Hemel Hempstead CC (150 riders)(pref to W&J)(Entries close 01/06/19)

  • Hide Map
  • Date: 15-Jun-19
  • Time: 14:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: F11/10
  • Closing Date: 01-Jun-19 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 14:01:00 Paul Newman Southgate CC Male Vet
2 14:02:00 Cristian Regep Oxford University CC Male Senior
3 14:03:00 James Scarth Bishop's Stortford CC Male Vet
4 14:04:00 Chris Parsons Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Vet
5 14:05:00 Colin Parkinson South Western Road Club Male Vet
6 14:06:00 Will Bevan Ross on Wye & Dist CC Male Senior
7 14:07:00 Andy Court Bicester Millennium CC Male Vet
8 14:08:00 Andrew Grant Cambridge CC Male Vet
9 14:09:00 Graeme Church Team Milton Keynes Male C1
10 14:10:00 Ian Knight Milton Keynes RC Male Vet
11 14:11:00 Steven Cottington Bath Cycling Club Male Vet
12 14:12:00 Martin O'sullivan Teddington and Turing Velo Male Vet
13 14:13:00 Leigh Schvartz Team Swindon Cycles Male Senior
14 14:14:00 Michael Parker TMG Horizon Cycling Team Male Vet
15 14:15:00 Matt J Smith Cycling Club Hackney Male Vet
16 14:16:00 William Smith CC Ashwell Male Senior
17 14:17:00 Daryl Maffey CC London Male Vet
18 14:18:00 Kevin Baker Andover Wheelers Male Senior
19 14:19:00 Glenn Taylor Shorter Rochford RT Male Vet
20 14:20:00 David Crisp 3T-RACING Male Vet
21 14:21:00 Pierre Scrase Bicester Millennium CC Male Senior
22 14:22:00 Keith Dorling Team Bottrill Male Vet
23 14:23:00 Phil Wilks Sotonia CC Male Senior
24 14:24:00 Tim Phillips St Ives CC Male Vet
25 14:25:00 Nick Livermore Bristol South Cycling Club Male Senior
26 14:26:00 Richard Gifford trainSharp Male Vet
27 14:27:00 Simon Church trainSharp Male Vet
28 14:28:00 Josh Coyne Bpm Coaching Male Senior
29 14:29:00 Fabos Young VeloElite RC Male Vet
30 14:30:00 Dan Sadler AeroCoach Male Vet
31 14:31:00 Thomas Pfeiffer Dulwich Paragon CC Male Vet
32 14:32:00 Andrew Knowles North Norfolk Whs Male Senior
33 14:33:00 Laurence Plant AS Test Team Male Senior
34 14:34:00 Nicole Oh Les Filles Racing Team Female Vet
35 14:35:00 Karen Baitup Njinga Cycling Female Vet
36 14:36:00 Vivienne Tomlin 1904RT Female Vet
37 14:37:00 Imogen Gifford trainSharp Female Junior
38 14:38:00 Abi Vyner Rapha Cycling Club Female Vet
39 14:39:00 Eliza Cottington Bath Cycling Club Female Senior
40 14:40:00 Fiona Inskip Njinga Cycling Female Vet
41 14:41:00 Christine Tovey Icknield RC Female Vet
42 14:42:00 Karen Dennett Bishop's Stortford CC Female Vet
43 14:43:00 Debbie Richards Njinga Cycling Female Vet
44 14:44:00 Kristen Lovelock Cowley Road Condors CC Female Vet
45 14:45:00 Jan Farmer Serpentine Running Club Female Vet
46 14:46:00 Isabella Johnson Datalynx-Parenesis Cycling Female Junior
47 14:47:00 Rosslyn Young Serpentine Running Club Female Vet
48 14:48:00 Gemma Hayes 1904RT Female Senior
49 14:49:00 Deb Johnson Icknield RC Female Vet
50 14:50:00 Sophie Whitworth G.S. Henley Female Vet
51 14:51:00 Vicki Standen Born to Bike - Bridgtown Cycles Female Senior
52 14:52:00 Joy Payne Amersham Road Cycling Club Female Vet
53 14:53:00 Louise Moriarty Les Filles Racing Team Female Vet
54 14:54:00 Mj (gosia) Cyganowska Rapha Cycling Club Female Vet
55 14:55:00 Nicola Whittock BellaVelo cc Female Vet
56 14:56:00 Jo Billings Njinga Cycling Female Vet
57 14:57:00 Lorna Rowland Twickenham CC Female Vet
58 14:58:00 Michelle Sellars London Women's Racing CC Female Vet
59 14:59:00 Anna Goldsmith Twickenham CC Female Vet
60 15:00:00 Lauren Davies G.S. Henley Female Vet
61 15:01:00 Allison Kaye Verulam CC Female Vet
62 15:02:00 Sue Rust Kettering CC Female Vet
63 15:03:00 Denese Hallahan Wisbech Whs Female Vet
64 15:04:00 Mandy Bunn Datalynx-Parenesis Cycling Female Vet
65 15:05:00 Lisa Price Njinga Cycling Female Vet
66 15:06:00 Pip Jenkins Southborough & Dist. Whs Female Senior
67 15:07:00 Emily Robinson Windrush Triathlon Club Female Senior
68 15:08:00 Kirsty Mcseveney ...a3crg Female Senior
69 15:09:00 Debbie Honour VC 10 Female Vet
70 15:10:00 Caitlin Peters Storey Racing Female Junior
71 15:11:00 Joanna Wells Hounslow & District Whs Female Vet
72 15:12:00 Susan Semple Born to Bike - Bridgtown Cycles Female Vet
73 15:13:00 Heather Mayer CC London Female Senior
74 15:14:00 Helen Mckay Les Filles Racing Team Female Vet
75 15:15:00 Su-anne Bullock Icknield RC Female Senior
76 15:16:00 Danuta Tinn Maidenhead & District CC Female Vet
77 15:17:00 Lydia Brookes Les Filles Racing Team Female Senior
78 15:18:00 Helen Reynolds Hemel Hempstead CC Female Vet
79 15:19:00 Gillian Morgan Westerley Cycling Club Female Vet
80 15:20:00 Gemma Royles VeloElite RC Female Senior
81 15:21:00 Laura Vipond Islington Cycling Club Female Senior
82 15:22:00 Anastasia Bowler AS Test Team Female Espoir
83 15:23:00 Judy Reid Icknield RC Female Vet
84 15:24:00 Jennifer Millmore Islington Cycling Club Female Senior
85 15:25:00 Stephanie Cousins Team Milton Keynes Female Vet
86 15:26:00 Megan Dickerson Bristol South Cycling Club Female Senior
87 15:27:00 Bethany Spencer Kettering CC Female Junior
88 15:28:00 Molly Patch Brother.UK Fusion RT Female Senior
89 15:29:00 Gillian Reynolds Willesden CC Female Vet
90 15:30:00 Hayley Simmonds AeroCoach Female Senior
91 15:31:00 Will Deely Rockingham Forest Whs Male Junior
92 15:32:00 Bruno Cabrelli Hemel Hempstead CC Male Juvenile
93 15:33:00 Isaac Russell Team PB Performance Male Junior
94 15:34:00 Evan Richards Giant CC Halo Films Male Junior
95 15:35:00 Nathan Woodhouse Leighton Buzzard Road Cycling Club Male Junior
96 15:36:00 Adam Charleston High Wycombe CC Male Junior
97 15:37:00 Finlay Tarling Team Backstedt Bike Performance Male Juvenile
98 15:38:00 Fabien Large NOPINZ Male Junior
99 15:39:00 Harry Kirby Bicester Millennium CC Male Junior
100 15:40:00 Sam Hucks High Wycombe CC Male Junior
101 15:41:00 Oliver Knight HMT Hospitals Giant Cycling Team Male Junior
102 15:42:00 Joshua Tarling Team Backstedt Bike Performance Male Juvenile
103 15:43:00 Greg Brookes Race Rapid Male Senior
104 15:44:00 Alastair Semple Stafford RC Male Vet
105 15:45:00 Jim Moffatt CC Luton Male Vet
106 15:46:00 James Churchard Reading CC Male Vet
107 15:47:00 Michael Bennett Bicester Millennium CC Male Vet
108 15:48:00 Sam Brown Lea Valley CC Male Senior
109 15:49:00 Matt Donovan Bedfordshire Road RT Male Senior
110 15:50:00 Matt Steel Shaftesbury CC Male Vet
111 15:51:00 Leigh Smith JCA Equipe Velo Male Senior
112 15:52:00 Nicholas Candy North Road CC Male Espoir
113 15:53:00 Andrew Bradbury Paceline RT Male Senior
114 15:54:00 Jonathan Gates Royal Air Force Cycling Association Male Vet
115 15:55:00 Alex Leek Velo Club St Raphael Male Senior
116 15:56:00 Adam Jarps Team Bottrill Male Espoir
117 15:57:00 James Garrett Rugby Velo Male Senior
118 15:58:00 Simon Bowler AS Test Team Male Vet
119 15:59:00 Tom Rowing Abellio - SFA Racing Team Male Senior
120 16:00:00 Thomas Key Leicester Forest CC Male Senior
121 16:01:00 Robert Watson Cambridge CC Male Vet
122 16:02:00 Ben Elliott C and N Cycles RT Male Senior
123 16:03:00 Neil Mackley ...a3crg Male Vet
124 16:04:00 Thomas Cornwell Zappi Racing Team Male Espoir
125 16:05:00 Leon West CC Sudbury Male Vet
126 16:06:00 John Hale WORX Factory Racing Powered by Silverstone Male Senior
127 16:07:00 Paul Schofield St Ives CC Male Senior
128 16:08:00 Liam Beaty Hawick Cycling Club Male Senior
129 16:09:00 Mark Bashford East Grinstead CC (Merlin Cycle Coaching) Male Senior
130 16:10:00 Robert Willcocks Royal Air Force Cycling Association Male Senior
131 16:11:00 Tim Beaven Bicester Millennium CC Male Vet
132 16:12:00 Daniel Northover Finsbury Park CC Male Vet
133 16:13:00 John Cockrill Abellio - SFA Racing Team Male Senior
134 16:14:00 Ken Buckley Nuun-Sigma Sport-London RT Male Senior
135 16:15:00 Daniel Burbridge Bristol South Cycling Club Male Senior
136 16:16:00 Christopher Mcnamara Nuun-Sigma Sport-London RT Male Vet
137 16:17:00 Nic Stevenson Westerley Cycling Club Male Senior
138 16:18:00 Peter Lawrence High Wycombe CC Male Vet
139 16:19:00 Nick Dwyer Lewes Wanderers CC Male Vet
140 16:20:00 John Wingfield Team Signum Male Senior
141 16:21:00 Simon Cannings JCA Equipe Velo Male Vet
142 16:22:00 John Lucock Born to Bike - Bridgtown Cycles Male Vet
143 16:23:00 William Wallace CC London Male Vet
144 16:24:00 Jonathan Wears CES Sport Male Senior
145 16:25:00 Neil Grunshaw Kingston Wheelers CC Male Senior
146 16:26:00 Ian Greenstreet AeroCoach Male Vet
147 16:27:00 Henry Latimer Didcot Phoenix CC Male Senior
148 16:28:00 Robert Moore Nuun-Sigma Sport-London RT Male Senior
149 16:29:00 Mark Ellis Team Milton Keynes Male Vet
150 16:30:00 Mark Jones DRAG2ZERO Male Vet
Reserve -- Tim Cox Hemel Hempstead CC Male Vet
Reserve -- Simon Adcook Team Bottrill Male Vet
Reserve -- Steve Kaye Fenland Clarion CC Male Vet
Reserve -- Andrew Morris Team LDN Male Senior
Reserve -- Ed Watson Ratae RC Male Vet
Reserve -- Matt Meek Aspire Velo Racing Team Male Senior
Reserve -- Nick Clarke Arctic Aircon RT Male Senior
Reserve -- Dave Stocker Abellio - SFA Racing Team Male Vet
Reserve -- Geoff Reynolds Hemel Hempstead CC Male Vet
Reserve -- David Holland Cowley Road Condors CC Male Senior
Reserve -- Daniel Homer London Phoenix CC Male Vet
Reserve -- Andrew Overton Successcycling.co.uk Male Vet
Reserve -- Geoff Perry Born to Bike - Bridgtown Cycles Male Vet
Reserve -- Chris Dyason Cambridge CC Male Vet
Reserve -- Chris Spray Ratae RC Male Vet