bynea cc

  • Hide Map
  • Date: 12-Jun-16
  • Time: 08:00
  • Distance: 50 Miles
  • Course: R50/3c
  • Closing Date: 31-May-16 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
4 08:04:00 Chris Grey Rhondda Triathlon Club Male Senior
5 08:05:00 David Thomas Sarn Helen Club Male Vet
6 08:06:00 Mark Thomas Rhondda Triathlon Club Male Vet
7 08:07:00 David Thomas Rhondda Triathlon Club Male Senior
8 08:08:00 Graham Smith Severn Road Club Male Vet
9 08:09:00 Gareth Jones Velo Club St Raphael Male Vet
10 08:10:00 Nick Brown Team NBCC Male Vet
11 08:11:00 Alexander Jones Cheltenham & County Cycling Club Male Senior
12 08:12:00 Phillip Turner Bynea Cycling Club Male Vet
13 08:13:00 Rhys Jordan Team NBCC Male Senior
14 08:14:00 Emyr Griffiths Bynea Cycling Club Male Vet
15 08:15:00 Graeme Boswell Cardiff Ajax CC Male Vet
16 08:16:00 Kevin Bessant Bynea Cycling Club Male Vet
17 08:17:00 Christopher Allen Port Talbot Whs CC Male Vet
18 08:18:00 Tom Clode Pembrokeshire Velo Male Senior
19 08:19:00 Gary Flower Acme Whs (Rhondda) CC Male Vet
20 08:20:00 Ben Phillips Bynea Cycling Club Male Senior
21 08:21:00 Mark Rooke Rhondda Triathlon Club Male Vet
22 08:22:00 Brian Smith North Hampshire RC Male Vet
23 08:23:00 Christopher Goodwin Ogmore Valley Wheelers Male Vet
24 08:24:00 Rod Hicks Port Talbot Whs CC Male Vet
25 08:25:00 Justin Ford CC Blaenau Gwent Male Vet
26 08:26:00 Les Thomas Port Talbot Whs CC Male Vet
27 08:27:00 Ian Davies Rhondda Triathlon Club Male Vet
28 08:28:00 Sarah Lloyd-Stephens Hereford & Dist Whs CC Female Senior
29 08:29:00 Peter Lloyd Team NBCC Male Vet
30 08:30:00 Christopher Holman Team Bottrill Male Senior
31 08:31:00 Antony Howell Port Talbot Whs CC Male Vet
32 08:32:00 Joanna Knight Bristol South Cycling Club Female Vet
33 08:33:00 Matthew Smith Port Talbot Whs CC Male Senior
34 08:34:00 Nic Cleave Swansea Wheelers/CS Abertawe Male Vet
35 08:35:00 Anthony Jones Bynea Cycling Club Male Vet
36 08:36:00 Ross Morgan Acme Whs (Rhondda) CC Male Senior
37 08:37:00 Dean David Bynea Cycling Club Male Senior
38 08:38:00 James Elgar N.E.W.T Newport and East Wales Triathlon Club Male Senior
39 08:39:00 John Hughes Rhondda Triathlon Club Male Vet
40 08:40:00 David Brice Bynea Cycling Club Male Vet
41 08:41:00 Lee-Michelle Jones Bynea Cycling Club Female Vet
42 08:42:00 Steve Evans Bynea Cycling Club Male Vet
43 08:43:00 Guy Evans Hereford & Dist Whs CC Male Vet
44 08:44:00 Paul Jones Ystwyth CC Male Vet
45 08:45:00 Tom Ward Team Echelon Male Senior
46 08:46:00 Jon Williams Team NBCC Male Senior
47 08:47:00 Grant Arnold Team NBCC Male Senior
48 08:48:00 Andy Hunt Ystwyth CC Male Senior
49 08:49:00 Trevor Lloyd Swansea Wheelers/CS Abertawe Male Vet
50 08:50:00 Simon Coles Northover VT / Rudy Project / SCS Male Vet
51 08:51:00 John Howells Corinium Cycle Club Male Vet
52 08:52:00 Stuart Howe Rhondda Triathlon Club Male Vet
53 08:53:00 John Shehan Bynea Cycling Club Male Vet
54 08:54:00 David Francis Team NBCC Male Vet
55 08:55:00 Lyn Jones Male Vet
56 08:56:00 Kevin Bartlemore Acme Whs (Rhondda) CC Male Vet
57 08:57:00 Dominic Norcross Pembrokeshire Velo Male Vet
58 08:58:00 Paula Moseley Hereford Triathlon Club Female Vet
59 08:59:00 Michiel Vaal Team Bottrill Male Vet
60 09:00:00 David Evans Team Echelon Male Vet
61 09:01:00 Wayne Jones Bynea Cycling Club Male Vet
62 09:02:00 Shaun Griffiths Pembrokeshire Velo Male Vet
63 09:03:00 Andrea Parish Camel Valley C & TC Female Vet
64 09:04:00 Daniel Kempe Bristol South Cycling Club Male Vet
65 09:05:00 David Griffiths Pro Vision Cycle Clothing Male Senior