Seacroft Wheelers (YCF Points Series)

  • Hide Map
  • Date: 06-Sep-20
  • Time: 12:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: V511
  • Closing Date: 31-Aug-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 12:01:00 Robert Tate Leeds Westfield CC Male Vet
2 12:02:00 Darren Malcolm Moody Team Backstedt Bike Performance Male Vet
3 12:03:00 Martin Hailstone Hull Thursday RC Male C4
4 12:04:00 Steve Gelder Team Swift Male Vet
5 12:05:00 Alice Simms City RC (Hull) Female Espoir
6 12:06:00 Luke McDonnell Holmfirth C C Male Juvenile
7 12:07:00 Julian Roche Otley CC Male Senior
8 12:08:00 Sarah Markless Hopey Bicycle Repairs Female Senior
9 12:09:00 Simon Loftus Holmfirth C C Male Vet
10 12:10:00 Laurie Holmes VTTA (Yorkshire) Male Vet
11 12:11:00 Evie Turner Holmfirth C C Female Juvenile
12 12:12:00 Morgan Crussell JRC Shutt Ridley RT Female Junior
13 12:13:00 Amy Loftus Holmfirth C C Female Juvenile
14 12:14:00 Kate Harwood Holmfirth C C Female Junior
15 12:15:00 Dalia Hawley Albarosa CC Female Senior
16 12:16:00 Lydia Turan Holmfirth C C Female Juvenile
17 12:17:00 Helen Quartermaine Sowerby Sunday Club Female Senior
18 12:18:00 Shona Mosley JRC Shutt Ridley RT Female Junior
19 12:19:00 Jennifer Lynn Selby CC Female Vet
20 12:20:00 Benjamin Arey Clifton CC York Male Juvenile
21 12:21:00 Alice Feetham Sportcity Velo Female Juvenile
22 12:22:00 Chris McDonnell Holmfirth C C Male Vet
23 12:23:00 Simon Richardson VTTA (Yorkshire) Male Vet
24 12:24:00 Rebecca Dawes RFDA (Racescene Female Development Accademy) Female Espoir
25 12:25:00 Liz Ball Valley Striders Cycling Club Female Vet
26 12:26:00 Beth Grogan Selby CC Female Senior
27 12:27:00 Peter MacKlam Yorkshire Road Club Male Vet
28 12:28:00 Helen Goldthorpe Otley CC Female Vet
29 12:29:00 Chris Devaney Hull Thursday RC Male Senior
30 12:30:00 Stuart Rae North Tyneside Riders CC Male Vet
31 12:31:00 Mark Casey Seacroft Whs Male Vet
32 12:32:00 Dave Wilkinson Bishop Auckland CC Male Vet
33 12:33:00 Sophie Earl Crimson Orientation Marketing RT Female Senior
34 12:34:00 Tracey Coldwell Holmfirth C C Female Vet
35 12:35:00 John Leach Rossendale RC Male Vet
36 12:36:00 Mark Higgins Knottingley Velo Male Vet
37 12:37:00 Danny Kelly Seacroft Whs Male Vet
38 12:38:00 Franco Pardini Valley Striders Cycling Club Male Senior
39 12:39:00 Andrew Gurnhill Doncaster Wheelers C.C. Male Vet
40 12:40:00 Kevin Melia VC Bradford Male Vet
41 12:41:00 Jacob Riby Team Sportslab Male Junior
42 12:42:00 Mike Cole Huddersfield RC Male Vet
43 12:43:00 Matthew Middleton Scarborough Paragon CC Male Senior
44 12:44:00 Guy Lewis Holmfirth C C Male Vet
45 12:45:00 David Hunt Wakefield Triathlon Club Male Vet
46 12:46:00 Luke Backhouse Scarborough Paragon CC Male Senior
47 12:47:00 Jason Talbot Harworth and District Cycling Club Male Vet
48 12:48:00 Stephen Knight Wakefield Triathlon Club Male Vet
49 12:49:00 Chris Harris Holmfirth C C Male Vet
50 12:50:00 David Taylor Ravensthorpe CC Male Vet
51 12:51:00 Andy Wond Sowerby Sunday Club Male Vet
52 12:52:00 Nikola Matthews Halifax Imperial Wheelers Female Senior
53 12:53:00 Jacob Leigh JRC Shutt Ridley RT Male Junior
54 12:54:00 Andrew Mosley Lincoln Wheelers CC Male Vet
55 12:55:00 Nicholas Fairfield City RC (Hull) Male C4
56 12:56:00 Martin Lee Bury Clarion CC Male Vet
57 12:57:00 Oliver Higbee Drighlington BC Male Senior
58 12:58:00 Neil Fort North Lancs Clarion C & AC Male Vet
59 12:59:00 David Percival Team Swift Male Vet
60 13:00:00 Ben Garrard Selby CC Male Vet
61 13:01:00 Ian Cooper Team Ohten Aveas Male Vet
62 13:02:00 Oliver Akers Garden Shed UK-Scott-Verge Sport Male Juvenile
63 13:03:00 David Wright Cheshire Roads Club Male Vet
64 13:04:00 Drew Donaldson Glasgow United CC Male Vet
65 13:05:00 Gareth Tupling Harworth and District Cycling Club Male Senior
66 13:06:00 Maddie Leech PH-MAS Cycling Female Junior
67 13:07:00 Martin Turner Holmfirth C C Male Vet
68 13:08:00 Adrian Stott Yorkshire Road Club Male Vet
69 13:09:00 Sam Kettlewell TS Racing - OTR Male Espoir
70 13:10:00 Stuart Weston Clifton CC York Male Vet
71 13:11:00 Walter Wilkinson Harrogate Nova CC Male Vet
72 13:12:00 David Barnett Jackpot Racing Male Vet
73 13:13:00 Sam Kelly East Lancashire RC Male Junior
74 13:14:00 Tobias Bartlett Kingsnorth International Whs Male Senior
75 13:15:00 David Leckenby Ilkley CC Male Vet
76 13:16:00 Sam Straw Albarosa CC Male Senior
77 13:17:00 Alasdair Bruce Yorkshire Road Club Male Vet
78 13:18:00 Steven Smith Yorkshire Road Club Male Vet
79 13:19:00 Ian Richardson Selby CC Male Vet
80 13:20:00 Phillip Tyas Barnsley Road Club Male Senior
81 13:21:00 Syd Brown JRC Shutt Ridley RT Male Junior
82 13:22:00 Peter Fielding-Smith Wilsons Wheels RT Male Vet
83 13:23:00 Andrew Carroll Cliff Pratt Racing Male Vet
84 13:24:00 Ross Burton Calder Clarion Male Vet
85 13:25:00 Daniel Shaw Halifax Imperial Wheelers Male Vet
86 13:26:00 James Meadows Cleveland Wheelers CC Male Senior
87 13:27:00 Jymmy Trevor Jem Hadar Racing Male Vet
88 13:28:00 David Brearley Squadra RT Male Senior
89 13:29:00 Fiona Sharp Team Swift Female Vet
90 13:30:00 Mark Haynes Cyclesense CC Male Vet
91 13:31:00 Rich Steels Ilkeston Cycle Club Male Vet
92 13:32:00 Kieran Savage CYCLING SHEFFIELD Male Senior
93 13:33:00 Julian Ramsbottom Team Bottrill Male Vet
94 13:34:00 Jonathan Croft Team Sportslab Male Senior
95 13:35:00 Russ Richardson Mountain Goat Performance Cycle Coaching Male Vet
96 13:36:00 Hayden Allen PMRR Male Senior
97 13:37:00 Bevan Jones Team Sportslab Male Espoir
98 13:38:00 Mark Wolstenholme Team Swift Male Vet
99 13:39:00 John Brearley Squadra RT Male Senior
100 13:40:00 Richard Sharp Team Swift Male Senior
101 13:41:00 Joe Simons Albarosa CC Male Senior
102 13:42:00 Scott Burns Manchester Bicycle Club Male Senior
103 13:43:00 Adam Duggleby Almerico Vive Le Velo Male Senior