RTTC National Closed Circuit Championship (Juniors)(Antelope RT)(Entries close 22/09/2020)

  • Hide Map
  • Date: 11-Oct-20
  • Time: 09:00
  • Distance: 11.7 Miles
  • Course: P/THRUXTON
  • Closing Date: 22-Sep-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Position Img First Name Last Name Gender Category Club Time Avg. Speed
1 Harvey McLean Male Espoir Velo Club St Raphael 22:49 30.767 Mph
1 Isabel Sharp Female Junior DRAG2ZERO 26:06 26.897 Mph
2 Flora Perkins Female Junior VC de Londres 26:38 26.358 Mph
2 Jacob Bush Male Junior Bourne Wheelers 23:35 29.767 Mph
3 Charlie Bailey Male Espoir Lee Valley Youth CC 23:36 29.746 Mph
3 Eva Callinan Female Junior Liv AWOL 26:43 26.276 Mph
4 Carys Lloyd Female Juvenile VC de Londres 26:59 26.016 Mph
4 Aaron Freeman Male Espoir Chelmer CC 23:47 29.516 Mph
5 Holly Ramsey Female Juvenile Poole Wheelers Cycling Club 28:01 25.056 Mph
5 Jack Fothergill Male Junior Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann 24:13 28.988 Mph
5 James Lloyd Male Espoir JRC Shutt Ridley RT 24:13 28.988 Mph
6 Tia Froom Female Junior Abergavenny RC 28:45 24.417 Mph
7 Alex Galpin Male Junior Bourne Wheelers 24:21 28.83 Mph
7 Ellie Wallbaum Female Junior Avid Sport 29:00 24.207 Mph
8 Dan Galpin Male Junior Bourne Wheelers 24:58 28.117 Mph
8 Amber Junker Brameld Female Junior VC de Londres 29:22 23.905 Mph
9 Kinga Ingram Female Junior Jadan CycleSpace- Vive Le Velo 29:38 23.69 Mph
9 Callum Twelves Male Junior Team Ohten Aveas 25:06 27.968 Mph
9 Ryan Greaves Male Junior Team HUUB 25:06 27.968 Mph
10 Hannah Rainger Female Junior Propello 29:39 23.676 Mph
11 Freya Richardson Female Espoir Liv AWOL 29:42 23.636 Mph
11 Euan Sanderson Male Junior Cleveland Wheelers CC 25:09 27.913 Mph
12 Phoebe Roche Female Junior WXC World Racing 30:03 23.361 Mph
12 Harry Paveley Male Junior Innovation Racing 25:24 27.638 Mph
13 Bethany Spencer Female Junior Kettering CC 31:01 22.633 Mph
13 Lucas Jowett Male Junior Beeston Cycling Club 25:29 27.547 Mph
14 Katie-Anne Calton Female Juvenile Solent Pirates Youth Cycling Club 31:14 22.476 Mph
14 Harry Kirby Male Espoir Will Houghton Racing Team (WHRT) 25:30 27.529 Mph
14 Alfie Salmon Male Junior Lee Valley Youth CC 25:30 27.529 Mph
15 Sophie Quay-Clark Female Junior Palmer Park Velo 31:27 22.321 Mph
16 Matthew Houlberg Male Espoir Meudon Pedal Heaven Le Col RT 25:33 27.476 Mph
16 Peggy Simpkins Female Junior Banbury Star Cyclists' Club 31:55 21.995 Mph
17 Corey Whiteford Male Junior Lanark Race Team 25:34 27.458 Mph
17 Sophie Heighton Female Juvenile Ferryhill Whs 32:07 21.858 Mph
18 Abbey Thompson Female Juvenile Stonham Barns Park – SYRT 32:14 21.779 Mph
18 Harry Jukes Male Junior Mid Devon CC 25:39 27.368 Mph
19 Alex Franks Male Juvenile Hillingdon Slipstreamers 25:47 27.227 Mph
19 Roberta Obrien Female Juvenile Lee Valley Youth CC 33:02 21.251 Mph
20 Emma Davies Female Juvenile Newbury Velo 35:11 19.953 Mph
21 Bradley Perkins Male Junior PDQ Cycle Coaching 26:12 26.794 Mph
21 Tallulah Sullivan Female Junior Lee Valley Youth CC 36:23 19.295 Mph
22 Isabella Boyles Female Juvenile Banbury Star Cyclists' Club 36:58 18.99 Mph
22 Josh Marsden Male Junior Innovation Racing 26:16 26.726 Mph
23 Jacob Schnabel Male Junior Meudon Pedal Heaven Le Col RT 26:17 26.709 Mph
23 Edith Smith Female Juvenile Stonham Barns Park – SYRT 39:36 17.727 Mph
24 Daniel Goodwin Male Junior trainSharp Development Team 26:20 26.658 Mph
24 Grace Hughes Female Juvenile Velo Club Venta 55:21 12.683 Mph
25 Callum Biggs Male Junior Tofauti Everyone Active 26:36 26.391 Mph
27 Calum Moir Male Junior Welwyn Whs 26:43 26.276 Mph
29 Samuel Quiggin Male Juvenile Welwyn Whs 26:47 26.21 Mph
30 Joel Ackers Male Espoir Innovation Racing 26:51 26.145 Mph
31 Daniel Yates Male Junior Innovation Racing 26:53 26.113 Mph
32 Cormac Nisbet Male Junior High Wycombe CC 26:55 26.08 Mph
33 Joseph O'Brien Male Junior Lee Valley Youth CC 26:57 26.048 Mph
33 Ruben Stacey Male Juvenile North Devon Wheelers 26:56 26.064 Mph
36 Brandon Baldacci Male Junior Lee Valley Youth CC 27:06 25.904 Mph
37 Daniel Roberts Male Junior Team Milton Keynes 27:07 25.888 Mph
38 Daniel Lloyd Male Junior VC de Londres 27:11 25.825 Mph
39 Matthew Gilmour Male Junior Velo Club Venta 27:12 25.809 Mph
40 Max Jones Male Junior Innovation Racing 27:23 25.636 Mph
40 Bobby Buenfeld Male Juvenile New Forest CC 27:23 25.636 Mph
42 Jack Rose Male Junior Team Milton Keynes 27:28 25.558 Mph
43 Ethan Storti Male Juvenile Welwyn Whs 27:31 25.512 Mph
44 Ollie Boarer Male Juvenile i-Team Cyclists Club 27:47 25.267 Mph
45 Zach Walters Male Juvenile ...a3crg 27:51 25.206 Mph
46 Toby Bush Male Juvenile Bourne Wheelers 27:52 25.191 Mph
48 Harry Weedon Male Junior Team Milton Keynes 28:08 24.953 Mph
49 William Gilbank Male Juvenile Lee Valley Youth CC 28:16 24.835 Mph
50 James Fletcher Male Junior TeamSpy 28:19 24.791 Mph
51 Alexander Murphy Male Juvenile Velo Club Venta 28:29 24.646 Mph
53 Jake Latham Male Junior Lee Valley Youth CC 28:56 24.263 Mph
55 Leon Atkins Male Juvenile Welwyn Whs 29:02 24.179 Mph
56 Juri Reidenbach Male Juvenile Leicester Forest CC 29:07 24.11 Mph
57 Finn Obrien Male Juvenile Lee Valley Youth CC 29:11 24.055 Mph
59 Ethan Gubby Male Junior Lee Valley Youth CC 29:26 23.85 Mph
60 Jack Charlton-Hunt Male Junior Lee Valley Youth CC 29:31 23.783 Mph
61 Thomas Heighton Male Junior Ferryhill Whs 29:33 23.756 Mph
66 Louis Bushby Male Junior Banbury Star Cyclists' Club 30:07 23.309 Mph
67 Oliver Gill Male Juvenile Poole Wheelers Cycling Club 30:10 23.271 Mph
77 Samuel Hughes Male Juvenile Velo Club Venta 36:56 19.007 Mph
79 Thomas Roberts Male Juvenile Team Milton Keynes 37:57 18.498 Mph
80 Jack Barden-Beatty Male Juvenile Stonham Barns Park – SYRT 39:01 17.992 Mph
82 Joseph Fiander Male Juvenile Monmouth Tri Club 42:56 16.351 Mph
83 Dylan Jones Male Juvenile Bournemouth Jubilee Whs 49:43 14.12 Mph
DNS Mabli Phillips Female Juvenile Maindy Flyers Cycling Club
DNS Lucy Allsop Female Juvenile Welwyn Whs
DNS Zoe Roche Female Juvenile WXC World Racing
DNS Ethan Moody Male Espoir Tri UK
DNS Katie Allsop Female Juvenile Welwyn Whs
DNS Yasmin Gubby Female Juvenile Lee Valley Youth CC
DNS Joshua Tarling Male Junior Team Backstedt Bike Performance
DNS Finlay Tarling Male Juvenile WORX Factory Racing Powered by Silverstone
DNS Harry Ives Male Junior trainSharp Development Team
DNS Ben Iddon Male Junior Innovation Racing
DNS Kyle Jones Male Junior WORX Factory Racing Powered by Silverstone
DNS Anthony Morris Male Junior VC de Londres
DNS Bruno Cabrelli Male Junior Hemel Hempstead CC
DNS Dylan Sage Male Juvenile Bush Healthcare CRT
DNS Xavier Teece-Round Male Junior Innovation Racing
DNS Adam Lea Male Junior Team Milton Keynes
DNS Charlie Payne Male Junior Velo Club Godalming & Haslemere
DNS Lawrence Martindale Male Junior Chippenham & District Wheelers
DNS Finlay Storrie Male Juvenile Maindy Flyers Cycling Club
DNS Niamh Murphy Female Junior Liv CC Halo Cycles