Chronos RT (Std road bikes only)(cheques to David Creese)

  • Hide Map
  • Date: 25-Jul-20
  • Time: 14:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: F2A/10
  • Closing Date: 14-Jul-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Position Img First Name Last Name Gender Category Club Time Avg. Speed
1 Oscar Nilsson-Julien Male Espoir VC de Londres 18:25 32.579 Mph
2 Thomas Day Male Espoir Flanders Color Galloo Team 18:26 32.55 Mph
3 Michael Gill Male Senior AeroLab Ward WheelZ 18:27 32.52 Mph
4 Charlie Bailey Male Espoir Lee Valley Youth CC 18:32 32.374 Mph
5 Ollie Hucks Male Senior AeroLab Ward WheelZ 18:39 32.172 Mph
6 Sebastian Garry Male Espoir AeroLab Ward WheelZ 18:41 32.114 Mph
7 Adam Robertson Male Espoir Reflex Racing 19:19 31.061 Mph
8 George Fox Male Senior 45 RC 19:31 30.743 Mph
9 Sam Hucks Male Espoir High Wycombe CC 19:38 30.56 Mph
10 Jacob Bush Male Junior Bourne Wheelers 19:39 30.534 Mph
11 Timothy Torrie Male Espoir TBW23 Stuart Hall Cycling P/b Trainsharp 19:43 30.431 Mph
12 Nicholas Candy Male Espoir North Road CC 19:50 30.252 Mph
13 James Lloyd Male Espoir JRC Shutt Ridley RT 19:57 30.075 Mph
14 Adam Charleston Male Espoir High Wycombe CC 20:07 29.826 Mph
14 Alex Dale Male Junior Lee Valley Youth CC 20:07 29.826 Mph
16 Matthew Lord Male Junior Lee Valley Youth CC 20:20 29.508 Mph
17 Alfie Salmon Male Junior Lee Valley Youth CC 20:23 29.436 Mph
18 Mathew Eley Male Vet Ely & District CC/B&T Motor Repairs 20:27 29.34 Mph
19 Nick Morgan Male Vet Hitchin Nomads CC 20:41 29.009 Mph
20 Cameron Walker Male Espoir St Ives CC 21:15 28.235 Mph
21 Mathilde Pauls Female Senior 1904RT 21:22 28.081 Mph
22 Matthew Grant Male Senior London Phoenix CC 21:45 27.586 Mph
23 Aidan Kerrigan Male Espoir Lee Valley Youth CC 21:46 27.565 Mph
24 Eva Callinan Female Junior Liv AWOL 21:49 27.502 Mph
25 Joren Brook Male Espoir Lee Valley Youth CC 21:59 27.293 Mph
26 Brandon Baldacci Male Junior Lee Valley Youth CC 22:09 27.088 Mph
27 Toby Bush Male Juvenile Bourne Wheelers 22:30 26.667 Mph
28 Patrick Allen Male Senior Hitchin Nomads CC 22:31 26.647 Mph
29 Sophie Lewis Female Espoir Flamme Rouge Cycling Team 22:34 26.588 Mph
30 Simon Higgs Male Vet Essex Roads CC 22:53 26.22 Mph
31 Susan Triplow Female Vet CC Sudbury 23:18 25.751 Mph
32 Deborah Beare Female Senior Icknield RC 23:27 25.586 Mph
33 Wendy Gooding Female Vet Team Bottrill 23:38 25.388 Mph
34 Kerry Tate Female Senior Newmarket Cycling & Triathlon Club 23:50 25.175 Mph
35 Robert Tillott Male Vet St Ives CC 23:51 25.157 Mph
36 Patrick Ellerbeck Male Vet St Neots CC 23:51 25.157 Mph
37 Bethany Barnett Female Junior Liv AWOL 23:57 25.052 Mph
38 Richard Hutt Male Vet Harp RC 24:12 24.793 Mph
39 Gaurav Meher Male Junior Lee Valley Youth CC 24:17 24.708 Mph
40 Sarah Kelman Female Vet St Ives CC 24:33 24.44 Mph
41 Maria Gent Female Senior Kettering CC 24:41 24.308 Mph
42 Ann Shuttleworth Female Vet Cambridge CC 24:56 24.064 Mph
43 Ria Mobbs Female Senior Peaks Sports Racing 25:00 24 Mph
44 Sharon Bennett Female Vet Team Velovelocity 25:04 23.936 Mph
45 Richard Moule Male Vet Bossard Whs 25:11 23.825 Mph
46 Jamie Fox Male Senior Hitchin Nomads CC 25:15 23.762 Mph
47 Sally Withey Female Vet Team Swift 25:25 23.607 Mph
48 Linda Hones Female Vet Newmarket Cycling & Triathlon Club 25:25 23.607 Mph
49 Alison Fox Female Vet Ely & District CC/B&T Motor Repairs 25:27 23.576 Mph
50 Stephanie Cousins Female Vet QN Racing 26:07 22.974 Mph
51 Judy Reid Female Vet Icknield RC 26:16 22.843 Mph
52 Gillian Morgan Female Vet Westerley Cycling Club 27:33 21.779 Mph
53 Lauren Pike Female Senior Lincoln Wheelers CC 27:36 21.739 Mph
54 Norman King Male Vet St Neots CC 29:12 20.548 Mph
55 Graeme Church Male C1 Team Milton Keynes 29:24 20.408 Mph
56 David Crane Male Vet Chronos RT 31:53 18.819 Mph
DNF Donna Hayman Female Vet Newmarket Cycling & Triathlon Club
DNS(A) Isabel Ellis Female Espoir Torelli
DNS(A) Laura Massey Female Senior Cambridge CC
DNS Monte Guerrini Male London Dynamo Claim
DNS Malcolm Moore Male Vet Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann
DNS Sean Obrien Male Junior Bedfordshire Road RT
DNS John Watson Male Vet Hitchin Nomads CC
DNS Brenda Bozwood Davies Female Vet Team Trident
DNS Miranda Robbins Female Senior Cambridge University CC
DQ Will Salisbury Male Senior Coalville Whs
DQ Peter Drabble Male Junior WORX Factory Racing Powered by Silverstone
DQ Claire Hall Female Vet Dunmow Velo