Chippenham & District Wheelers

  • Hide Map
  • Date: 03-Oct-20
  • Time: 10:00
  • Distance: 0
  • Course: UH80
  • Closing Date: 22-Sep-20 23:59
  • Categories:
    • All Youth
    • All Junior
    • All Espoir
    • All Senior
    • All Veteran
    • All Para

Filter

Position Machine Img First Name Last Name Classification Category Club Precise Time Avg. Speed
1 Road Bike Jonathan Morris male Senior AeroCoach 04:34.7 0 Mph
2 Road Bike Richard Gildea male Senior Didcot Phoenix CC 04:34.8 0 Mph
3 Road Bike Frazier Carr male Senior Spirit Tifosi RT 04:39.0 0 Mph
4 Road Bike Tejvan Pettinger male Vet Sri Chinmoy Cycling Team 04:41.0 0 Mph
5 Road Bike Carl Jolly male Senior University of Bristol Cycling Club (UOBCC) 04:42.5 0 Mph
6 Road Bike Jacques Coates male Senior Team PB Performance 04:44.8 0 Mph
7 Road Bike Oscar Hutchings male Senior Team Tor 2000 | KALAS 04:46.4 0 Mph
8 Road Bike Charlie Lacaille male Senior University of Bristol Cycling Club (UOBCC) 05:00.8 0 Mph
9 Road Bike Glyndwr Griffiths male Vet 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt 05:01.2 0 Mph
10 Road Bike Steve Thomas male Vet Bristol Road Club 05:03.2 0 Mph
11 Road Bike Matt Melville male Vet Cycle Club Basingstoke 05:03.5 0 Mph
12 Road Bike James Bevan male Senior Army Cycling 05:05.3 0 Mph
13 Road Bike Connah Towers male Senior Army Cycling 05:12.5 0 Mph
14 Road Bike Andrew Metherell male Vet Salt and Sham Cycle Club 05:15.8 0 Mph
15 Road Bike Harry Chamberlain male Senior Bynea Cycling Club 05:17.6 0 Mph
16 Road Bike Thomas Hall male Senior Bristol South Cycling Club 05:20.0 0 Mph
17 Road Bike Madeleine Heywood female Senior Lea Valley CC 05:32.1 0 Mph
18 Road Bike Edward Arnold male Senior Stroud Valley Velos 05:37.3 0 Mph
19 Road Bike James Gill male Senior 360VRT 05:38.5 0 Mph
20 Road Bike Bexy Dew female Senior Army Cycling 05:38.6 0 Mph
21 Road Bike Tavis Walker male Vet Rogue Racing 05:41.1 0 Mph
22 Road Bike Richard Bennett male Senior Bristol South Cycling Club 05:43.3 0 Mph
23 Road Bike Nicole Coates female Senior Torelli 05:47.3 0 Mph
24 Road Bike Ben Watkinson male Senior Audax UK 05:49.3 0 Mph
25 Road Bike Luke Browne male Senior BS10 Cycling Club 05:54.2 0 Mph
26 Road Bike Elizabeth Sanders female Senior Avid Sport 05:58.2 0 Mph
27 Road Bike David English male Vet Chippenham & District Wheelers 06:08.5 0 Mph
28 Road Bike Neil Duffin male Senior Wiltshire Police Cycling Team 06:14.2 0 Mph
29 Road Bike Jon Wiggins male Senior PDQ Cycle Coaching 06:14.8 0 Mph
30 Road Bike Marc Allen male Vet Swindon Road Club 06:18.2 0 Mph
31 Road Bike Richard Emery male Vet Severn Road Club 06:48.2 0 Mph
32 Road Bike Sasha Smith female Vet FTP (Fulfil The Potential) Racing 06:49.8 0 Mph
33 Road Bike Charlie Bird male Senior Rogue Racing 06:53.0 0 Mph
34 Road Bike Nicole Corin female Senior Rogue Racing 06:54.2 0 Mph
35 Road Bike Vivienne Tomlin female Vet CC London 07:07.4 0 Mph
36 Road Bike Stuart Welch male Senior Wiltshire Police Cycling Team 07:22.2 0 Mph
37 Road Bike Francesca Derry-Evans female Senior Rogue Racing 07:43.8 0 Mph
38 Road Bike Paul Winchcombe male Vet Chippenham & District Wheelers 08:00.8 0 Mph
39 Road Bike Helen Gray female Vet Rogue Racing 08:18.7 0 Mph
DNS(A) Road Bike Dave Mitchinson male Vet CC Ashwell 00:00.0
DNS(A) Road Bike Danny Lake male Vet 360VRT 00:00.0
DNS(A) Road Bike William Jewitt male Espoir JRC Shutt Ridley RT 00:00.0
DNS Road Bike Matthew Britton male Espoir Avid Sport 00:00.0
DNS Road Bike B Xavier Disley male C5 AeroCoach 00:00.0
DNS Road Bike Corinne Clark female Senior FTP (Fulfil The Potential) Racing 00:00.0
DNS Road Bike Lawrence Martindale male Espoir Chippenham & District Wheelers 00:00.0
DNS Road Bike Wayne Williams male Senior Sodbury Cycle Sport 00:00.0
DNS Road Bike Tom Williams male Espoir Webbs 1902 CC 00:00.0
DNS Road Bike Jerry Rayner male Vet Westbury Wheelers 00:00.0
DNS Road Bike Sam Westlake male Senior PDQ Cycle Coaching 00:00.0
DNS Road Bike Paul Haynes male Vet A2B Cycle Repair Race Team 00:00.0
DNS Road Bike Jessica Rhodes-Jones female Senior AeroCoach 00:00.0