RTTC National Hill Climb Championship sponsored by Irwin Mitchell Solicitors (Junior Men)(Max 360 riders)(entries close 12/10/21)

  • Hide Map
  • Date: 31-Oct-21
  • Time: 08:00
  • Distance: 0
  • Course: OHC/1
  • Closing Date: 12-Oct-21 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 08:00:30 Ben Wooster Didcot Phoenix CC Male Junior
2 08:01:00 Lewis Smith Calder Clarion Male Junior
3 08:01:30 Benjamin Taylor North Midland Youth Squad Male Juvenile
4 08:02:00 George Robb Bedfordshire Road CC Male Juvenile
5 08:02:30 Jamie Brough Matlock CC Male Juvenile
6 08:03:00 Jack Wilson Wheal Velocity Male Junior
7 08:03:30 Harry Hudson Matlock CC Male Juvenile
8 08:04:00 Ole Bainbridge Bristol Road Club Male Junior
9 08:04:30 Will Piccin-White Wheal Velocity Male Junior
10 08:05:00 Jacob Bradbury Manchester Wheelers Male Juvenile
11 08:05:30 Timothy Lane JRC Shutt Ridley RT Male Junior
12 08:06:00 Noah Starbuck Sleaford Wheelers Cycling Club Male Juvenile
13 08:06:30 Digby Llewellyn Poole Wheelers Cycling Club Male Juvenile
14 08:07:00 Harley Widdowson Clancy Briggs Cycling Academy Male Juvenile
15 08:07:30 Oliver Tandy Solihull CC Male Junior
16 08:08:00 Finley Hudson Matlock CC Male Juvenile
17 08:08:30 Harvey Thomas Bristol Road Club Male Junior
18 08:09:00 Isaac Oliver North Midland Youth Squad Male Juvenile
19 08:09:30 Thomas Caine V C Meudon Male Junior
20 08:10:00 Marcus Cockerill Clifton CC York Male Junior
21 08:10:30 Cai Curtis-Roberts Rhyl CC Male Junior
22 08:11:00 Fraser Cummings Matlock CC Male Juvenile
23 08:11:30 Felix Tuck V C Meudon Male Junior
24 08:12:00 Louis Lermite Guide Cycling Male Junior
25 08:12:30 Matthew Cole Team Bottrill Male Junior
26 08:13:00 Leo Scrimshaw Whitby Whs Male Junior
27 08:13:30 James Wicks Essex Roads CC Male Juvenile
28 08:14:00 Evan Schofield D2D Sheffield RT Male Juvenile
29 08:14:30 Alfie Salmon Lee Valley Youth CC Male Junior
30 08:15:00 MacKenzie Pullen Welwyn Whs Male Junior
31 08:15:30 Lawrence Martindale Chippenham & District Wheelers Male Junior
32 08:16:00 Charlie Hussey High Wycombe CC Male Juvenile
33 08:16:30 John Russell Team Bikestop Tyrekey Male Junior
34 08:17:00 George Griffin Innovation Racing Male Junior
35 08:17:30 Emil Howell Matlock CC Male Juvenile
36 08:18:00 James Davenport VMCC powered by Y Beic Male Junior
37 08:18:30 Jamie Bretton Stonham Barns Park – SYRT Male Junior
38 08:19:00 Thomas Wisdish East Kilbride Road Club Male Junior
39 08:19:30 Lewis Holmes Beeston Cycling Club Male Junior
40 08:20:00 Samuel Greenwell Solihull CC Male Juvenile
41 08:20:30 Ben Neal Southborough & Dist. Whs Male Junior
42 08:21:00 James Hartley JRC Shutt Ridley RT Male Junior
43 08:21:30 Felix Whetter St Austell Whs CC Male Junior
44 08:22:00 Cormac Nisbet High Wycombe CC Male Junior
45 08:22:30 Ryan Williams Beeston Cycling Club Male Juvenile
46 08:23:00 Will Lowden CC Sudbury Male Junior
47 08:23:30 Dan Taylor Leicester Forest CC Male Junior
48 08:24:00 Patrick Casey Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Juvenile
49 08:24:30 Finlay Hawker VC de Londres Male Juvenile
50 08:25:00 Tomos Pattinson Halesowen A&CC Male Junior
51 08:25:30 William Smith Verulam CC Male Junior
52 08:26:00 Tom Williams Webbs 1902 CC Male Junior
Reserve -- Harrison Fay Welland Valley CC Male Junior
Reserve -- Alfie Herbert Rhyl CC Male Juvenile
Reserve -- Nicholas Marsh Rugby Velo Male Juvenile