Bynea CC (3 of 10 in Celtic Series)

  • Hide Map
  • Date: 26-May-18
  • Time: 10:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: R10/4
  • Closing Date: 15-May-18 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
8 10:08:00 Philip Batch Bynea Cycling Club Male Vet
9 10:09:00 David Thomas Rhondda Triathlon Club Male Senior
10 10:10:00 Andrew Rowles Cardiff Ajax CC Male Senior
11 10:11:00 Antony Howell Port Talbot Whs CC Male Vet
12 10:12:00 John Shehan Bynea Cycling Club Male Vet
13 10:13:00 Edward Malarczyk Cwmcarn Paragon Road Club Male Vet
14 10:14:00 John Williams Bynea Cycling Club Male Vet
15 10:15:00 Ryan O'Rourke Cwmcarn Paragon Road Club Male Senior
16 10:16:00 Sara Jones Bynea Cycling Club Female Senior
17 10:17:00 Paul Rees Bynea Cycling Club Male Vet
18 10:18:00 Michael Bevan Bynea Cycling Club Male Vet
19 10:19:00 Ross Morgan Port Talbot Whs CC Male Senior
20 10:20:00 Chris Jones Elite Cycling Male Vet
21 10:21:00 Shirley Howell Port Talbot Whs CC Female Vet
22 10:22:00 Wayne Evans Bynea Cycling Club Male Vet
23 10:23:00 Richard Rees Cardiff Ajax CC Male Senior
24 10:24:00 terry Anthony Ogmore Valley Wheelers Male Vet
25 10:25:00 Chris Fishbourne Team Backstedt Bike Performance Male Vet
26 10:26:00 Austin Heath Bynea Cycling Club Male Vet
27 10:27:00 Tim Brace Team NBCC Male Vet
28 10:28:00 Jason Cole Milford Tritons Cycling Club Male Senior
29 10:29:00 Colin Wallace Merthyr CC Male Vet
30 10:30:00 Nathan Leaves Cwmcarn Paragon Road Club Male Senior
31 10:31:00 Trish Butchers Bynea Cycling Club Female Vet
32 10:32:00 Carys Jeffreys Bynea Cycling Club Female Junior
33 10:33:00 Michelle Fishbourne Team Backstedt Bike Performance Female Vet
34 10:34:00 Jon Vickery Cwmcarn Paragon Road Club Male Vet
35 10:35:00 Lee Perrott Cycle Specific Male Senior
36 10:36:00 Iago Williams Towy Riders Cycle Club Male Juvenile
37 10:37:00 Ian Thomas Bynea Cycling Club Male Vet
38 10:38:00 Brad Davies Bynea Cycling Club Male Vet
39 10:39:00 Leon Evans Cardiff Ajax CC Male Vet
40 10:40:00 Philip Tucker Cycle Specific Male Senior
41 10:41:00 Dave Symmons Bynea Cycling Club Male Vet
42 10:42:00 Helen Priest Cardiff Ajax CC Female Vet
43 10:43:00 Stephen Landeg Ogmore Valley Wheelers Male Vet
44 10:44:00 Andrea Parish VeloSistas TT Team Female Vet
45 10:45:00 David Brice Bynea Cycling Club Male Vet
46 10:46:00 Patrick Jerome Ride Bike Wales Male Vet
47 10:47:00 Keith Thomas Bynea Cycling Club Male Vet
48 10:48:00 David Singleton Acme Whs (Rhondda) CC Male Vet
49 10:49:00 Thomas Dye Cardiff Ajax CC Male Senior
50 10:50:00 Anthony Jones Male Vet
51 10:51:00 Rachael Parkinson Bynea Cycling Club Female Senior
52 10:52:00 Katherine Brace Tenby Aces CC Female Senior
53 10:53:00 Guy Rees Bynea Cycling Club Male Senior
54 10:54:00 Samuel Reakes Bynea Cycling Club Male Espoir
55 10:55:00 John Regan Pembrokeshire Velo Male Vet
56 10:56:00 Morgan Lloyd Towy Riders Cycle Club Male Juvenile
57 10:57:00 Geoff Thomas Rhondda Triathlon Club Male Vet
58 10:58:00 Josh Townsend Bynea Cycling Club Male Espoir
59 10:59:00 Paul Colman Pembrokeshire Velo Male Vet
60 11:00:00 Christopher Gibbard Bynea Cycling Club Male Senior
61 11:01:00 Tomos Perkins Towy Riders Cycle Club Male Junior
62 11:02:00 Patrick Weir Ogmore Valley Wheelers Male Vet
63 11:03:00 Robert Lucas Port Talbot Whs CC Male Vet
64 11:04:00 Darrel Williams Bynea Cycling Club Male Vet
65 11:05:00 David Middleton Cardiff Ajax CC Male Espoir
66 11:06:00 Dorian Rees Sarn Helen Club Male Vet
67 11:07:00 Gethin Davies-Jones Abercynon Road Club Male Vet
68 11:08:00 Jeffrey Rees Gower Riders Cycling Club Male Vet
69 11:09:00 Paul Jones Cwmcarn Paragon Road Club Male Vet
70 11:10:00 Chris Massey Team Backstedt Bike Performance Male Vet