The University of Bristol Cycling Club

  • Hide Map
  • Date: 10-Oct-20
  • Time: 09:00
  • Distance: 0
  • Course: UH45
  • Closing Date: 29-Sep-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 09:01:00 Theo Burbridge-Kelly Bristol South Cycling Club Male Juvenile
2 09:02:00 Amelia To 360VRT Female Juvenile
3 09:03:00 Rufus Pomeroy Audax UK Male Juvenile
4 09:04:00 Elise To 360VRT Female Juvenile
5 09:05:00 Alex Liddell Bristol Cycling Development Squad Male Juvenile
6 09:06:00 Loris Cains Sulis Scorpions Male Juvenile
7 09:07:00 Brennan Matthews Sulis Scorpions Male Juvenile
8 09:08:00 Louis Wright Team Zoyland Male Juvenile
9 09:09:00 Elen Ruck Avid Sport Female Juvenile
10 09:10:00 Harvey Thomas Bristol Road Club Male Juvenile
11 09:11:00 Jacob Johnson Bristol South Cycling Club Male Juvenile
12 09:12:00 Josh Smith Bristol & District Triathletes (BAD TRI) Male Juvenile
13 09:13:00 Dylan Cherruault Avid Sport Male Juvenile
14 09:14:00 Joseph Wright Team Zoyland Male Juvenile
15 09:15:00 Oliver Hyman Sulis Scorpions Male Juvenile
16 09:16:00 Piers De Voil Bristol & District Triathletes (BAD TRI) Male Junior
17 09:17:00 Tom Adby Bristol Cycling Development Squad Male Juvenile
18 09:18:00 Tom Taylor Avid Sport Male Junior
19 09:19:00 Josie Vallis Avid Sport Female Junior
20 09:20:00 Leo Guilfoyle Clevedon & District Road Club Male Junior
21 09:21:00 Matthew Britton Avid Sport Male Junior
22 09:22:00 Luca D'Arcy Willett Z Junior Race Team Male Espoir
23 09:23:00 William Jewitt JRC Shutt Ridley RT Male Espoir
24 09:24:00 Nick Pashley Bristol CX Male Vet
25 09:25:00 John Russell Bristol Road Club Male Vet
26 09:26:00 James Brown University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
27 09:27:00 Tom Woodley Bristol & District Triathletes (BAD TRI) Male Senior
28 09:28:00 Chris McDonald PDQ Cycle Coaching Male Tan
29 09:29:00 Caroline Lansdown Sodbury Cycle Sport Female Vet
30 09:30:00 David Nicholsby Bristol & District Triathletes (BAD TRI) Male Senior
31 09:31:00 Kieran Batty Bristol & District Triathletes (BAD TRI) Male Senior
32 09:32:00 Megan Powell Team Catenary Female Senior
33 09:33:00 Isabelle Hobday University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Female Espoir
34 09:34:00 William Sewell University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
35 09:35:00 Chris Bowie-Hill Bristol Road Club Male Senior
36 09:36:00 Matthew Franklin Bristol Road Club Male Senior
37 09:37:00 Jack Collingwood University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
38 09:38:00 Ingeborg Oie 360VRT Female Senior
39 09:39:00 Freddie Lowe University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
40 09:40:00 Scott Chalmers Magspeed Racing Male Senior
41 09:41:00 David Brown University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
42 09:42:00 John Clancy Bristol South Cycling Club Male Senior
43 09:43:00 Graham Smith Severn Road Club Male Vet
44 09:44:00 Tony Smith Portishead Cycling Club Male Vet
45 09:45:00 Sarah Hunter Johnston Army Cycling Female Senior
46 09:46:00 Lizzie Jewitt University of Sheffield Cycling Club Female Senior
47 09:47:00 Sam Maddrell-Mander University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
48 09:48:00 Charles Oliver UWECC (University of West of England Cycling Club) Male Espoir
49 09:49:00 Isabela Rodriguez UWECC (University of West of England Cycling Club) Female Espoir
50 09:50:00 Tomasz Osinski BS10 Cycling Club Male Senior
51 09:51:00 Hani Kata UWECC (University of West of England Cycling Club) Male Espoir
52 09:52:00 Paul Chase Portishead Cycling Club Male Vet
53 09:53:00 Aaron Lee Bristol Road Club Male Senior
54 09:54:00 Rory Williams University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
55 09:55:00 Russell Maidment Weston Wheelers Cycling Club Male Vet
56 09:56:00 Joseph Gilbody University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
57 09:57:00 Hannah Syed University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Female Espoir
58 09:58:00 Alex Morrice University of Bath Cycling Club Female Espoir
59 09:59:00 Haydn Davies Giant CC Halo Films Male Vet
60 10:00:00 Richard Elston Army Cycling Male Senior
61 10:01:00 Joe Surmon University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
62 10:02:00 Paul Walsingham Reflex Racing Male Vet
63 10:03:00 Ben Millar Team Tor 2000 | KALAS Male Senior
64 10:04:00 Maris Brugis Bristol Road Club Male Senior
65 10:05:00 Elizabeth Sanders Avid Sport Female Senior
66 10:06:00 Charlie MacTear High Wycombe CC Male Espoir
67 10:07:00 Tim Fletcher Clevedon & District Road Club Male Vet
68 10:08:00 Dave Harmer Weston Wheelers Cycling Club Male Vet
69 10:09:00 Sara James Clevedon & District Road Club Female Vet
70 10:10:00 Daryl White Portishead Cycling Club Male Senior
71 10:11:00 Charles Harris University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
72 10:12:00 George Hutchins University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
73 10:13:00 Andrew Derrick Portishead Cycling Club Male Vet
74 10:14:00 Neil Cogswell Portishead Cycling Club Male Vet
75 10:15:00 Vince Ellis Velo Schils Interbike RT Male Vet
76 10:16:00 Thomas Russell Verulam CC Male Espoir
77 10:17:00 Alexi Chomyszyn UWECC (University of West of England Cycling Club) Male Senior
78 10:18:00 Sasha Smith FTP (Fulfil The Potential) Racing Female Vet
79 10:19:00 Felix Smith Bristol South Cycling Club Male Senior
80 10:20:00 Robin Delve Mid Devon CC Male Vet
81 10:21:00 Alan Green Magspeed Racing Male Vet
82 10:22:00 Jon Wiggins PDQ Cycle Coaching Male Senior
83 10:23:00 Simon Davis VTTA (Midlands) Male Vet
84 10:24:00 Junda Niu University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
85 10:25:00 Richard Emery Severn Road Club Male Vet
86 10:26:00 Tom Sharp Bristol Road Club Male Senior
87 10:27:00 Harriet Hernando Will Houghton Racing Team (WHRT) Female Senior
88 10:28:00 David English Chippenham & District Wheelers Male Vet
89 10:29:00 Wayne Williams Sodbury Cycle Sport Male Senior
90 10:30:00 Richard Bennett Bristol South Cycling Club Male Senior
91 10:31:00 Liam Cahill Reflex Racing Male Senior
92 10:32:00 Christopher Britten Sodbury Cycle Sport Male Vet
93 10:33:00 James Harrison Sodbury Cycle Sport Male Senior
94 10:34:00 Thomas Hall Bristol South Cycling Club Male Senior
95 10:35:00 Edward Arnold Stroud Valley Velos Male Senior
96 10:36:00 Deacon Cutterham FTP (Fulfil The Potential) Racing Male Senior
97 10:37:00 Matthew Skeats University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
98 10:38:00 James Manthorp Tri Logic Cornwall Male Senior
99 10:39:00 Connah Towers Army Cycling Male Senior
100 10:40:00 Thomas Southey Bristol South Cycling Club Male Senior
101 10:41:00 Nick Livermore Bristol South Cycling Club Male Senior
102 10:42:00 Sam Westlake PDQ Cycle Coaching Male Senior
103 10:43:00 Jack Luke Bristol South Cycling Club Male Senior
104 10:44:00 Mark Shepherd Sportstest RT Male Vet
105 10:45:00 James Bevan Army Cycling Male Senior
106 10:46:00 James Meaden Sodbury Cycle Sport Male Senior
107 10:47:00 Fred Cook University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
108 10:48:00 Adam Whittaker Salt and Sham Cycle Club Male Senior
109 10:49:00 Matt Melville Cycle Club Basingstoke Male Vet
110 10:50:00 Steve Thomas Bristol Road Club Male Vet
111 10:51:00 Richard Gorst Axe Valley Pedallers Male Senior
112 10:52:00 Ian To 360VRT Male Vet
113 10:53:00 Adam Whitehead Bristol South Cycling Club Male Senior
114 10:54:00 Daniel Capel-Smith University of Bath Cycling Club Male Espoir
115 10:55:00 Tommy Barlow Clevedon & District Road Club Male Vet
116 10:56:00 Alex Raynard Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Espoir
117 10:57:00 Daniel Eastment 1st Chard Wheelers Male Vet
118 10:58:00 Jamie Atkins 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Senior
119 10:59:00 Adam Baker Royal Air Force Cycling Association Male Senior
120 11:00:00 Jonathan Marriott University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
121 11:01:00 Andrew Kirby 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Senior
122 11:02:00 Carl Jolly University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
123 11:03:00 Jamie Richardson Paige Magspeed Racing Male Senior
124 11:04:00 Glyndwr Griffiths 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Vet
125 11:05:00 Frazier Carr Spirit Tifosi RT Male Senior
126 11:06:00 Tom Lowe Born to Bike - Bridgtown Cycles Male Vet
127 11:07:00 Morgan Tame UWECC (University of West of England Cycling Club) Male Senior
128 11:08:00 Ian Payne Bristol Road Club Male Senior
129 11:09:00 Steven Prince Ludlow Brewery Race Team Male Vet
130 11:10:00 Kevin Thomas Bradford-on-Avon Cycling Club Male Vet
131 11:11:00 Natalie Grinczer Female Senior
132 11:12:00 Clare Good PDQ Cycle Coaching Female Senior
133 11:13:00 Ali Cameron Bristol Road Club Female Vet
134 11:14:00 Vivienne Tomlin CC London Female Vet
135 11:15:00 Heidi Blunden 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Female Senior
136 11:16:00 Emily Kate Walton Beeston Cycling Club Female Senior
137 11:17:00 Charlotte Davies FTP (Fulfil The Potential) Racing Female Senior
138 11:18:00 Bithja Jones Pankhurst Cycles Female Vet
139 11:19:00 Kate MacTear Bristol South Cycling Club Female Senior
140 11:20:00 Bexy Dew Army Cycling Female Senior
141 11:21:00 Oscar Hutchings Team Tor 2000 | KALAS Male Senior
142 11:22:00 George Kimber Spirit Tifosi RT Male Espoir
143 11:23:00 Richard Gildea Didcot Phoenix CC Male Senior
144 11:24:00 Phil Stonelake Bristol Road Club Male Vet
145 11:25:00 Josh Coyne Bpm Coaching Male Senior
146 11:26:00 Thomas Arkell East London Velo Male Espoir
147 11:27:00 Tom Williams Webbs 1902 CC Male Junior
148 11:28:00 Cameron Biddle Vredestein Basso Male Senior
149 11:29:00 Charlie Lacaille University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
150 11:30:00 Andrew Feather HuntBikeWheels.com Male Senior
Reserve -- Archie Cross Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Senior
Reserve -- Hugh Brashaw University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
Reserve -- Michael Devoil Bristol & District Triathletes (BAD TRI) Male Vet
Reserve -- Joseph Hill Bristol Road Club Male Senior
Reserve -- Robin Hunt Bristol Road Club Male Vet
Reserve -- Dominic Johnson Bristol South Cycling Club Male Vet
Reserve -- Andrew Metherell Salt and Sham Cycle Club Male Vet
Reserve -- Mike Egan 1st Chard Wheelers Male Vet
Reserve -- Ellis Pullinger Rugby Velo Male Senior
Reserve -- Finn Mansfield Cero/Cycledivision Male Espoir
Reserve -- James Cox Army Cycling Male Senior
Reserve -- Edward Morris Okehampton CC Male Vet
Reserve -- George Charles A2B Cycle Repair Race Team Male Senior
Reserve -- Gary Bishop Bristol South Cycling Club Male Vet
Reserve -- Philip Murphy BS10 Cycling Club Male Senior