RTTC National 10 mile Championship sponsored by Merlin Cycles (Juniors)(Newbury Velo)(London West DC)(Entries close 16/08/20)

  • Hide Map
  • Date: 30-Aug-20
  • Time: 09:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: H10/3R
  • Closing Date: 16-Aug-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 09:01:00 Freya Eccleston Palmer Park Velo Female Juvenile
2 09:02:00 Emma Davies Newbury Velo Female Juvenile
3 09:03:00 Sophie Quay-Clark Palmer Park Velo Female Juvenile
4 09:04:00 Phoebe Roche WXC World Racing Female Juvenile
5 09:05:00 Niamh Murphy Liv CC Halo Cycles Female Juvenile
6 09:06:00 Kinga Ingram Jadan CycleSpace- Vive Le Velo Female Junior
7 09:07:00 Sophie Heighton Ferryhill Whs Female Juvenile
8 09:08:00 Ellie Wallbaum Avid Sport Female Juvenile
9 09:09:00 Isla Blain Team Empella Cyclocross.com Female Junior
10 09:10:00 Eluned King Liv CC Halo Cycles Female Junior
11 09:11:00 Holly Ramsey Poole Wheelers Cycling Club Female Juvenile
12 09:12:00 Flora Perkins VC de Londres Female Junior
13 09:13:00 Tia Froom Abergavenny RC Female Junior
14 09:14:00 Bethany Barnett Liv AWOL Female Junior
15 09:15:00 Isabel Sharp DRAG2ZERO Female Juvenile
16 09:16:00 Amber Junker Brameld VC de Londres Female Junior
17 09:17:00 Katie-Ann Elliston Southend Wheelers Female Junior
18 09:18:00 Alice Towers Cero/Cycledivision Female Junior
19 09:19:00 Isabella Johnson Datalynx-Parenesis Cycling Female Junior
20 09:20:00 Carys Lloyd VC de Londres Female Juvenile
21 09:21:00 Maddie Leech PH-MAS Cycling Female Junior
22 09:22:00 Flora Knight Team 22 Female Junior
23 09:23:00 Polly Burge Tofauti Everyone Active Female Junior
25 09:25:00 Sophie Lewis Flamme Rouge Cycling Team Female Junior
27 09:27:00 Millie Couzens PH-MAS Cycling Female Junior
29 09:29:00 Eva Callinan Liv AWOL Female Junior
31 09:31:00 Abi Smith Moonglu CC Female Junior
32 09:32:00 Oliver Gill Poole Wheelers Cycling Club Male Juvenile
33 09:33:00 Finlay Webb Exeter Whs CC Male Junior
34 09:34:00 Jack Charlton-Hunt Lee Valley Youth CC Male Juvenile
35 09:35:00 Samuel Quiggin Welwyn Whs Male Juvenile
36 09:36:00 Connor Stevens Essex Roads CC Male Juvenile
37 09:37:00 Alessandro Sella Lee Valley Youth CC Male Junior
38 09:38:00 Elliot Tappin Vision Innovative Leisure Racing Team Male Junior
39 09:39:00 Finlay Holland Beeston Cycling Club Male Junior
40 09:40:00 Harvey Thomas Bristol Road Club Male Juvenile
41 09:41:00 Thomas Heighton Ferryhill Whs Male Junior
42 09:42:00 Oscar Clark Vision Innovative Leisure Racing Team Male Junior
43 09:43:00 Marcello Grossi Swindon Wheelers Male Junior
44 09:44:00 Dylan Edwards Cog Set Papyrus Male Juvenile
45 09:45:00 Peter Drabble WORX Factory Racing Powered by Silverstone Male Juvenile
46 09:46:00 Joshua Ballinger Preston Park Youth Cycling Club Male Junior
47 09:47:00 Ethan Storti Welwyn Whs Male Juvenile
48 09:48:00 Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Male Juvenile
49 09:49:00 Josh Marsden Innovation Racing Male Junior
50 09:50:00 Adam Lea Team Milton Keynes Male Juvenile
51 09:51:00 Oscar Onley Spokes Race Team Male Junior
52 09:52:00 Daniel Goodwin trainSharp Development Team Male Junior
53 09:53:00 Cormac Nisbet High Wycombe CC Male Juvenile
54 09:54:00 Ben Iddon Innovation Racing Male Junior
55 09:55:00 Dylan Sage Bush Healthcare CRT Male Juvenile
56 09:56:00 Daniel Lloyd VC de Londres Male Juvenile
57 09:57:00 Toby Bush Bourne Wheelers Male Juvenile
58 09:58:00 Max Poole Vive Le Velo Male Junior
59 09:59:00 Ryan Greaves Team HUUB Male Junior
60 10:00:00 Ali Platt Charlotteville Cycling Club Male Junior
61 10:01:00 Brandon Baldacci Lee Valley Youth CC Male Junior
62 10:02:00 Lucas Towers Cero/Cycledivision Male Junior
63 10:03:00 Iago Williams Towy Riders Cycle Club Male Junior
64 10:04:00 Matthew Malone Z Junior Race Team Male Junior
65 10:05:00 Sam Hollis Team Bottrill Male Junior
66 10:06:00 Aidan Kerrigan Lee Valley Youth CC Male Junior
67 10:07:00 Thomas Charles trainSharp Development Team Male Junior
68 10:08:00 Ethan Moody Tri UK Male Junior
69 10:09:00 Rory Knowles Cero/Cycledivision Male Junior
70 10:10:00 Liam Davison JRC Shutt Ridley RT Male Junior
71 10:11:00 Ben Bright Marsh Tracks Race Team Male Junior
72 10:12:00 Syd Brown JRC Shutt Ridley RT Male Junior
73 10:13:00 Daniels Kucerjavijs 3C Test Team Male Junior
74 10:14:00 George Wood JRC Shutt Ridley RT Male Junior
75 10:15:00 Louis Bombroff NOPINZ Symec Race Team Male Junior
76 10:16:00 Mattie Dodd Pearson Works Male Juvenile
77 10:17:00 Ben Ferris Andover Wheelers Male Junior
78 10:18:00 Noah Hobbs Lee Valley Youth CC Male Junior
79 10:19:00 Harry Ives trainSharp Development Team Male Junior
80 10:20:00 William Smith Verulam Really Moving Male Junior
81 10:21:00 Dan Galpin Bourne Wheelers Male Juvenile
82 10:22:00 Jacob Schnabel Meudon Pedal Heaven Le Col RT Male Junior
83 10:23:00 Joe Cosgrove Team Bottrill Male Juvenile
84 10:24:00 Robert Donaldson Vive Le Velo Male Junior
85 10:25:00 Harrison Powell Lee Valley Youth CC Male Junior
86 10:26:00 Joshua Giddings HMT Hospitals Giant Cycling Team Male Junior
87 10:27:00 Hamish Forsyth trainSharp Development Team Male Junior
88 10:28:00 Alex Beldon Team Bottrill Male Juvenile
89 10:29:00 Daniel Yates Innovation Racing Male Junior
90 10:30:00 Harry Kirby Vision Innovative Leisure Racing Team Male Junior
91 10:31:00 Francis Woodcock Team SB Hub Male Junior
92 10:32:00 Jack Fothergill Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Junior
93 10:33:00 Piers James Vision Innovative Leisure Racing Team Male Junior
94 10:34:00 Alex Galpin Bourne Wheelers Male Juvenile
95 10:35:00 Alfie Salmon Lee Valley Youth CC Male Junior
96 10:36:00 Owen Lightfoot Z Junior Race Team Male Junior
97 10:37:00 Jack Pearson Beeston Cycling Club Male Junior
98 10:38:00 Jack Dallyn Exeter Whs CC Male Junior
99 10:39:00 Matthew Lord Lee Valley Youth CC Male Junior
100 10:40:00 Joel Ackers Innovation Racing Male Junior
101 10:41:00 Euan Backus Z Junior Race Team Male Junior
102 10:42:00 Jack Rootkin-Gray Solihull CC Male Junior
103 10:43:00 Alex Dale Lee Valley Youth CC Male Junior
104 10:44:00 Adam Charleston High Wycombe CC Male Junior
105 10:45:00 Joseph Pidcock Vive Le Velo Male Junior
106 10:46:00 Matthew Kingston Z Junior Race Team Male Junior
107 10:47:00 Finlay Tarling WORX Factory Racing Powered by Silverstone Male Juvenile
108 10:48:00 Harvey McLean Velo Club St Raphael Male Junior
109 10:49:00 James Lloyd JRC Shutt Ridley RT Male Junior
110 10:50:00 Jacob Bush Bourne Wheelers Male Juvenile
112 10:52:00 Oliver Stockwell Flamme Rouge Cycling Team Male Junior
114 10:54:00 Jamie Whitcher Bournemouth Cycleworks - Vitec Fire - Ford Civil - Trek Male Junior
116 10:56:00 Aaron Freeman Chelmer CC Male Junior
118 10:58:00 Aidan Lawrence HMT Hospitals Giant Cycling Team Male Junior
120 11:00:00 Josh Charlton MTS Cycle Sport Male Junior
122 11:02:00 Finlay Pickering Vive Le Velo Male Junior
124 11:04:00 Joshua Tarling Team Backstedt Bike Performance Male Junior
126 11:06:00 Oscar Nilsson-Julien VC de Londres Male Junior
128 11:08:00 Thomas Day Zannata Galloo Team Male Junior