Rutland CC & VTTA (North Midlands) incorporating N Midlands District Championships

  • Hide Map
  • Date: 29-Aug-20
  • Time: 14:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: o10/1
  • Closing Date: 18-Aug-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
30 14:30:00 Marc Layfield Team Bikestop Tyrekey Male Senior
31 14:31:00 Samuel Hillen Ilkeston Cycle Club Male Senior
32 14:32:00 Gary Hibbard Bolsover and District CC Male Vet
33 14:33:00 Len Best Matlock CC Male Vet
34 14:34:00 Rebecca Dawes RFDA (Racescene Female Development Accademy) Female Junior
35 14:35:00 Neal Parkin Team Bottrill Male Vet
36 14:36:00 David Lane Ravensthorpe CC Male Vet
37 14:37:00 Peter Down Tickhill Velo Club Male Vet
38 14:38:00 Harry Cowley Chester RC Male Vet
39 14:39:00 Zoe Hibbard Bolsover and District CC Female Vet
40 14:40:00 Daniel Barnett Team Bottrill Male Vet
41 14:41:00 Tracey Coldwell Holmfirth C C Female Vet
42 14:42:00 John Savage Hull Thursday RC Male Vet
43 14:43:00 Steve Makin Doncaster Wheelers C.C. Male Vet
44 14:44:00 Mark Higgins Knottingley Velo Male Vet
45 14:45:00 Graham Briggs Clancy Briggs Cycling Academy Male Senior
46 14:46:00 Gail Phillips Sheffield Phoenix Cycling Club Female Vet
47 14:47:00 Greg Elliott Harworth and District Cycling Club Male Vet
48 14:48:00 Ron Hallam South Pennine RC Male Vet
49 14:49:00 Mike Tyas Hull Thursday RC Male Senior
50 14:50:00 Chris Lea Buxton CC/Sett Valley Cycles Male Vet
51 14:51:00 Adrian Lee-Stokes Selby CC Male Senior
52 14:52:00 Lee Shipman VTTA (North Midlands) Male Vet
53 14:53:00 Isobel Conibear DHC (Districts of Hamwic Cyclesport) Female Espoir
54 14:54:00 Mike Cole Huddersfield RC Male Vet
55 14:55:00 Daryl May Sheffrec CC Male Vet
56 14:56:00 Paul Ruta Barnsley Road Club Male Vet
57 14:57:00 John Eric Potter Bridlington CC Male Vet
58 14:58:00 Timothy Lane JRC Shutt Ridley RT Male Junior
59 14:59:00 Fionn Kerry Holme Valley Whs Male Espoir
60 15:00:00 Fiona Sharp Team Swift Female Vet
61 15:01:00 Ben Garrard Selby CC Male Vet
62 15:02:00 Gary Brearley City RC (Hull) Male Vet
63 15:03:00 Richard Gray Norton Wheelers Male Vet
64 15:04:00 Andrew Morrow Nottingham Clarion CC Male Vet
65 15:05:00 Paul Birkin Buxton CC/Sett Valley Cycles Male Vet
66 15:06:00 Patrick Warren Ellmore Factory Racing Male Vet
67 15:07:00 Michael Weaver Rotherham Wheelers Cycling Club Male Vet
68 15:08:00 Hannah Peel Team Sheffield Female Senior
69 15:09:00 Nicholas Fairfield City RC (Hull) Male C4
70 15:10:00 Liam Walker University of Sheffield Cycling Club Male Senior
71 15:11:00 Isabella Torrie Datalynx-Parenesis Cycling Female Espoir
72 15:12:00 Chris James Mapperley CC Male Vet
73 15:13:00 Kevin Wilson LincsQuad Male Vet
74 15:14:00 Gary Clarke Rutland Cycling Club Male Vet
75 15:15:00 Richard Hembrough Team Swift Male Vet
76 15:16:00 Drew Donaldson Glasgow United CC Male Vet
77 15:17:00 Michael Lamb Kiveton Park Cycling Club Male Vet
78 15:18:00 Jo Corbett Sherwood CC Female Vet
79 15:19:00 Ben Hamilton Rutland Cycling Club Male Vet
80 15:20:00 Stephen I'Anson Buxton CC/Sett Valley Cycles Male Vet
81 15:21:00 Adrian Stott Yorkshire Road Club Male Vet
82 15:22:00 John Hind Bolsover and District CC Male Vet
83 15:23:00 John Bunting Bury Clarion CC Male Vet
84 15:24:00 Allan Wailoo 7 Hills Cycling Club Male Vet
85 15:25:00 Ian Guilor Mapperley CC Male Vet
86 15:26:00 James Hargreaves Kenilworth Wheelers Male Vet
87 15:27:00 Michael Cross Yorkshire Road Club Male Vet
88 15:28:00 Nigel Finch Mercia - Lloyds Cycles CC Male Vet
89 15:29:00 Lucas Jowett Beeston Cycling Club Male Juvenile
90 15:30:00 Steve Gore-Browne Team Swift Male Vet
91 15:31:00 Robert Barnard Team Cystic Fibrosis Male Vet
92 15:32:00 Andrew Newey Ribble Valley C&RC Male Senior
93 15:33:00 Simon Phillips Stockport Tri Club Male Vet
94 15:34:00 Ian Richardson Selby CC Male Vet
95 15:35:00 Eugene Cross Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Espoir
96 15:36:00 Craig Lamb Alford Whs Male Vet
97 15:37:00 Mathew Stonley Mapperley CC Male Vet
98 15:38:00 Phillip Tyas Barnsley Road Club Male Senior
99 15:39:00 Steve Gibson Peak Road Club Male Vet
100 15:40:00 Keith Ainsworth Sheffrec CC Male Vet
101 15:41:00 Luke Hind Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Espoir
102 15:42:00 Dave Isherwood Team Swift Male Vet
103 15:43:00 Paul Targett Holcombe Harriers Male Vet
104 15:44:00 Mark Rowland Selby CC Male Vet
105 15:45:00 Mat Ivings Buxton CC/Sett Valley Cycles Male Vet
106 15:46:00 Dave Nolan trainSharp Male Vet
107 15:47:00 David Brearley Squadra RT Male Senior
108 15:48:00 Jonathan Croft Team Sportslab Male Senior
109 15:49:00 Andy Thomas Lindsey Roads Cycling Club Male Vet
110 15:50:00 Mark Wolstenholme Team Swift Male Vet
111 15:51:00 Russ Richardson Mountain Goat Performance Cycle Coaching Male Vet
112 15:52:00 Joe Simons Albarosa CC Male Senior
113 15:53:00 Stuart Wells Lindsey Roads Cycling Club Male Vet
114 15:54:00 Philip Graves VC York Male Senior
115 15:55:00 John Brearley Squadra RT Male Senior
116 15:56:00 Oliver Peckover ActiveEdge Race Team P/B Cooper/BMW Inchcape Male Espoir
117 15:57:00 Tobias Bartlett Kingsnorth International Whs Male Senior
118 15:58:00 Keith Murray DRAG2ZERO Male Vet
119 15:59:00 Mike Allen Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Vet