Fibrax Wrexham RC (Hilly)

  • Hide Map
  • Date: 19-Sep-21
  • Time: 08:00
  • Distance: 32 Miles
  • Course: D32/1
  • Closing Date: 07-Sep-21 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 08:01:00 David Allen Jones Fibrax Wrexham RC Male Vet
2 08:02:00 Jef Outhwaite Stourbridge CC Male Vet
3 08:03:00 Gwyneth Parry JRC Shutt Ridley RT Female Espoir
4 08:04:00 Matt Davies Ruthin Cycling Club / Clwb Seiclo Rhuthun Male Vet
5 08:05:00 Ciara Rush Port Sunlight Wheelers Female Senior
6 08:06:00 Adam Morris Fibrax Wrexham RC Male Espoir
7 08:07:00 Edward Jones Liverpool Braveheart Bicycle Club Male Senior
8 08:08:00 Jonathan Girvan Chester Triathlon Club Male Senior
9 08:09:00 John Flynn Frodsham Wheelers Male Vet
10 08:10:00 James Griffiths Velotik Racing Team Male Vet
11 08:11:00 James Kenningham Fibrax Wrexham RC Male Vet
12 08:12:00 Denis Callanan Graham Weigh Racing-Deeside Olympic Male Vet
13 08:13:00 Caroline Wyke CC Sudbury Female Vet
14 08:14:00 Peter Norman Fibrax Wrexham RC Male Vet
15 08:15:00 Margaret Docking Ruthin Cycling Club / Clwb Seiclo Rhuthun Female Vet
16 08:16:00 Geraint Catherall Anfield BC Male Vet
17 08:17:00 Simon Price Ruthin Cycling Club / Clwb Seiclo Rhuthun Male Vet
18 08:18:00 Penny Thorn Port Sunlight Wheelers Female Vet
19 08:19:00 Cai Curtis-Roberts Rhyl CC Male Junior
20 08:20:00 Matthew Tobijanski Fibrax Wrexham RC Male Senior
21 08:21:00 Sally Cunliffe Ruthin Cycling Club / Clwb Seiclo Rhuthun Female Vet
22 08:22:00 Richard Ashcroft Ruthin Cycling Club / Clwb Seiclo Rhuthun Male Vet
23 08:23:00 Rebecca Holland Chester RC Female Vet
24 08:24:00 Jan Kardasz Fibrax Wrexham RC Male Vet
25 08:25:00 Alison Dockney Market Drayton Cycling Club Female Senior
26 08:26:00 Sean Kennedy Chester Triathlon Club Male Senior
27 08:27:00 Paul Modern Chester RC Male Vet
28 08:28:00 Adam Riley Oswestry Paragon CC Male Vet
29 08:29:00 Jarod Garrington Graham Weigh Racing-Deeside Olympic Male Vet
30 08:30:00 James Bell Fibrax Wrexham RC Male Senior
31 08:31:00 Bevan Humphreys Velo Club Melyd Male Senior
32 08:32:00 Ian Connolly Ludlow CC Male Vet
33 08:33:00 James Mackie Port Sunlight Wheelers Male Senior
34 08:34:00 Jimmy Froggatt SKCC Male Vet
35 08:35:00 Alistair Brown Fibrax Wrexham RC Male Senior
36 08:36:00 Karl Moseley Bridgnorth Cycling Club Male Vet
37 08:37:00 Martin Harney Manchester Bicycle Club Male Vet
38 08:38:00 Richard Gadsden Liverpool Braveheart Bicycle Club Male Senior
39 08:39:00 Stephen Turner Westmead Team 88 Male Vet
40 08:40:00 Philip Knupfer Manchester Bicycle Club Male Vet
41 08:41:00 Richard Evans Birkenhead North End CC Male Senior
42 08:42:00 Mark Jones Fibrax Wrexham RC Male Vet
43 08:43:00 George Higgins Birkenhead North End CC Male Espoir
44 08:44:00 Phil Murphy Total Tri Training Male Vet
45 08:45:00 Kevin Larmer Port Sunlight Wheelers Male Vet
46 08:46:00 George Thorne Beacon Roads CC Male Senior
47 08:47:00 Daniel Ryan North Road CC Male Senior
48 08:48:00 David Fellows Solihull CC Male Senior
49 08:49:00 Caron Rees Jones Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club Male Senior
50 08:50:00 Matthew Wales Pirate juice cc Male Senior
51 08:51:00 Benjamin Goodfellow Fibrax Wrexham RC Male Senior
52 08:52:00 David Crawley Velotik Racing Team Male Vet
53 08:53:00 Toby Williams Velotik Racing Team Male Senior
54 08:54:00 Will Harding Cycling Sheffield Male Espoir
55 08:55:00 David Griffiths Oswestry Paragon CC Male Senior
56 08:56:00 Ryan Mullen Trek - Segafredo Male Senior