aerocoach (midland championships - pref to midland district clubs)(men)

  • Hide Map
  • Date: 09-Sep-18
  • Time: 15:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: K41/10
  • Closing Date: 28-Aug-18 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
40 14:40:00 Alex Stephenson-Brown AeroCoach Male Senior
41 14:41:00 Thomas Barlow Cheltenham & County Cycling Club Male Espoir
42 14:42:00 Jamieson Blain Zappi Racing Team Male Espoir
43 14:43:00 James Lowe Welland Valley CC Male Espoir
44 14:44:00 Darren Rider Team PB Performance Male Espoir
45 14:45:00 Samuel Hall VeloRunner RT Male Junior
46 14:46:00 Harry Tait Worcester St. Johns CC Male Espoir
47 14:47:00 Matthew Stretton Coalville Whs Male Espoir
48 14:48:00 Nicholas Cousins Derby Mercury R C Male Senior
49 14:49:00 Robert Lane Leamington C & AC Male Vet
50 14:50:00 Norman Fenn Team Echelon Male Vet
51 14:51:00 Derek Churchard EvoVelo Racing Male Vet
52 14:52:00 John Frydman Leamington C & AC Male Vet
53 14:53:00 Simon Davis VTTA (Midlands) Male Vet
54 14:54:00 Simon O'Shaughnessy Wyre Forest Cycle Racing Club Male Vet
55 14:55:00 George Galbraith JAM Cycling Race Team coached by BPC Male Senior
56 14:56:00 Nathan Bate South Pennine RC Male Senior
57 14:57:00 Craig Hopkins Wyre Forest Cycle Racing Club Male Vet
58 14:58:00 Michael Deacy Coventry Road Club Male Vet
59 14:59:00 Gary Smith Stourbridge Velo Male Vet
60 15:00:00 James Turner Male Senior
61 15:01:00 Jonathan Shum Derby Triathlon Club Male Senior
62 15:02:00 Ben Buckley Team Bottrill Male Senior
63 15:03:00 David Barry sportfagley Male Vet
64 15:04:00 George Thorne Beacon Roads CC Male Senior
65 15:05:00 Keith Adcock Beacon Roads CC Male Vet
66 15:06:00 James Tate Beacon Roads CC Male Vet
67 15:07:00 Ian Taylor Beacon Roads CC Male Vet
68 15:08:00 Neil Orchard Beacon Roads CC Male Vet
69 15:09:00 Matt Clegg Beacon Roads CC Male Senior
70 15:10:00 Paul Watkins Beacon Roads CC Male Senior
71 15:11:00 George Barker Beacon Roads CC Male Vet
72 15:12:00 Paddy Allaway Beacon Roads CC Male Vet
73 15:13:00 Simon Dighton Beacon Roads CC Male Vet
74 15:14:00 Adrian Osborn Stratford Cycling Club Male Vet
75 15:15:00 Rob Kennard Stourbridge Velo Male Vet
76 15:16:00 Andrew Milner North Cotswold CC Male Vet
77 15:17:00 Mathew Mitchell Stratford Cycling Club Male Senior
78 15:18:00 Russell Carter South Pennine RC Male Vet
79 15:19:00 Richard Howes Coventry Road Club Male Vet
80 15:20:00 Mark Cooper Worcester St. Johns CC Male Vet
81 15:21:00 Stuart Harris Royal Sutton CC Male Vet
82 15:22:00 Ian Manders Born to Bike - Bridgtown Cycles Male Vet
83 15:23:00 Antony Meek Male Vet
84 15:24:00 Mike Anslow Stourbridge Velo Male Vet
85 15:25:00 Simon Adcook Worcester St. Johns CC Male Vet
86 15:26:00 Rich Steels Belper BC Male Senior
87 15:27:00 Jon Wood Coventry Cycling Club Male Vet
88 15:28:00 Matthew Miller Team Bottrill Male Vet
89 15:29:00 James Chapman Team PB Performance Male Senior
90 15:30:00 Alan Parfrey Phoenix Velo Male Vet
91 15:31:00 Andrew Simpkins Solihull CC Male Vet
92 15:32:00 Simon Law Team Klincutapparel.com Male Vet
93 15:33:00 Peter Hitt Hoops Velo Male Senior
94 15:34:00 Paul Astin Cult Racing Male Vet
95 15:35:00 Chris Morris Tri Energy Male Senior
96 15:36:00 Leon Wright Race Hub Male Senior
97 15:37:00 Sean Sleigh Born to Bike - Bridgtown Cycles Male Vet
98 15:38:00 Christopher Hall JAM Cycling Race Team coached by BPC Male Senior
99 15:39:00 Jeremy Stone Team Bottrill Male Vet
100 15:40:00 Andrew Green Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Vet
101 15:41:00 Dave Elliott Rugby Racing Cycling Club Male Vet
102 15:42:00 David Kiernan Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Vet
103 15:43:00 David Mead Team Lutterworth Cycle Centre Male Vet