Birkenhead Victoria CC (2-up TTT)(1 rider to be a Veteran)(Fee per rider)

  • Hide Map
  • Date: 23-Sep-18
  • Time: 08:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: d10/14
  • Closing Date: 11-Sep-18 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 08:02:00 Paul Robertshaw Chester RC Male Vet
2 08:02:00 Warren Jones Chester RC Male Vet
3 08:04:00 Louise Thompson Port Sunlight Wheelers Female Vet
4 08:04:00 Julia Smith Port Sunlight Wheelers Female Vet
5 08:06:00 Stephen Smout North Shropshire Wheelers Male Vet
6 08:06:00 Geoff Edgerton North Shropshire Wheelers Male Vet
7 08:08:00 Yvie Ryan Mersey Tri Female Senior
8 08:08:00 Jonathan Fairhurst Male Vet
9 08:10:00 Steven Hankey Warrington Road Club/Horton Light Engineering Male Vet
10 08:10:00 Warren Giddins Warrington Road Club/Horton Light Engineering Male Vet
11 08:12:00 Nic Wright Rhyl CC Male Vet
12 08:12:00 Sally Cunliffe Velo Club Melyd Female Vet
13 08:14:00 David De Winton Chester Triathlon Club Male Senior
14 08:14:00 Paul Nelson Chester RC Male Vet
15 08:16:00 Steve Aston Wrexham RC Male Vet
16 08:16:00 Mark Jones Wrexham RC Male Vet
17 08:18:00 Stephen Jones Wrexham RC Male Senior
18 08:18:00 Richard Elmitt Wrexham RC Male Vet
19 08:20:00 Joel Ackers Innovation Racing Male Junior
20 08:20:00 Christian Fox Manchester Wheelers Male Vet
21 08:22:00 Peter Everett Wrexham RC Male Senior
22 08:22:00 Paul Williams Wrexham RC Male Vet
23 08:24:00 Dan Rowett Synergy Cycles Race Team Male Senior
24 08:24:00 Phillip Faulder Synergy Cycles Race Team Male Vet
25 08:26:00 Richard Kay North Shropshire Wheelers Male Vet
26 08:26:00 Tim Rex North Shropshire Wheelers Male Vet
27 08:28:00 Chris Lawson Chester RC Male Vet
28 08:28:00 Philip Hill Chester RC Male Vet
29 08:30:00 Peter Grindley Liverpool Century RC Male Vet
30 08:30:00 Paul Grindley Liverpool Century RC Male Vet
31 08:32:00 Graham Peel Crewe Clarion Wheelers Male Senior
32 08:32:00 Tim Whitefoot Crewe Clarion Wheelers Male Vet
33 08:34:00 Patrick Hickey Male Senior
34 08:34:00 Tony Bowler Rossendale RC Male Vet
35 08:36:00 Toby Williams Liverpool Phoenix CC (Aintree) Male Senior
36 08:36:00 Arthur Winstanley Liverpool Phoenix CC (Aintree) Male Vet
37 08:38:00 Kim Norman Wrecsam Triathlon Club Female Vet
38 08:38:00 Luke Vallance Wrexham RC Male Vet
39 08:40:00 Samuel Hall VeloRunner RT Male Junior
40 08:40:00 Stephen Hall VeloRunner RT Male Vet
41 08:42:00 Graham Thompson Anfield BC Male Vet
42 08:42:00 David Bassett Port Sunlight Wheelers Male Vet
43 08:44:00 Tim Erasmus Rhyl CC Male Vet
44 08:44:00 Simon Price Velo Club Melyd Male Vet
45 08:46:00 Sharon Clifford SheHair Racing Team Female Vet
46 08:46:00 Phil Barnes Team Swift Male Vet
47 08:48:00 Ludwick Mrowiec Clwb Beicio'R Bala Male Vet
48 08:48:00 Mark Tabor Clwb Beicio'R Bala Male Vet
49 08:50:00 Aled Roberts Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club Male Vet
50 08:50:00 Michael Burns Rhos-on-Sea CC Male Vet
51 08:52:00 Nick Morgan Hitchin Nomads CC Male Senior
52 08:52:00 Nick Giles Wrexham RC Male Vet
55 08:56:00 Chris Mann Velotik Racing Team Male Espoir
56 08:56:00 David James Williams Velotik Racing Team Male Senior
57 08:58:00 Matthew Welsh Graham Weigh Racing-Deeside Olympic Male Senior
58 08:58:00 Graham Kemp Team Bottrill Male Senior