Bynea CC

  • Hide Map
  • Date: 19-Apr-15
  • Time: 09:00
  • Distance: 30 Miles
  • Course: R30/6
  • Closing Date: 07-Apr-15 00:00
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Position Img First Name Last Name Gender Category Club Time Avg. Speed
1 Kieron Davies Male Team NBCC 1:03:01 28.564 Mph Claim
2 Philip Tucker Male Senior 1:10:08 25.665 Mph
3 David Brice Male 1:11:28 25.186 Mph Claim
4 Colin Wallace Male Merthyr CC 1:11:52 25.046 Mph Claim
5 John Regan Male Vet Pembrokeshire Velo 1:11:54 25.035 Mph
6 Arwel Davies Male 1:12:32 24.816 Mph Claim
7 Dan Taylor Male Acme Whs (Rhondda) CC 1:12:47 24.731 Mph Claim
8 Emyr Griffiths Male 1:13:23 24.529 Mph Claim
9 Peter Lloyd Male Team NBCC 1:13:27 24.506 Mph Claim
10 Neil Gregory Male Port Talbot Whs CC 1:13:36 24.456 Mph Claim
11 Craig Jones Male 1:13:59 24.33 Mph Claim
12 Gary Flower Male Acme Whs (Rhondda) CC 1:14:14 24.248 Mph Claim
13 Mark Rosser Male 1:14:59 24.005 Mph Claim
14 John Hughes Male Vet Rhondda Triathlon Club 1:15:00 24 Mph
15 David Evans Male Worcester St. Johns CC 1:15:07 23.963 Mph Claim
16 Kevin Bartlemore Male Acme Whs (Rhondda) CC 1:15:14 23.925 Mph Claim
17 Lee Watts Male 1:15:38 23.799 Mph Claim
18 Stuart Evans Male 1:15:59 23.689 Mph Claim
19 Chris Woolley Male Vet Rhondda Triathlon Club 1:16:51 23.422 Mph
20 David Long Male Acme Whs (Rhondda) CC 1:17:08 23.336 Mph Claim
21 Chris Holman Male Team NBCC 1:17:21 23.271 Mph Claim
22 Stuart Evans Male Port Talbot Whs CC 1:17:30 23.226 Mph Claim
23 Nigel Williams Male Merthyr CC 1:17:54 23.106 Mph Claim
24 Steven Madeley Male 1:18:00 23.077 Mph Claim
25 Chris Fishbourne Male Abercynon Road Club 1:18:26 22.949 Mph Claim
26 Mike Broadbent Male 1:18:35 22.906 Mph Claim
27 John Shehan Male 1:18:49 22.838 Mph Claim
28 Christopher Goodwin Male 1:19:11 22.732 Mph Claim
29 Gerwyn Davies Male Rhondda Triathlon Club 1:19:46 22.566 Mph Claim
30 Neale Lewis Male Acme Whs (Rhondda) CC 1:19:57 22.514 Mph Claim
31 Stuart Howe Male Vet Rhondda Triathlon Club 1:20:06 22.472 Mph
32 Jamie Barnes Male Team NBCC 1:20:08 22.462 Mph Claim
33 Les Thomas Male Vet Port Talbot Whs CC 1:20:21 22.402 Mph
34 David Thomas Male Rhondda Triathlon Club 1:20:42 22.305 Mph Claim
35 Stephen Landeg Male 1:22:18 21.871 Mph Claim
36 Gareth Hill Male Vet Abercynon Road Club 1:24:27 21.314 Mph
37 Dean Cummings Male Acme Whs (Rhondda) CC 1:24:28 21.31 Mph Claim
38 Andrew Harries Male 1:24:38 21.268 Mph Claim
39 Yeung Ng Male 1:24:39 21.264 Mph Claim
40 Gareth Rees Male 1:27:13 20.638 Mph Claim
41 John Williams Male 1:27:56 20.47 Mph Claim
42 Mark Rooke Male Rhondda Triathlon Club 1:28:14 20.4 Mph Claim
43 Andrew Williams Male Merthyr CC 1:29:33 20.1 Mph Claim
44 Paul Rees Male Vet 1:29:43 20.063 Mph
45 Paul Griffiths Male Cardiff Ajax CC 1:29:50 20.037 Mph Claim
46 Josh Townsend Male 1:29:54 20.022 Mph Claim
47 Peter Asplin Male 1:29:57 20.011 Mph Claim
48 Wayne Evans Male 1:32:45 19.407 Mph Claim
49 John Evans Male 1:37:03 18.547 Mph Claim
50 Sally Harmer Male Pembrokeshire Velo 1:38:08 18.342 Mph Claim
51 Richard Smith Male 1:47:32 16.739 Mph Claim
DNS Danielle Flawn Male Claim
DNS Mark Thomas Male Rhondda Triathlon Club Claim
DNS Neil Moulsdale Male Acme Whs (Rhondda) CC Claim
DNS Rob Jones Male Cardiff Ajax CC Claim
DNS Carl Banwell Male Acme Whs (Rhondda) CC Claim
DNS Tom Clode Male Team NBCC Claim
DNS Matthew Rees Male Claim
DNS Anthony Mark Jones Male Claim
DNS Rod Hicks Male Port Talbot Whs CC Claim
DNS Gareth Battle Male Claim