Chippenham & District Wheelers

  • Hide Map
  • Date: 03-Oct-20
  • Time: 10:00
  • Distance: 0
  • Course: UH80
  • Closing Date: 22-Sep-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
6 10:06:00 David English Chippenham & District Wheelers Male Vet
7 10:07:00 Elizabeth Sanders Avid Sport Female Senior
8 10:08:00 Steve Thomas Bristol Road Club Male Vet
9 10:09:00 William Jewitt JRC Shutt Ridley RT Male Junior
10 10:10:00 B Xavier Disley AeroCoach Male Senior
12 10:12:00 Edward Arnold Stroud Valley Velos Male Senior
13 10:13:00 Francesca Derry-Evans Rogue Racing Female Senior
14 10:14:00 Lawrence Martindale Chippenham & District Wheelers Male Junior
15 10:15:00 Oscar Hutchings Team Tor 2000 | KALAS Male Senior
16 10:16:00 James Gill 360VRT Male Senior
17 10:17:00 Harry Chamberlain Bynea Cycling Club Male Senior
18 10:18:00 Tejvan Pettinger Sri Chinmoy Cycling Team Male Vet
19 10:19:00 Frazier Carr SPIRIT TIFOSI RT Male Senior
20 10:20:00 Bexy Dew Army Cycling Female Senior
21 10:21:00 Ben Watkinson Audax UK Male Senior
22 10:22:00 Richard Bennett Bristol South Cycling Club Male Senior
23 10:23:00 Neil Duffin Wiltshire Police Cycling Team Male Senior
24 10:24:00 Charlie Bird Rogue Racing Male Senior
25 10:25:00 Carl Jolly University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
26 10:26:00 Connah Towers Army Cycling Male Senior
27 10:27:00 Andrew Metherell Salt and Sham Cycle Club Male Vet
28 10:28:00 Jerry Rayner Westbury Wheelers Male Vet
29 10:29:00 Madeleine Heywood Lea Valley CC Female Senior
30 10:30:00 Nicole Coates Torelli Female Espoir
31 10:31:00 Richard Emery Severn Road Club Male Vet
32 10:32:00 James Bevan Army Cycling Male Senior
33 10:33:00 Helen Gray Rogue Racing Female Vet
34 10:34:00 Thomas Hall Bristol South Cycling Club Male Senior
35 10:35:00 Danny Lake 360VRT Male Vet
36 10:36:00 Paul Haynes A2B Cycle Repair Race Team Male Vet
37 10:37:00 Matt Melville Cycle Club Basingstoke Male Vet
38 10:38:00 Tavis Walker Rogue Racing Male Vet
39 10:39:00 Charlie Lacaille University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
40 10:40:00 Jacques Coates Team PB Performance Male Espoir
41 10:41:00 Sasha Smith FTP (Fulfil The Potential) Racing Female Vet
42 10:42:00 Matthew Britton Avid Sport Male Junior
43 10:43:00 Stuart Welch Wiltshire Police Cycling Team Male Senior
44 10:44:00 Jon Wiggins PDQ Cycle Coaching Male Senior
46 10:46:00 Paul Winchcombe Chippenham & District Wheelers Male Vet
47 10:47:00 Vivienne Tomlin CC London Female Vet
48 10:48:00 Nicole Corin Rogue Racing Female Senior
50 10:50:00 Glyndwr Griffiths 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Vet
51 10:51:00 Corinne Clark FTP (Fulfil The Potential) Racing Female Senior
52 10:52:00 Luke Browne BS10 Cycling Club Male Senior
53 10:53:00 Wayne Williams Sodbury Cycle Sport Male Senior
54 10:54:00 Tom Williams Webbs 1902 CC Male Junior
55 10:55:00 Jonathan Morris AeroCoach Male Senior
56 10:56:00 Sam Westlake PDQ Cycle Coaching Male Senior
57 10:57:00 Jessica Rhodes-Jones AeroCoach Female Senior
58 10:58:00 Marc Allen Swindon Road Club Male Vet
59 10:59:00 Dave Mitchinson CC Ashwell Male Vet
60 11:00:00 Richard Gildea Didcot Phoenix CC Male Senior