
76 10:16:00 Chris Tye Plomesgate CC Male Vet
77 10:17:00 John Manlow Ely & District CC/B&T Motor Repairs Male Vet
78 10:18:00 Patrick Charlton Wolsey RC Male Vet
79 10:19:00 Deborah Beare Icknield RC Female Senior
80 10:20:00 Alexander Royle Manchester Bicycle Club Male Senior
81 10:21:00 Darran Bennett Ely & District CC/B&T Motor Repairs Male Vet
82 10:22:00 Jennifer Millmore Islington Cycling Club Female Senior
83 10:23:00 Roger Sewell Wisbech Whs Male Vet
84 10:24:00 Richard Crook Fenland Clarion CC Male Senior
85 10:25:00 Malcolm Smith Peterborough CC Male Vet
86 10:26:00 James Scarth Bishop's Stortford CC Male Vet
87 10:27:00 Steve Cotton Iceni Velo Male Vet
88 10:28:00 Jason Turner Norwich A B C Male Vet
89 10:29:00 Marcelo Ribeiro Maldon & District CC Male Vet
90 10:30:00 Harry Tanfield AG2R La Mondiale Male Senior