National Youth Championship Final (North Midlands DC)(Under 17 on 31 August)(Qualifiers from district heats only)

  • Hide Map
  • Date: 11-Sep-22
  • Time: 11:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: O10/1
  • Closing Date: 31-Dec-21 23:59
  • Categories:
    • All Youth
    • All Junior

Filter

Position Machine Img First Name Last Name Classification Category Club Time Avg. Speed
1 TT Bike Finlay Tarling male Junior Flanders Color Galloo Team 00:19:53 30.176 Mph
1 TT Bike Mabli Phillips female Junior Maindy Flyers Cycling Club 00:24:29 24.506 Mph
3 TT Bike Ffion Hill female Junior Towy Riders Cycle Club 00:24:47 24.21 Mph
3 TT Bike Harris Hall male Junior Velo Culture 00:20:44 28.939 Mph
5 TT Bike Theo Anderson male Junior Chippenham & District Wheelers 00:21:02 28.526 Mph
5 TT Bike Evelyn Field female Junior Liverpool Century Cycling Academy 00:25:18 23.715 Mph
7 TT Bike Toby Bush male Junior Team Bottrill 00:21:03 28.504 Mph
7 TT Bike Maia Howell female Youth Matlock CC 00:25:56 23.136 Mph
9 TT Bike William Curphey male Junior Team RL 360 I.O.M. 00:21:13 28.28 Mph
9 TT Bike Jess Pickavance female Junior Team RL 360 I.O.M. 00:25:57 23.121 Mph
11 TT Bike Abbey Thompson female Youth Stonham Barns Park – SYRT 00:25:58 23.107 Mph
11 TT Bike Ethan Storti male Junior Welwyn Whs 00:21:22 28.081 Mph
13 TT Bike Hudson Hendry male Junior George Fox Cycling Solutions 00:21:29 27.929 Mph
13 TT Bike Thomas Mead male Junior Lee Valley Youth CC 00:21:29 27.929 Mph
13 TT Bike Lily-Ann Scott female Youth Team RL 360 I.O.M. 00:27:05 22.154 Mph
16 TT Bike Esmee Bone female Youth Welwyn Whs 00:28:02 21.403 Mph
17 TT Bike Isla Hoult female Youth Velo Club Venta 00:29:57 20.033 Mph
17 TT Bike Joseph Turnbull male Junior Otley CC 00:21:30 27.907 Mph
19 TT Bike Katherine Bucknell female Junior Otley CC 00:30:04 19.956 Mph
19 TT Bike Matthew Peace male Junior Otley CC 00:21:32 27.864 Mph
21 TT Bike Nicholas Marsh male Junior Rugby Velo 00:21:33 27.842 Mph
21 TT Bike Bobby Buenfeld male Junior Velo Club Venta 00:21:33 27.842 Mph
21 TT Bike Caitlin Havisham female Junior Palmer Park Velo 00:30:09 19.9 Mph
24 TT Bike Emma Smith female Youth Fenland Clarion CC 00:30:16 19.824 Mph
25 TT Bike Holly Tregear female Youth Wheal Velocity 00:32:07 18.682 Mph
25 TT Bike Rhys Edwards male Junior Edinburgh Road Club 00:21:42 27.65 Mph
27 TT Bike Matthew Kent male Junior Beeston Cycling Club 00:21:49 27.502 Mph
28 TT Bike MacKenzie Mellish male Junior Vector Cycling Race Team 00:21:56 27.356 Mph
29 TT Bike Alex Coles male Youth Evolution Racing Academy 00:22:06 27.149 Mph
30 TT Bike Alec Rowles male Junior Hillingdon Slipstreamers 00:22:09 27.088 Mph
31 TT Bike Felix Earth male Junior Sleaford Wheelers Cycling Club 00:22:12 27.027 Mph
32 TT Bike Emil Howell male Junior Matlock CC 00:22:29 26.686 Mph
33 TT Bike Evan Schofield male Junior D2D Sheffield RT 00:22:37 26.529 Mph
34 TT Bike Oscar Hoult male Espoir Velo Club Venta 00:22:42 26.432 Mph
35 TT Bike Thomas Lewis male Junior Ely & District CC/B&T Motor Repairs 00:22:52 26.239 Mph
36 TT Bike Nathanael Thould male Junior Icknield RC 00:22:53 26.22 Mph
37 TT Bike James Wicks male Espoir Essex Roads CC 00:23:13 25.843 Mph
38 TT Bike Ewan Cook male Junior Wightlink Wight Mountain Race Team 00:23:30 25.532 Mph
39 TT Bike Matthew Siepen male Junior Seamons CC 00:23:35 25.442 Mph
40 TT Bike Luke Matthews male Youth Wheal Velocity 00:23:37 25.406 Mph
41 TT Bike William Horspool male Junior Wisbech Whs 00:23:39 25.37 Mph
42 TT Bike Sam Martin male Youth Banbury Star Cyclists' Club 00:23:48 25.21 Mph
42 TT Bike Oscar Lawrence male Youth Velo Club Venta 00:23:48 25.21 Mph
44 TT Bike Antoine Rouyer-Brown male Espoir Inflite 00:23:53 25.122 Mph
45 TT Bike Cameron Crook male Junior Hillingdon Slipstreamers 00:24:21 24.641 Mph
46 TT Bike Lucas Houghton male Espoir Team TMC 00:24:30 24.49 Mph
47 TT Bike Thomas Woolf male Junior Matlock CC 00:24:44 24.259 Mph
48 TT Bike Alfie Walpole male Junior North Lancashire Road Club 00:24:47 24.21 Mph
49 TT Bike Douglas Tulett male Youth Thanet RC 00:24:50 24.161 Mph
50 TT Bike Harry Tozer male Youth Fenland Clarion CC 00:25:04 23.936 Mph
51 TT Bike William Coles male Youth VMCC powered by Y Beic 00:25:10 23.841 Mph
52 TT Bike Nicholas Smith male Junior Westmead Team 88 00:25:27 23.576 Mph
53 TT Bike Elijah Storti male Youth Welwyn Whs 00:26:03 23.033 Mph
54 TT Bike Connor Wilkinson male Espoir Boston Wheelers CC 00:26:21 22.77 Mph
55 TT Bike Zach Jones male Youth Team RL 360 I.O.M. 00:26:25 22.713 Mph
56 TT Bike Theo Wan male Youth Fenland Clarion CC 00:26:36 22.556 Mph
57 TT Bike Ethan Grundy male Youth Fenland Clarion CC 00:26:42 22.472 Mph
58 TT Bike Cameron Hounsell male Youth Team RL 360 I.O.M. 00:27:05 22.154 Mph
59 TT Bike Theo Quay-Clark male Youth Palmer Park Velo 00:29:20 20.455 Mph
DNF TT Bike Lydia Turan female Junior JRC Interflon Race Team
DNS(A) TT Bike Patrick Casey male Team Lifting Gear Products Claim
DNS(A) TT Bike Megan Lloyd female Junior Harry Middleton CC
DNS(A) TT Bike Oscar Gaylor male Junior Team RL 360 I.O.M.
DNS(A) TT Bike Frederick Farr male Youth Matlock CC
DNS(A) TT Bike Ferne Peirce female Junior Thanet RC
DNS(A) TT Bike Louis Cipriani male Youth Fenland Clarion CC
DNS(A) TT Bike Leon Atkins male Youth Welwyn Whs
DNS(A) TT Bike Noah White male Youth Mid Shropshire Wheelers
DNS(A) TT Bike James Kinrade male Junior Team RL 360 I.O.M.
DNS(A) TT Bike Sophie Heighton female Junior Ferryhill Whs
DNS TT Bike James Harris male Youth Pembrokeshire Triathlon Club
DNS TT Bike Sebastian Grindley male Junior North Cheshire Clarion
DNS TT Bike Jack Weeks male Junior Royal Grammar School Guildford
DNS TT Bike Bayley Woodger male Youth Mid Devon CC
DNS TT Bike Lawrie Dryden male Junior Cleveland Wheelers CC