Welsh CA (Welsh Championship)(Women, Junior & Overflow)(240 riders in 2 events)(chq to M Heritage-Owen)

  • Hide Map
  • Date: 05-May-19
  • Time: 08:00
  • Distance: 25 Miles
  • Course: r25/3h
  • Closing Date: 23-Apr-19 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
71 09:11:00 Kevin Grant Frome and District Wheelers Male Vet
72 09:12:00 Richard Leary Bynea Cycling Club Male Vet
73 09:13:00 Robert Powell Ogmore Valley Wheelers Male Vet
74 09:14:00 Craig Hopkins Wyre Forest Cycle Racing Club Male Vet
75 09:15:00 Harry Cowley Chester RC Male Vet
76 09:16:00 John Howells Corinium Cycle Club Male Vet
77 09:17:00 Graham Smith Severn Road Club Male Vet
78 09:18:00 Geoff Thomas Rhondda Triathlon Club Male Vet
79 09:19:00 Matthew Garfield Cycle Specific Male Senior
80 09:20:00 James Greenaway Exeter Whs CC Male Senior
81 09:21:00 Euan Taylor Salt and Sham Cycle Club Male Junior
82 09:22:00 John J Murphy Gloucester City Cycling Club Male Vet
83 09:23:00 James Davies Cycle Specific Male Vet
84 09:24:00 Mark Leeming PDQ Cycle Coaching Male Vet
85 09:25:00 Tony Harvey Mid Shropshire Wheelers Male Vet
86 09:26:00 Jessica Evans ASSOS Equipe UK Female Vet
87 09:27:00 Diane Hynam Bynea Cycling Club Female Vet
88 09:28:00 Carrie Brookes Blaydon CC Female Vet
89 09:29:00 Caryl Williams-Ford Bynea Cycling Club Female Vet
90 09:30:00 Fenella Brown Beacon Roads CC Female Vet
91 09:31:00 David Garrett Rugby Velo Male Vet
92 09:32:00 Anita Saycell Ystwyth CC Female Vet
93 09:33:00 Emma Bexson Stratford Cycling Club Female Vet
94 09:34:00 Philippa Shubert High Wycombe CC Female Senior
95 09:35:00 Joanne Rea Blaydon CC Female Senior
96 09:36:00 Diane Wilson-Evans Bynea Cycling Club Female Vet
97 09:37:00 Joanna Knight Bristol South Cycling Club Female Vet
98 09:38:00 Deborah Sheridan Warwickshire Road Club Female Vet
99 09:39:00 Megan Dickerson Bristol South Cycling Club Female Senior
100 09:40:00 Jo Buckland PDQ Cycle Coaching Female Vet
101 09:41:00 Marianne Holt Team Bottrill Female Senior
102 09:42:00 Emma Serjeant Hafren CC Female Senior
103 09:43:00 Iago Williams Towy Riders Cycle Club Male Junior
104 09:44:00 Luke Protheroe Abergavenny RC Male Espoir
105 09:45:00 Morgan Lloyd Cycle Specific Male Juvenile
106 09:46:00 Thomas Harrington Abergavenny RC Male Espoir
107 09:47:00 Fabien Large NOPINZ Male Espoir
108 09:48:00 Joel Ackers Innovation Racing Male Junior
109 09:49:00 Thomas Day Giant CC Halo Films Male Junior
110 09:50:00 George Elliott Innovation Racing Male Espoir
111 09:51:00 Louisa Cooper Bournemouth Jubilee Whs Female Senior
112 09:52:00 Dena Ford High Wycombe CC Female Vet
113 09:53:00 Caitlin Peters Storey Racing Female Espoir
114 09:54:00 Andrea Parish VeloSistas TT Team Female Vet
115 09:55:00 Crystal Spearman Born to Bike - Bridgtown Cycles Female Senior
116 09:56:00 Stephanie Post Team Bottrill Female Senior
117 09:57:00 Anna Morris AeroLab Ward WheelZ Female Senior
118 09:58:00 Karen Ledger Ace Test Team Female Vet
119 09:59:00 Pip Jenkins Southborough & Dist. Whs Female Senior
120 10:00:00 Alice Lethbridge DRAG2ZERO Female Senior