GHS Championship Final

  • Hide Map
  • Date: 10-Sep-05
  • Time: 00:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: unknown
  • Closing Date: 10-Sep-05 00:00
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Position Img First Name Last Name Gender Category Club Time Avg. Speed
1 Alex Dowsett Male 20:41 29.008 Mph Claim
2 Andrew Griffiths Male Lee Valley Youth CC 21:57 27.334 Mph Claim
3 Stephen Adams Male Sherwood CC 22:06 27.149 Mph Claim
4 Matthew Jones Male 22:29 26.686 Mph Claim
5 Rhys Lloyd Male 22:38 26.509 Mph Claim
6 Andrew Fenn Male 22:51 26.258 Mph Claim
7 Jason Crombie Male 22:54 26.2 Mph Claim
8 Robert Bowles Male 23:02 26.049 Mph Claim
9 Mark Christian Male 23:15 25.806 Mph Claim
10 Luke Rowe Male Cardiff Ajax CC 23:19 25.732 Mph Claim
11 Matt Green Male 23:22 25.677 Mph Claim
12 Luke Marlow Male Welland Valley CC 23:23 25.659 Mph Claim
13 Tom Black Male 23:34 25.459 Mph Claim
14 Matt Looker Male 23:38 25.387 Mph Claim
15 Toby Meadows Male 24:01 24.982 Mph Claim
16 Paul Enright Male 24:03 24.947 Mph Claim
17 Luke Barber Male 24:06 24.896 Mph Claim
18 Callum Lister Male 24:09 24.844 Mph Claim
19 Tom Yeatman Male Oxonian CC 24:11 24.81 Mph Claim
20 David Curtis-Whitfield Male Sodbury Cycle Sport 24:14 24.759 Mph Claim
21 Jordan Warriner Male 24:19 24.674 Mph Claim
22 Scott Flynn Male 24:22 24.623 Mph Claim
23 Shane Ashby Male Wisbech Whs 24:24 24.59 Mph Claim
24 Tom Copeland Male 24:25 24.573 Mph Claim
24 Tom Burman Male 24:25 24.573 Mph Claim
26 Thomas Ward Male 24:29 24.506 Mph Claim
27 Thomas Walker Male 24:31 24.473 Mph Claim
28 Christopher Dales Male 24:35 24.406 Mph Claim
29 Joseph Perrett Male Lee Valley Youth CC 24:37 24.373 Mph Claim
30 James Berry Male 24:39 24.34 Mph Claim
31 George Atkins Male Welland Valley CC 24:40 24.324 Mph Claim
32 Simon Martindale Male 24:41 24.307 Mph Claim
33 Adam Gent Male Sussex Nomads CC 24:45 24.242 Mph Claim
33 James Gullen Male Scarborough Paragon CC 24:45 24.242 Mph Claim
35 Dominic Schils Male 24:52 24.128 Mph Claim
36 David Brearley Male 24:54 24.096 Mph Claim
37 Aaron Woods Male 24:58 24.031 Mph Claim
38 Rhys Gravelle Male 24:59 24.015 Mph Claim
39 Calum McElwee Male Hull Thursday RC 25:06 23.904 Mph Claim
40 Alexander Wallis Male 25:08 23.872 Mph Claim
40 Paul King Male 25:08 23.872 Mph Claim
42 Stephen Saunders Male 25:09 23.856 Mph Claim
43 Patrick Owen Male 25:10 23.84 Mph Claim
44 Robert Minting Male 25:11 23.825 Mph Claim
45 Robert O'Loughlin Male Welwyn Whs 25:13 23.793 Mph Claim
46 Sam Hughes Male 25:21 23.668 Mph Claim
47 Dom Brook Male 25:25 23.606 Mph Claim
48 Adam Towers Male Lee Valley Youth CC 25:30 23.529 Mph Claim
49 Chris Newman Male Farnham RC 25:44 23.315 Mph Claim
50 Robert Tyas Male 25:47 23.27 Mph Claim
51 Nathan Simmons Male CC Breckland 25:48 23.255 Mph Claim
51 Chris Rosser Male Cardiff Ajax CC 25:48 23.255 Mph Claim
53 Philip Hudson Male Chelmer CC 25:53 23.18 Mph Claim
54 Greta Junker (W) Male 25:55 23.151 Mph Claim
55 Ethan Conlin Male 25:56 23.136 Mph Claim
56 Timothy Rowson Male 26:03 23.032 Mph Claim
57 Lewis Earthrowl-Gould Male 26:04 23.017 Mph Claim
58 Luke Smulders Male 26:10 22.929 Mph Claim
59 Graham Howell Male Juvenile 26:13 22.886 Mph
60 Luke Laker Male 26:26 22.698 Mph Claim
61 Samuel Fry Male Welwyn Whs 26:28 22.669 Mph Claim
62 Harry Barratt-Kemp Male Icknield RC 26:29 22.655 Mph Claim
63 Hannah Barnes (W) Male 26:35 22.57 Mph Claim
64 Chris Deeley Male 26:38 22.528 Mph Claim
65 Jake Hales Male 26:42 22.471 Mph Claim
66 Katie Colclough (W) Male 26:45 22.429 Mph Claim
67 Christopher Brown Male 26:50 22.36 Mph Claim
68 Ed Wright Male 26:55 22.29 Mph Claim
69 Calum Smith Male East Bradford CC 27:12 22.058 Mph Claim
69 Harry Royston Male 27:12 22.058 Mph Claim
71 Samantha Wilson (W) Male 27:18 21.977 Mph Claim
72 James Simpson Male East Bradford CC 27:19 21.964 Mph Claim
73 Jack Waller Male 27:23 21.911 Mph Claim
74 Alex Roberts Male 27:32 21.791 Mph Claim
75 Charlotte McShane (W) Male 27:35 21.752 Mph Claim
75 Richard Houghton Male 27:35 21.752 Mph Claim
77 Amy Gallacher (W) Male Welwyn Whs 27:55 21.492 Mph Claim
77 Adam Oliver Male 27:55 21.492 Mph Claim
79 Laura Oliver (W) Male 28:12 21.276 Mph Claim
80 Torsten Junker Male 28:13 21.263 Mph Claim
81 Peter Merridew Male 28:43 20.893 Mph Claim
82 Max Sykes Male VC Deal 29:14 20.524 Mph Claim
82 A-Jay Schooler Male Gainsborough Aegir Cycling Club 29:14 20.524 Mph Claim
84 Harriet Whewell (W) Male 29:28 20.361 Mph Claim
85 Arabella Fox (W) Male East Bradford CC 29:39 20.236 Mph Claim
85 George Gibson Male 29:39 20.236 Mph Claim
87 Rebecca Gill (W) Male 29:44 20.179 Mph Claim
88 Ruby Ellis (W) Male 29:55 20.055 Mph Claim
89 Caroline O'Neill (W) Male 30:02 19.977 Mph Claim
90 Rebecca Whipp (W) Male 30:29 19.682 Mph Claim
91 William Wood Male Coventry Cycling Club 30:33 19.639 Mph Claim
92 Lucy Chittenden (W) Male 30:46 19.501 Mph Claim
93 Penelope Rowson (W) Male 30:47 19.491 Mph Claim
94 George Pearl Male Southend Wheelers 31:19 19.159 Mph Claim
95 Matthew Cook Male Mildenhall CC 31:35 18.997 Mph Claim
96 Jonathan Cregeen Male 31:36 18.987 Mph Claim
97 Thomas Gibson Male 31:37 18.977 Mph Claim
98 Alex Kalisz (W) Male 31:41 18.937 Mph Claim
99 Andrew Street Male Welwyn Whs 33:05 18.136 Mph Claim
100 Daniel Coleman Male Gainsborough Aegir Cycling Club 33:34 17.874 Mph Claim
101 Christopher Gill Male 37:05 16.179 Mph Claim
102 Kieran Robson Male Gainsborough Aegir Cycling Club 37:51 15.852 Mph Claim
999 Louis McGovern Male Barnesbury CC 00:00 0 Mph Claim
999 Keely Bunton (W) Male 00:00 0 Mph Claim
999 Stephanie Howell (W) Male 00:00 0 Mph Claim
DNS Peter Ettles Male Claim
DNS Karl Dixon Male Lindsey Roads Cycling Club Claim
DNS James Harrison Male Alford Whs Claim
DNS Robert Edgar Male Epsom CC Claim
DNS Lauren Roberts (W) Male Claim
DNS Alistair Green Male Claim
DNS Euan Anderson Male Claim
DNS Jonathan McEvoy Male Liverpool Century RC Claim
DNS Jack Green Male Claim
DNS Kimberley North (W) Male Leicestershire RC Claim
DNS Jennifer Batey (W) Male Claim
DNS Jack Rees Male Claim
DNS Graeme Laughton Male Claim
DNS Jack Speirs Male Claim
DNS Ross Yates Male Claim
DNS Joshua Edmondson Male Leeds Mercury RT Claim
DNS Harry Walker Male Claim
DNS Curtis Wright Male Claim
DNS Hywel Stredwick Male Claim
DNS Elliott Hadfield Male Claim
DNS Bruce Dalton Male Matlock CC Claim
DNS Will Barnes Male Claim
DNS Adam Pinder Male Claim