Stocksbridge CC

  • Hide Map
  • Date: 30-Sep-18
  • Time: 11:00
  • Distance: 0.5 Miles
  • Course: ohc/9
  • Closing Date: 18-Sep-18 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
2 11:02:00 Paul Whittaker Rutland Cycling Club Male Vet
3 11:03:00 Peter Higgins University of Sheffield Cycling Club Male Espoir
4 11:04:00 Rapid Rich Stoodley 3 RT Male Vet
5 11:05:00 Jon Wild Veloviewer Male Vet
6 11:06:00 Nigel Modlinsky Seamons CC Male Vet
7 11:07:00 William Hughes Ipswich BC Male Espoir
8 11:08:00 Will Beech Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Junior
9 11:09:00 Paul Faulkner Brighton Phoenix Athletic Club Male Vet
10 11:10:00 Nic Sharpe Energy Cycling Club/Clwb Beicio Egni Male Senior
11 11:11:00 Jacob Vezey Harrogate Nova CC Male Senior
12 11:12:00 Paul Brierley Huddersfield RC Male Vet
13 11:13:00 Hatti Archer Bolsover and District CC Female Senior
14 11:14:00 Jake Hagyard Rutland Cycling Club Male Senior
15 11:15:00 Aiden O'leary Rhos-on-Sea CC Male Junior
16 11:16:00 Mark Canning South Normanton C C Male Vet
17 11:17:00 Laura Tissiman York Cycleworks Female Senior
18 11:18:00 James Hill Team PB Performance Male Espoir
19 11:19:00 John Hind Bolsover and District CC Male Vet
20 11:20:00 David Fellows Solihull CC Male Senior
21 11:21:00 Callum Dixon Go Below - Kingud Male Senior
22 11:22:00 Andrew Laidler Sitwell Cycling Club Male Senior
23 11:23:00 Sam Gate University of Sheffield Cycling Club Male Espoir
24 11:24:00 Brian Turrall Team Wheelguru Male Vet
25 11:25:00 Sion Mcguinness Energy Cycling Club/Clwb Beicio Egni Male Senior
26 11:26:00 James Byatt Ilkeston Cycle Club Male Senior
27 11:27:00 Fran Andralojc Harrogate Nova CC Female Senior
28 11:28:00 Taylor Hill Sheffrec CC Male Juvenile
29 11:29:00 Oliver Akers Holmfirth C C Male Juvenile
30 11:30:00 Rick Bailey Team B38/Underpin Racing Male Senior
31 11:31:00 Chris Spencer Wythenshawe velo Male Senior
32 11:32:00 Conor Cairns Bolsover and District CC Male Vet
33 11:33:00 Sandra Mackay Velo Schils Interbike RT Female Vet
34 11:34:00 Ricki Ellison CC Giro Male Senior
35 11:35:00 Kieran Wynne-cattanach Team B38/Underpin Racing Male Espoir
36 11:36:00 John Hunt Beacon Roads CC Male Senior
37 11:37:00 Yasmin Marks Beeston Cycling Club Female Senior
38 11:38:00 Paul Armstrong Sheffrec CC Male Senior
39 11:39:00 Matthew Cooper National Clarion CC Male Senior
40 11:40:00 Patrick Clark Team B38/Underpin Racing Male Espoir
41 11:41:00 Jamie Humphries Westmead Team 88 Male Vet
42 11:42:00 David Martin Holmfirth C C Male Senior
43 11:43:00 Jo Holden Macclesfield Wheelers Female Vet
44 11:44:00 Richard Edwards Sheffrec CC Male Senior
45 11:45:00 Andy Nichols Team B38/Underpin Racing Male Senior
46 11:46:00 Luke Hind Bolsover and District CC Male Espoir
47 11:47:00 Nicola Soden Velo Schils Interbike RT Female Senior
48 11:48:00 Hamish Mcdougall Leicester Forest CC Male Senior
49 11:49:00 Stuart Bolton Sheffrec CC Male Vet
50 11:50:00 Leon Wright Race Hub Male Senior
51 11:51:00 Oliver Smyth Macclesfield Wheelers Male Juvenile
52 11:52:00 Robert Telford University of Sheffield Cycling Club Male Senior
53 11:53:00 Emilie Verroken Maxx R. T. Female Vet
54 11:54:00 Dave Archer Bolsover and District CC Male Senior
55 11:55:00 Calum Brown Team B38/Underpin Racing Male Senior
56 11:56:00 Kieran Smith Bolsover and District CC Male Junior
57 11:57:00 Fiona Burnie GS Metro Female Senior
58 11:58:00 Ryan Kenworthy LeisureLakesBikes.com Male Espoir
59 11:59:00 Jake Harrison Rutland Cycling Club Male Senior
60 12:00:00 Joseph Clark CYCLING SHEFFIELD Giant Male Senior