sheffrec cc (women & juveniles)(no lower age limit - closed road)

  • Hide Map
  • Date: 01-Oct-17
  • Time: 11:00
  • Distance: 0
  • Course: ohc/3
  • Closing Date: 19-Sep-17 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
2 11:02:00 Austin Riley Kirklees Cycling Academy Male Juvenile
4 11:04:00 Carolyn Gaunt SheHair Racing Team Female Senior
5 11:05:00 Evan Williams Matlock CC Male Juvenile
6 11:06:00 Benjamin Taylor North Midland Youth Squad Male Juvenile
7 11:07:00 Jo Holden Macclesfield Wheelers Female Vet
8 11:08:00 Mackenzie Riley Kirklees Cycling Academy Male Juvenile
9 11:09:00 Kate Lucas Norwich A B C Female Vet
11 11:11:00 Joe Cuff North Midland Youth Squad Male Juvenile
12 11:12:00 Fraser Macarthur Team Milton Keynes Male Juvenile
13 11:13:00 Anita Cavell SheHair Racing Team Female Vet
14 11:14:00 Thomas Woolf Matlock CC Male Juvenile
16 11:16:00 Oliver Thomas North Midland Youth Squad Male Juvenile
17 11:17:00 Virginia Roberts Holmfirth C C Female Vet
18 11:18:00 Rowan Trippett Worrall Wheelers Male Juvenile
19 11:19:00 Joel Russell Derby Mercury R C Male Juvenile
21 11:21:00 Timothy Lane Kirklees Cycling Academy Male Juvenile
22 11:22:00 Holly Carter Manchester Wheelers Female Senior
23 11:23:00 Joshua Williams Matlock CC Male Juvenile
24 11:24:00 Oliver Akers Holmfirth C C Male Juvenile
25 11:25:00 Orla Cuff Eastlands Velo Female Juvenile
27 11:28:00 Ryan Williams North Midland Youth Squad Male Juvenile
28 11:28:00 Louis Jacobs Sheffield Sports Cycling Club Male Juvenile
29 11:29:00 Sarah Harrison Sheffield Triathlon Club Female Vet
30 11:30:00 Carter Howe Mansfield Road Club Male Juvenile
31 11:31:00 Kieran Smith Bolsover and District CC Male Junior
32 11:32:00 Ewan Mackie Matlock CC Male Junior
33 11:33:00 Mandie James Pearce Cycles Race Team Female Vet
34 11:34:00 Max Jacobs Sheffield Sports Cycling Club Male Juvenile
35 11:35:00 Alexandra Farquhar Army Cycling Union Female Senior
37 11:37:00 Tommy Dawson Yorkshire Road Club Male Juvenile
38 11:38:00 James Hawkins North Midland Youth Squad Male Juvenile
39 11:39:00 Jo Jebb Common Lane Occasionals Female Senior
43 11:43:00 Alexandra Kendall-smith University Of Manchester CC Female Senior
46 11:46:00 Stella Cross Yorkshire Road Club Female Junior
51 11:51:00 Abbie Taylor Fusion Cycling Club Dronfield Female Senior
54 11:54:00 Daniels Kucerjavijs Mossley Cycle Racing Team Male Junior
58 11:58:00 Matt Nicholson Matlock CC Male Juvenile
68 12:08:00 Sandra Mackay Velo Schils Interbike RT Female Vet
70 12:10:00 Taylor Hill North Midland Youth Squad Male Juvenile
76 12:16:00 Isaac Russell Derby Mercury R C Male Junior
86 12:26:00 Seonaid Thompson Albarosa CC Female Senior
90 12:30:00 Laura Smith University of Birmingham CC Female Senior
107 12:47:00 Hannah Bayes Liv AWOL Female Espoir
111 12:51:00 Monica Dew Storey Racing Female Espoir
125 13:05:00 Rebecca Johnson APRIRE Bicycles/HSS Hire Female Senior
133 13:13:00 Tia Sheldon Langsett Cycles Race Team Female Juvenile
139 13:19:00 Nicola Soden Velo Schils Interbike RT Female Senior
145 13:25:00 Ben Mappin North Midland Youth Squad Male Junior
154 13:34:00 Erin Avill North Midland Youth Squad Female Juvenile
156 13:36:00 Rebecca Goodson Velo Schils Interbike RT Female Senior
157 13:37:00 Nick Edwards Matlock CC Male Junior
169 13:49:00 Lily Greenhalgh Team 22 Female Junior
179 13:59:00 Elizabeth Banks Storey Racing Female Senior
184 14:04:00 Emilie Verroken Maxx R. T. Female Senior