Epsom CC

  • Hide Map
  • Date: 27-Sep-20
  • Time: 08:00
  • Distance: 25 Miles
  • Course: h25/8
  • Closing Date: 15-Sep-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 08:01:00 Paul Haywood Epsom CC Male Vet
2 08:02:00 Peter Merritt TBW23 Stuart Hall Cycling P/b Trainsharp Male Senior
3 08:03:00 Stephen Moore Kingston Wheelers CC Male Vet
4 08:04:00 Mark Jones GS Stella Male Vet
5 08:05:00 Paul Winchcombe Chippenham & District Wheelers Male Vet
6 08:06:00 Tony Reeves GS Stella Male Vet
7 08:07:00 Anthony Atkin Didcot Phoenix CC Male Senior
8 08:08:00 Colin Gray Norwood Paragon CC Male Vet
9 08:09:00 Rosslyn Young Serpentine Running Club Female Vet
10 08:10:00 Leigh Schvartz Team Swindon Cycles Male Senior
11 08:11:00 Adrian Blacker C and N Cycles RT Male Vet
12 08:12:00 Warren Jackson Congleton CC Male Vet
13 08:13:00 David French Weybridge Wheelers Male Vet
14 08:14:00 Christopher, Rosam Epsom CC Male Vet
15 08:15:00 Antony Bee Wigmore CC Male Vet
16 08:16:00 Andrew Halliday Westerley Cycling Club Male Vet
17 08:17:00 Simon Smythe Norwood Paragon CC Male Vet
18 08:18:00 Daniel Crossley Didcot Phoenix CC Male Vet
19 08:19:00 Ben Bryant Elite Cycling Male Senior
20 08:20:00 Matthew Smith Team TMC Male Senior
21 08:21:00 Richard Tully Elite Cycling Male Vet
22 08:22:00 Stuart Hourigan 34 Nomads CC Male Vet
23 08:23:00 Chris Pressdee HuntBikeWheels.com Male Vet
24 08:24:00 Sonia Chane-Sam Dulwich Paragon CC Female Senior
25 08:25:00 Grant Woodthorpe Twickenham CC Male Vet
26 08:26:00 Chris Lord Brighton Excelsior CC Male Vet
27 08:27:00 Richard Llewellyn Imperial Racing Team Male Vet
28 08:28:00 Henry Taysom LFGSS CC Male Senior
29 08:29:00 Tom Hill Dursley Road Club Male Senior
30 08:30:00 Chris Holmes Twickenham CC Male Vet
31 08:31:00 Donald Parker Brighton Mitre CC Male Vet
32 08:32:00 Stuart Gillies Twickenham CC Male Vet
33 08:33:00 Jon Heaney Maidenhead & District CC Male Senior
34 08:34:00 Katie Simmonds URDT Female Senior
35 08:35:00 Lee Davies London Dynamo Male Senior
36 08:36:00 Matt Hill Velo Club Godalming & Haslemere Male Vet
37 08:37:00 Karl Boehm Ful-on Tri Male Senior
38 08:38:00 Paul Cannon Epsom CC Male Vet
39 08:39:00 Ben Kenneally ZeroBC Race Team Male Senior
40 08:40:00 Steven Cottington Bath Cycling Club Male Vet
41 08:41:00 Justin Webb VTTA (London & Home Counties) Male Vet
42 08:42:00 Claire Emons Newbury RC Female Vet
43 08:43:00 Simon Lovelock Team Skipper Male Senior
44 08:44:00 Brian Jones Horsham Cycling Male Vet
45 08:45:00 Robert Taylor Bec CC Male Senior
46 08:46:00 Evan Jardine-Skinner Sotonia CC Male Vet
47 08:47:00 Martin Brown 7Oaks Tri Club Male Vet
48 08:48:00 James Leach Imperial Racing Team Male Senior
49 08:49:00 Darren Franks Parlay CC Male Vet
50 08:50:00 David Triska AeroCoach Male Senior
51 08:51:00 Pjotrs Suhovs Paceline RT Male Senior
52 08:52:00 Robert Gilmour Hounslow & District Whs Male Vet
53 08:53:00 Oliver Berney Utag RT Male Vet
54 08:54:00 Peter Horsfield Redmon CC Male Vet
55 08:55:00 John Franklin Twickenham CC Male Senior
56 08:56:00 Peter Cottington Bath Cycling Club Male Vet
57 08:57:00 Stan Nwaka Verulam Really Moving Male Vet
58 08:58:00 Andrew Stewart Lindfield Coffee Works Male Vet
59 08:59:00 Anne Loh TeamSpy Female Vet
60 09:00:00 Neil Harris Southborough & Dist. Whs Male Senior
61 09:01:00 David Walters Velo Club Godalming & Haslemere Male Vet
62 09:02:00 Stefan Gloyn Army Cycling Male Senior
63 09:03:00 Sebastian Lea London Dynamo Male Senior
64 09:04:00 Jorj James LFGSS CC Male Vet
65 09:05:00 Lee Williams North Hampshire RC Male Senior
66 09:06:00 Roderick MacFadyen Reading CC Male Vet
67 09:07:00 John Sellars London Phoenix CC Male Vet
68 09:08:00 Ali Walters Velo Club Godalming & Haslemere Female Vet
69 09:09:00 Jon Roberts-Bibby Horsham Cycling Male Vet
70 09:10:00 Chris Loake AeroCoach Male Vet
71 09:11:00 Philip Watts North Hampshire RC Male Vet
72 09:12:00 Edward Renwick Oxford City RC Male Vet
73 09:13:00 Gavin Draper North Hampshire RC Male Vet
74 09:14:00 Aly Mugford Epsom CC Male Vet
75 09:15:00 Massimiliano Radi Team Bottrill Male Vet
76 09:16:00 Sophie Quay-Clark Palmer Park Velo Female Juvenile
77 09:17:00 Martin Williamson London Dynamo Male Vet
78 09:18:00 Becca Drake BellaVelo cc Female Senior
79 09:19:00 Oliver Attinger Parlay CC Male Senior
80 09:20:00 Henrik Persson Kingston Wheelers CC Male Senior
81 09:21:00 James Cadman Hounslow & District Whs Male Senior
82 09:22:00 Lewis Tompsett TWB - On Time Race Team Male Senior
83 09:23:00 Lincon Rodrigues Elite Cycling Male Vet
84 09:24:00 Rich Collier Banbury Star Cyclists' Club Male Vet
85 09:25:00 Peter Younghusband Petersfield Triathlon Club Male Vet
86 09:26:00 Paul Martin TeamSpy Male Vet
87 09:27:00 Timothy Budd Hounslow & District Whs Male Vet
88 09:28:00 Peter Owen Norwood Paragon CC Male Vet
89 09:29:00 Philip Burgin Newbury RC Male Vet
90 09:30:00 Howard Shaw trainSharp Male Senior
91 09:31:00 Jim Burdett Addiscombe CC Male Vet
92 09:32:00 John Marinko Brighton Mitre CC Male Vet
93 09:33:00 Michelle Walter Bournemouth Arrow CC Female Vet
94 09:34:00 Robin Johnson Brighton Mitre CC Male Vet
95 09:35:00 Paul Smith VeloRefined Rule 5 Male Vet
96 09:36:00 Tom Cox Saint Piran Male Vet
97 09:37:00 John French Oxford City RC Male Vet
98 09:38:00 Edward James VTTA (London & Home Counties) Male Vet
99 09:39:00 James Stone Brighton Excelsior CC Male Vet
100 09:40:00 Mark Smith Crawley Wheelers Male Vet
101 09:41:00 Tom Houghton South Downs Bikes / Casco Pet Male Vet
102 09:42:00 James Thomas Epsom CC Male Vet
103 09:43:00 Simon Hall Stourbridge CC Male Vet
104 09:44:00 Joshua Thomas Epsom CC Male Espoir
105 09:45:00 Andrew Meilak VeloRefined Rule 5 Male Vet
106 09:46:00 Christian Yates East Grinstead CC (Merlin Cycle Coaching) Male Vet
107 09:47:00 Chris Boddy AeroCoach Male Senior
Reserve -- Neil Duffin Wiltshire Police Cycling Team Male Senior
Reserve -- Simon Carter Paceline RT Male Vet
Reserve -- Tristan Galloway GS Mossa Male Espoir
Reserve -- Laurence Noott Evolution Triathlon Club Male Senior
Reserve -- Justin Greeley Norwood Paragon CC Male Vet
Reserve -- Chris Stagg Utag RT Male Vet
Reserve -- Edward Hales London Dynamo Male Vet
Reserve -- James Trigg Redhill CC Male Vet
Reserve -- Stewart Twidle Njinga Cycling Male Senior
Reserve -- Christian Geldard North Hampshire RC Male Vet