National Youth Championship Final (South DC)(…a3crg & VC St Raphael)(Under 17 on 31 August)(Qualifiers automatically entered)

  • Hide Map
  • Date: 12-Sep-20
  • Time: 14:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: p829/a
  • Closing Date: 05-Nov-19 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
35 14:35:00 Ollie Boarer i-Team Cyclists Club Male Juvenile
36 14:36:00 Serafino Sella Lee Valley Youth CC Male Juvenile
37 14:37:00 Noah Horton Palmer Park Velo Male Juvenile
38 14:38:00 Nathanael Thould Icknield RC Male Juvenile
39 14:39:00 Finn O'Brien Lee Valley Youth CC Male Juvenile
40 14:40:00 Oliver Gill Poole Wheelers Cycling Club Male Juvenile
41 14:41:00 Orry Lund Team RL 360 I.O.M. Male Juvenile
42 14:42:00 Toby Bush Bourne Wheelers Male Juvenile
44 14:44:00 Joseph Turnbull MTS Cycle Sport Male Juvenile
45 14:45:00 Samuel Quiggin Welwyn Whs Male Juvenile
46 14:46:00 Luke Goodwill Preston Park Youth Cycling Club Male Juvenile
47 14:47:00 Joe Dixon Velo Culture Male Juvenile
48 14:48:00 Digby Llewellyn Poole Wheelers Cycling Club Male Juvenile
49 14:49:00 William Gilbank Lee Valley Youth CC Male Juvenile
50 14:50:00 Joe Cosgrove Team Bottrill Male Juvenile
51 14:51:00 Ethan Storti Welwyn Whs Male Juvenile
52 14:52:00 Daniel Lloyd VC de Londres Male Juvenile
53 14:53:00 Patrick Casey Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Juvenile
54 14:54:00 Benedict Walker Lee Valley Youth CC Male Juvenile
55 14:55:00 Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Male Juvenile
56 14:56:00 Sam Edgar Johnstone Wheelers Male Juvenile
57 14:57:00 Jack Charlton-Hunt Lee Valley Youth CC Male Juvenile
58 14:58:00 Henry Howells Mid Devon CC Male Juvenile
59 14:59:00 Owen Prenelle VC de Londres Male Juvenile
60 15:00:00 Finlay Tarling WORX Factory Racing Powered by Silverstone Male Juvenile
61 15:01:00 Mattie Dodd Pearson Works Male Juvenile
62 15:02:00 Joseph O'Brien Lee Valley Youth CC Male Juvenile
63 15:03:00 Matthew Gilmour Velo Club Venta Male Juvenile
64 15:04:00 Cormac Nisbet High Wycombe CC Male Juvenile
65 15:05:00 Matthew Cole TRIOLOGY MANHEALTH Male Juvenile
66 15:06:00 Sebastien Cuming East Bradford CC Male Juvenile
67 15:07:00 Ed Bowley VC de Londres Male Junior
68 15:08:00 Ben Etherington Stockton Wheelers CC Male Juvenile
69 15:09:00 Bruno Cabrelli Hemel Hempstead CC Male Junior
70 15:10:00 Alex Beldon Team Bottrill Male Juvenile
71 15:11:00 Mabli Phillips Maindy Flyers Cycling Club Female Juvenile
72 15:12:00 Grace Richardson Portsmouth North End CC Female Juvenile
73 15:13:00 Georgia Lancaster Sleaford Wheelers Cycling Club Female Juvenile
74 15:14:00 Bobbie O'Brien Lee Valley Youth CC Female Juvenile
75 15:15:00 Sophie Heighton Ferryhill Whs Female Juvenile
76 15:16:00 Carys Blowers Mid Shropshire Wheelers Female Juvenile
77 15:17:00 Shona Mosley JRC Shutt Ridley RT Female Juvenile
78 15:18:00 Sophie Quay-Clark Palmer Park Velo Female Juvenile
79 15:19:00 Rebecca Woodvine Mid Shropshire Wheelers Female Juvenile
80 15:20:00 Carys Lloyd VC de Londres Female Juvenile
81 15:21:00 Oliver Peace Team Bottrill Male Juvenile
82 15:22:00 Dylan Sage Bush Healthcare CRT Male Juvenile
83 15:23:00 Iago Williams Towy Riders Cycle Club Male Junior
84 15:24:00 Dan Galpin Bourne Wheelers Male Juvenile
85 15:25:00 Kyle Jones WORX Factory Racing Powered by Silverstone Male Juvenile
86 15:26:00 Corey Whiteford Lanark Race Team Male Juvenile
87 15:27:00 Peter Drabble WORX Factory Racing Powered by Silverstone Male Juvenile
88 15:28:00 Mark Lightfoot Welwyn Whs Male Juvenile
89 15:29:00 Noah Hobbs Lea Valley CC Male Junior
90 15:30:00 Jacob Bush Bourne Wheelers Male Juvenile
91 15:31:00 Euan Woodliffe Welwyn Whs Male Junior
92 15:32:00 Harry Garfield Peterborough CC Male Junior
93 15:33:00 Alessandro Sella Lee Valley Youth CC Male Junior
94 15:34:00 Josh Marsden Innovation Racing Male Junior
95 15:35:00 Rory Knowles Cero/Cycledivision Male Junior
96 15:36:00 Matthew Cooil Team RL 360 I.O.M. Male Junior
97 15:37:00 Timothy Lane JRC Shutt Ridley RT Male Junior
98 15:38:00 Brandon Baldacci Lee Valley Youth CC Male Junior
99 15:39:00 Anthony Morris VC de Londres Male Junior
100 15:40:00 Harry Jukes Mid Devon CC Male Junior
101 15:41:00 Conal Davidson Johnstone Wheelers Male Junior
102 15:42:00 Callum Twelves Team Ohten Aveas Male Junior
103 15:43:00 Felix Whetter St Austell Whs CC Male Junior
104 15:44:00 William Smith Verulam Really Moving Male Junior
105 15:45:00 Henri Bedford Revolutions Racing Male Junior
106 15:46:00 Alfie Salmon Lee Valley Youth CC Male Junior
107 15:47:00 Thomas Heighton Ferryhill Whs Male Junior
108 15:48:00 Callum Start Mid Devon CC Male Junior
109 15:49:00 Finlay Webb Exeter Whs CC Male Junior
110 15:50:00 Matthew Lord Lee Valley Youth CC Male Junior
111 15:51:00 Holly Ramsey Poole Wheelers Cycling Club Female Juvenile
112 15:52:00 Alex Galpin Bourne Wheelers Male Juvenile
113 15:53:00 Flora Perkins VC de Londres Female Junior
114 15:54:00 Jacob Schnabel Fareham Wheelers CC Male Junior
115 15:55:00 Phoebe Roche WXC World Racing Female Juvenile
116 15:56:00 Jack Pearson Beeston Cycling Club Male Junior
117 15:57:00 Isabel Sharp DRAG2ZERO Female Juvenile
118 15:58:00 Jamie Whitcher Bournemouth Cycleworks - Vitec Fire - Ford Civil - Trek Male Junior
119 15:59:00 Zoe Backstedt Storey Racing Female Junior
120 16:00:00 Joshua Tarling Team Backstedt Bike Performance Male Junior