Team Lifting Gear Products / Cycles in Motion (Pea Royd Lane)(inc. North Midlands District Championship)

  • Hide Map
  • Date: 26-Sep-21
  • Time: 10:00
  • Distance: 0
  • Course: OHC/9
  • Closing Date: 14-Sep-21 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 10:01:00 Hamish McDougall Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Senior
2 10:02:00 Luke Hind Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Espoir
3 10:03:00 Andy Nichols Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Senior
4 10:04:00 Lilja Raine myhillcycling.co.uk Female Junior
5 10:05:00 Becky Hair Magspeed Racing Female Senior
6 10:06:00 Rebecca Richardson Team Brother UK Female Senior
7 10:07:00 Benjamin Taylor North Midland Youth Squad Male Juvenile
8 10:08:00 Elliot Roberts-Cutts North Midland Youth Squad Male Juvenile
9 10:09:00 Ryan Williams Beeston Cycling Club Male Juvenile
10 10:10:00 Joshua Power JRC Shutt Ridley RT Male Juvenile
11 10:11:00 Isaac Oliver North Midland Youth Squad Male Juvenile
12 10:12:00 Pete Clements Clancy Briggs Cycling Academy Male Vet
13 10:13:00 Kevin Raine myhillcycling.co.uk Male Vet
14 10:14:00 Alastair Merrill VC 10 Male Vet
15 10:15:00 Ewen Ross Matlock CC Male Vet
16 10:16:00 Matthew Sparkes Beeston Cycling Club Male Vet
17 10:17:00 Richard Stoodley TrueSapien Male Vet
18 10:18:00 Billy N M Cheetham Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Vet
19 10:19:00 John Hind Bolsover and District CC Male Vet
20 10:20:00 Daniel Farrand TrueSapien Male Vet
21 10:21:00 Andrew Laidler Sitwell Cycling Club Male Vet
22 10:22:00 Darrell Clarke Ilkeston Cycle Club Male Vet
23 10:23:00 Christopher Peach Ilkeston Cycle Club Male Senior
24 10:24:00 James Byatt Ilkeston Cycle Club Male Senior
25 10:25:00 Freddie Jagger Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Senior
26 10:26:00 Joel Barnett Belper BC Male Senior
27 10:27:00 Ben Norbury Congleton CC Male Senior
28 10:28:00 Callum Stewart East London Velo Male Senior
29 10:29:00 Callum Dixon Kingud Factory Racing Male Senior
30 10:30:00 Evan Schofield D2D Sheffield RT Male Juvenile
31 10:31:00 George Griffin Innovation Racing Male Junior
32 10:32:00 Andrew Askwith Vive Le Velo Male Vet
33 10:33:00 Mark Rowbottom Chesterfield Coureurs CC Male Vet
34 10:34:00 Dean Johns Calder Clarion Male Vet
35 10:35:00 Brian Whiteley Doncaster Wheelers C.C. Male Vet
36 10:36:00 John Franklin Twickenham CC Male Senior
37 10:37:00 Lee Ager Blaydon CC Male Senior
38 10:38:00 Tim Podlogar Stolen Goat Race Team Male Senior
39 10:39:00 Matthew Wilkins Rutland Cycling Club Male Senior
40 10:40:00 Matthew Cooper National Clarion CC Male Senior
41 10:41:00 Michael Newton Barnsley Road Club Male Senior
42 10:42:00 David Martin Holmfirth C C Male Senior
43 10:43:00 Connor Newsome Barnsley Road Club Male Senior
44 10:44:00 Darren Miller Fusion Cycling Club Dronfield Male Senior
45 10:45:00 Jerome Jacob Mango Go! Male Senior
46 10:46:00 James King OVB Male Senior
47 10:47:00 Maddi Smith Bolsover and District CC Female Vet
48 10:48:00 Sonia Insley Bolsover and District CC Female Vet
49 10:49:00 Nicola Soden Datalynx-Parenesis Cycling Female Senior
50 10:50:00 Nicholas Latimer Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Senior
51 10:51:00 Alex Raynard Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Espoir
52 10:52:00 Rick Bailey Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Senior