Nova Raiders CC (SCCA 16 of 18)(60 riders max.)(priority to SCCA clubs)

  • Hide Map
  • Date: 08-Aug-20
  • Time: 14:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: d10/23r
  • Closing Date: 28-Jul-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 14:01:00 Tim Beardmore Nova Raiders CC Male Vet
2 14:02:00 Anna Docherty Team Breeze Female Espoir
3 14:03:00 Phil Guy North Shropshire Wheelers Male Vet
4 14:04:00 Helen Tudor Oswestry Paragon CC Female Vet
5 14:05:00 Kieran Morris Team Bottrill Male Espoir
6 14:06:00 Henri Bedford Revolutions Racing Male Junior
7 14:07:00 Ian Connolly Ludlow CC Male Vet
8 14:08:00 Les Boughey North Shropshire Wheelers Male Vet
9 14:09:00 Mel Griffiths Mid Shropshire Wheelers Male Vet
10 14:10:00 Joss Lowden Drops Cycling Female Senior
11 14:11:00 Brett Lowndes Pro Vision Cycle Clothing Male Vet
12 14:12:00 Nicholas Long Nova Raiders CC Male Senior
13 14:13:00 Dave York Mid Shropshire Wheelers Male Vet
14 14:14:00 Louise Hurdley Hafren CC Female Vet
15 14:15:00 Dean Callister Nova Raiders CC Male Senior
16 14:16:00 Keri Parton Pro Vision Cycle Clothing Female Senior
17 14:17:00 Richard Goddard Newport (Shropshire) CC Male Vet
18 14:18:00 Richard Howes Wrekinsport CC Male Vet
19 14:19:00 Lucy Bulkeley Velotik Racing Team Female Senior
20 14:20:00 Grant Bigham VeloRunner RT Male Senior
21 14:21:00 Jessica Rhodes-Jones AeroCoach Female Senior
22 14:22:00 James Satoor Mid Shropshire Wheelers Male Junior
23 14:23:00 Deb Hutson-Lumb Nova Raiders CC Female Vet
24 14:24:00 Jenny York Mid Shropshire Wheelers Female Vet
25 14:25:00 Bryn Davies Hafren CC Male Vet
26 14:26:00 Jonathan Mills-Keeling Cycle Club Bridgnorth RWG Male Vet
27 14:27:00 Tomos Hales Wrekinsport CC Male Senior
28 14:28:00 Jenny Newton Nova Raiders CC Female Vet
29 14:29:00 Carys Blowers Mid Shropshire Wheelers Female Juvenile
30 14:30:00 B Xavier Disley AeroCoach Male Senior
31 14:31:00 Ben Bright Marsh Tracks Race Team Male Junior
32 14:32:00 Graeme Donnell Nova Raiders CC Male Vet
33 14:33:00 Neil Wilson Paramount CRT Male Vet
34 14:34:00 Rebecca Woodvine Mid Shropshire Wheelers Female Juvenile
35 14:35:00 Christopher Halford Wrekinsport CC Male Vet
36 14:36:00 Andrew Clarke North Shropshire Wheelers Male Vet
37 14:37:00 Rob Jackson Wrekinsport CC Male Vet
38 14:38:00 Steve Cornish Mid Shropshire Wheelers Male Vet
39 14:39:00 Rosemary Homer Newport (Shropshire) CC Female Senior
40 14:40:00 George Mills-Keeling Ribble Weldtite Pro Cycling Male Espoir
41 14:41:00 Victor Chetta Pirate juice cc Male Vet
42 14:42:00 Andrew Lacon Nova Raiders CC Male Senior
43 14:43:00 James Neale North Shropshire Wheelers Male Vet
44 14:44:00 Jon Bradley Nova Raiders CC Male Vet
45 14:45:00 Stephen Feeney Team Chronomaster Male Vet
46 14:46:00 Tony Harvey Mid Shropshire Wheelers Male Vet
47 14:47:00 Adam Mumford Wrekinsport CC Male Senior
48 14:48:00 Geoff Edgerton North Shropshire Wheelers Male Vet
49 14:49:00 Ben Rawlings Wrekinsport CC Male Senior
50 14:50:00 Daniel Watts Royal Air Force Cycling Association Male Senior
51 14:51:00 Alastair Ribbands Manchester Wheelers Male Senior
52 14:52:00 Andrew Rose Nova Raiders CC Male Vet
53 14:53:00 Allan Henderson Wrekinsport CC Male Senior
54 14:54:00 Mark Pritchard Nova Raiders CC Male Senior
55 14:55:00 Nick Morgan Hitchin Nomads CC Male Vet
56 14:56:00 Dean Dovey Nova Raiders CC Male Vet
57 14:57:00 Rich Smith Wrekinsport CC Male Vet
58 14:58:00 Steve Chapman Nova Raiders CC Male Vet
59 14:59:00 Bethan Till Wrekinsport CC Female Senior
60 15:00:00 Dan Bigham Ribble Weldtite Pro Cycling Male Senior
Reserve -- Jamie Pleavin Liverpool Century RC Male Vet
Reserve -- Chris Mann Velotik Racing Team Male Espoir
Reserve -- Laurence Fryer-Taylor OVB Male Senior
Reserve -- Tony Perrin Stone Wheelers CC Male Vet
Reserve -- Ian Casson Birkenhead Victoria CC Male Vet