GHS Championship Final

  • Hide Map
  • Date: 07-Sep-13
  • Time: 00:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: unknown
  • Closing Date: 07-Sep-13 00:00
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Position Img First Name Last Name Gender Category Club Time Avg. Speed
1 Calum Anderton Male 22:29 26.686 Mph Claim
2 Matthew Bostock Male 22:40 26.47 Mph Claim
3 Gabriel Evans Male G!ro Race Team 22:42 26.431 Mph Claim
4 George Clark Male High Wycombe CC 22:54 26.2 Mph Claim
5 Jack Mattock Male One and All Cycling 22:59 26.105 Mph Claim
6 Karl Baillie Male 23:06 25.973 Mph Claim
7 Joseph Donohue Male 23:17 25.769 Mph Claim
8 David Bolland Male Scunthorpe RC 23:18 25.75 Mph Claim
9 David Barnes Male 23:19 25.732 Mph Claim
10 Nathan Draper Male 23:26 25.604 Mph Claim
11 William Kelly Male Mid Devon CC 23:32 25.495 Mph Claim
12 Reece Egner Male 23:34 25.459 Mph Claim
13 Peter Kibble Male 23:36 25.423 Mph Claim
14 Seb Dickens Male Mid Devon CC 23:37 25.405 Mph Claim
15 Callum McBrearty Male 23:40 25.351 Mph Claim
16 Jack English Male 23:41 25.334 Mph Claim
17 Marcus Burnet Male Corley Cycles RC 23:49 25.192 Mph Claim
18 George Evans Male 23:50 25.174 Mph Claim
19 Tom Chandler Male Melton Olympic CC 23:55 25.086 Mph Claim
20 Robert Hogg Male 1st Chard Wheelers 24:06 24.896 Mph Claim
21 Owen Dudley Male 24:07 24.878 Mph Claim
22 Louis Killworth Male Welland Valley CC 24:09 24.844 Mph Claim
23 Declan Davis Male CC Breckland 24:09 24.844 Mph Claim
24 Ewan Grivell-Mellor Male 24:14 24.759 Mph Claim
25 Etienne Georgi Male 24:16 24.725 Mph Claim
26 Leon Mazzone Male 24:17 24.708 Mph Claim
27 Zak Corum-Haines Male 24:18 24.691 Mph Claim
28 Harry White Male 24:19 24.674 Mph Claim
29 Rhys Britton Male Cardiff Jif 24:20 24.657 Mph Claim
30 Matt Langworthy Male Senior Mid Devon CC 24:20 24.657 Mph
31 Harry Paine Male Glendene CC 24:29 24.506 Mph Claim
32 Conor Davies Male 24:35 24.406 Mph Claim
33 Joe Kingsman Male 24:37 24.373 Mph Claim
34 Lewis Fagge Male 24:40 24.324 Mph Claim
35 Jed Webber Male Andover Wheelers 24:44 24.258 Mph Claim
36 Abby Mae Parkinson Male RST Racing Team 24:49 24.177 Mph Claim
37 Georg Mew Jensen Male Lee Valley Youth CC 24:50 24.16 Mph Claim
38 Cameron Gutteridge Male Welwyn Whs 24:50 24.16 Mph Claim
39 James Tillett Male 24:51 24.144 Mph Claim
40 Thomas Deas Male 24:57 24.047 Mph Claim
41 Adam Botteley Male 25:00 23.999 Mph Claim
42 Harry Craig Male 25:01 23.983 Mph Claim
43 Tim James Male 25:04 23.936 Mph Claim
44 Timothy Torrie Male Chelmer CC 25:13 23.793 Mph Claim
45 Alex Van Katwyk Male 25:16 23.746 Mph Claim
46 James Trott Male One and All Cycling 25:16 23.746 Mph Claim
47 Samuel Tillett Male Cardiff Jif 25:23 23.637 Mph Claim
48 Joshua Roberts Male Welwyn Whs 25:24 23.621 Mph Claim
49 Tomos Owens Male 25:26 23.59 Mph Claim
50 Oliver Dickson Male Thanet RC 25:29 23.544 Mph Claim
51 Samuel Wadsley Male Juvenile Poole Wheelers Cycling Club 25:30 23.529 Mph
52 Henrietta Colbourne Male 25:30 23.529 Mph Claim
53 Joe Saunders Male Mid Devon CC 25:31 23.513 Mph Claim
54 Jimmy Austin Male High Wycombe CC 25:32 23.498 Mph Claim
55 Elizabeth Holden Male 25:34 23.467 Mph Claim
56 Adam Hartley Male 25:36 23.437 Mph Claim
57 Theo Modell Male East London Velo 25:40 23.376 Mph Claim
58 Jessica Roberts Male 25:41 23.361 Mph Claim
59 Manon Lloyd Male 25:41 23.361 Mph Claim
60 Jack Hardwicke Male Plomesgate CC 25:45 23.3 Mph Claim
61 Devon Round Male 25:46 23.285 Mph Claim
62 James Garratt Male Welland Valley CC 25:47 23.27 Mph Claim
63 Adam Wild Male Senior Tyneside Vagabonds CC 25:48 23.255 Mph
64 Mike Godfrey Male Farnham RC 25:48 23.255 Mph Claim
65 Benjamin Moody Male 25:51 23.21 Mph Claim
66 Ben Croxford Male High Wycombe CC 25:51 23.21 Mph Claim
67 Josh Allen Male Woolwich CC 25:51 23.21 Mph Claim
68 Sam Culverwell Male 25:54 23.165 Mph Claim
69 Dougal Toms Male Espoir Iceni Velo 25:55 23.151 Mph
70 Ben Sixmith Male Scarborough Paragon CC 25:55 23.151 Mph Claim
71 Harrison Green Male 25:56 23.136 Mph Claim
72 William Draper Male 26:19 22.799 Mph Claim
73 Lucy Harper Male Welwyn Whs 26:21 22.77 Mph Claim
74 Callum Mackie Male Lee Valley Youth CC 26:44 22.443 Mph Claim
75 Kieran Morris Male 26:46 22.415 Mph Claim
76 Pfeiffer Georgi Male 26:48 22.387 Mph Claim
77 Samuel Case Male 26:49 22.374 Mph Claim
78 Oscar Mingay Male Cardiff Jif 26:50 22.36 Mph Claim
79 Phoebe Ferguson Male 26:55 22.29 Mph Claim
80 George Baker Male Kings Cliffe Flyers 26:55 22.29 Mph Claim
81 Jennifer McAndrew Male 26:59 22.235 Mph Claim
82 Lauren Murphy Male Team Milton Keynes 27:16 22.004 Mph Claim
83 William Raymond Male Welwyn Whs 27:18 21.977 Mph Claim
84 Adam Aitken Male 27:18 21.977 Mph Claim
85 Joshua Van Nierop Male Welland Valley CC 27:21 21.937 Mph Claim
86 Louise Scupham Male Juvenile Scarborough Paragon CC 27:22 21.924 Mph
87 Alex Sheehan Male Senior One and All Cycling 27:27 21.857 Mph
88 Alfie Peters Male One and All Cycling 27:27 21.857 Mph Claim
89 Simon Bird Male 27:40 21.686 Mph Claim
90 George Edmondson Male Thanet RC 27:41 21.673 Mph Claim
91 Katie Anderson Male Welwyn Whs 27:44 21.634 Mph Claim
92 Sophie-Jo Wylie-Morris Male 27:49 21.569 Mph Claim
93 Madeleine Gammons Male Espoir 27:49 21.569 Mph
94 Isla Rush Male WyndyMilla 28:05 21.364 Mph Claim
95 Oliver Robinson Male Thanet RC 28:09 21.314 Mph Claim
96 Danielle Parker Male Team Cambridge 28:17 21.213 Mph Claim
97 Anna Carter Male Lee Valley Youth CC 28:18 21.201 Mph Claim
98 Patrick Boak Male 28:19 21.188 Mph Claim
99 Eleanor Davies Male 28:22 21.151 Mph Claim
100 Amy Sharpe Male 28:26 21.101 Mph Claim
101 Josh Craven Male Tyneside Vagabonds CC 28:30 21.052 Mph Claim
102 Christopher Durham Male LincsQuad 28:31 21.04 Mph Claim
103 Oliver Knight Male Team Milton Keynes 28:37 20.966 Mph Claim
104 Kirsty Boak Male 28:52 20.785 Mph Claim
105 Harriett Mellor Male Hillingdon Slipstreamers 28:53 20.773 Mph Claim
106 Sophie Williams Male Cardiff Jif 28:54 20.761 Mph Claim
107 Charles Godfrey Male Farnham RC 28:54 20.761 Mph Claim
108 Jessica Watts Male 28:56 20.737 Mph Claim
109 Ieuan Williams Male Fenland Clarion CC 28:57 20.725 Mph Claim
110 Rebecca Raybould Male Poole Wheelers Cycling Club 29:09 20.583 Mph Claim
111 Penny Colloff Male One and All Cycling 29:11 20.559 Mph Claim
112 Emily Mellor Male Hillingdon Slipstreamers 29:23 20.419 Mph Claim
113 Ellie Russell Male 29:31 20.327 Mph Claim
114 Aran Brayshaw Male East Bradford CC 29:37 20.258 Mph Claim
115 Hannah Shean Male Southend Wheelers 30:00 19.999 Mph Claim
116 James Bolton Male 30:07 19.922 Mph Claim
117 Robert McAndrew Male 30:17 19.812 Mph Claim
118 Sinead Clark Male Essex Roads CC 30:29 19.682 Mph Claim
119 Adam Scarfe Male 30:31 19.661 Mph Claim
120 Katie Halliday Male 30:45 19.512 Mph Claim
121 Lorna Bowler Male Hillingdon Slipstreamers 30:46 19.501 Mph Claim
122 Emily Bridson Male 31:01 19.344 Mph Claim
123 Kaitlin Slack Male 31:02 19.334 Mph Claim
124 Matilda Gurney Male Spalding CC 31:06 19.292 Mph Claim
125 Lauren Booth Male 31:28 19.067 Mph Claim
126 Harriet Evans Male Kettering CC 32:55 18.227 Mph Claim
127 Madeleine McBrearty Male 33:20 18 Mph Claim
128 Felix Mackie Male Lee Valley Youth CC 34:28 17.408 Mph Claim
129 Megan Griffiths Male Thanet RC 35:08 17.077 Mph Claim
130 Georgia Bullard Male Fenland Clarion CC 36:42 16.348 Mph Claim
131 Emily Hall Male Andover Wheelers 37:00 16.216 Mph Claim
132 Danielle Rawson Male One and All Cycling 37:58 15.803 Mph Claim
DNS Hester Stembridge Male
DNS Matthew Webb Male Claim
DNS Louise Surridge Male Hillingdon Slipstreamers Claim
DNS Abigail Dentus Male Claim
DNS Kirsten Savage Male Willesden CC Claim
DNS Thomas Garbett Male Claim
DNS James Elmore Male Claim
DNS Sam Powell Male Claim
DNS Sam Turton Male Liverpool Mercury CC Claim
DNS Joe Mann Male Derwentside CC Claim
DNS Eve Jefferies Male Poole Wheelers Cycling Club Claim
DNS Joey Walker Male Claim
DNS Rosie Wildman Male Claim
DNS Henry Dawson Male G!ro Race Team Claim
DNS Millie Skinner Male Sheffrec CC Claim
DNS Joe Fry Male RST Racing Team Claim
DNS Louis Modell Male East London Velo Claim
DNS Luke Morgan Male CC Luton Claim
DNS Jacob Board Male 1st Chard Wheelers Claim
DNS Jake Beach Male Claim
DNS Charlotte Broughton Male Claim
DNS Ivan Paul Male Claim
DNS Connall Brown Male Hemel Hempstead CC Claim
DNS George Bounds Male Claim
DNS Anna Winter Male Claim
DNS Joe Evans Male Claim
DNS Nicholas Jones Male Claim
DNS Amira Mellor Male Holme Valley Whs Claim
DNS Harry Crew Male Claim