C.C.Sudbury (District Championship)

  • Hide Map
  • Date: 13-Oct-19
  • Time: 11:00
  • Distance: 0
  • Course: bhc/1
  • Closing Date: 01-Oct-19 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 11:01:00 James Rush CC Sudbury Male Vet
2 11:02:00 Daz Fearn Manningtree Wheelers BC Male Vet
3 11:03:00 Thomas Smith Velo Schils Interbike RT Male Senior
4 11:04:00 Andrew Keedle TPH Racing Male Vet
5 11:05:00 Robert Speers Cambridge CC Male Vet
6 11:06:00 Rebecca Johnson XRT Elmy Cycles Female Senior
7 11:07:00 Keith Sparkes Wolsey RC Male Vet
8 11:08:00 Rob Bate TPH Racing Male Vet
9 11:09:00 Maria Johnson Colchester Rovers CC Female Vet
10 11:10:00 Leon West CC Sudbury Male Vet
11 11:11:00 Becky Hair Histon & Impington Bicycle Club Female Senior
12 11:12:00 Stephen Upson-Smith Plomesgate CC Male Vet
13 11:13:00 Matthew Bond Kenton RC Male Senior
14 11:14:00 Ian White CC Sudbury Male Vet
15 11:15:00 Robert Davies CC Sudbury Male Vet
16 11:16:00 Chris O'Meara Colchester Rovers CC Male Vet
17 11:17:00 Graham Dilks Norwich A B C Male Vet
18 11:18:00 Becky Ridge TPH Racing Female Senior
19 11:19:00 Morris Bacon D A P Cycling Club Male Senior
20 11:20:00 David Crisp Rapha Cycling Club Male Vet
21 11:21:00 Dave Clark Orwell Velo Male Vet
22 11:22:00 Angela Lesslie CC Sudbury Female Vet
23 11:23:00 Shan Bendall Tri Sudbury Female Senior
24 11:24:00 Patrick Charlton Wolsey RC Male Vet
25 11:25:00 Stuart Weatherley TPH Racing Male Senior
26 11:26:00 Nicola Powell Stowmarket & District CC Female Senior
27 11:27:00 Matthew Drown Orwell Velo Male Senior
28 11:28:00 Lewis Symes Manningtree Wheelers BC Male Senior
29 11:29:00 Adrian Pettitt Stowmarket & District CC Male Vet
30 11:30:00 Adam Chamberlin TPH Racing Male Vet
31 11:31:00 Ethan Cawston Wolsey RC Male Senior
32 11:32:00 Stephen Clark Ipswich BC Male Senior
33 11:33:00 Matthew Peck Ipswich BC Male Senior
34 11:34:00 Ben Keeley Team Velovelocity Male Senior
35 11:35:00 Matt Day Orwell Velo Male Senior
36 11:36:00 Peter Ingram Ipswich BC Male Vet
37 11:37:00 Neil Hughes Velo Schils Interbike RT Male Senior
38 11:38:00 James Potter Ipswich BC Male Senior
39 11:39:00 Ralph Keeler St Ives CC Male Vet
40 11:40:00 Lee Ford CC Sudbury Male Senior
41 11:41:00 Graham Collins Manningtree Wheelers BC Male Senior
42 11:42:00 Daniel Zagni Ipswich BC Male Vet
43 11:43:00 Peter Fuller Team PedalRevolution.co.uk Male Senior
44 11:44:00 Kirstin Hamilton Plomesgate CC Female Senior
45 11:45:00 Paul Moss Stowmarket & District CC Male Vet
46 11:46:00 Alex Harrison Stowmarket & District CC Male Espoir
47 11:47:00 Charlie Heeks CC Sudbury Male Espoir
48 11:48:00 Ryan Gooderham TPH Racing Male Espoir
49 11:49:00 Arthur Hitchen Ipswich BC Male Junior
50 11:50:00 Charlie Johnson Stowmarket & District CC Male Junior
51 11:51:00 George Head Cycle Team Onform Male Espoir
52 11:52:00 Thomas White Colchester Rovers CC Male Espoir
53 11:53:00 Abbey Thompson Suffolk Youth Race Team Female Juvenile
54 11:54:00 Oscar Keep CC Sudbury Male Juvenile
55 11:55:00 Oscar Karta-Smith Suffolk Youth Race Team Male Juvenile
56 11:56:00 Eva Thompson Suffolk Youth Race Team Female Juvenile
57 11:57:00 Zoe Swainston Colchester Rovers CC Female Junior
58 11:58:00 Alex Cutmore TPH Racing Male Juvenile
59 11:59:00 Frank Spauls Suffolk Youth Race Team Male Juvenile
60 12:00:00 Tommy Dickson West Suffolk Wheelers Male Juvenile
61 12:01:00 Callum Thompson Suffolk Youth Race Team Male Juvenile
62 12:02:00 Mollie Bilner Stowmarket & District CC Female Junior
63 12:03:00 Aaron Pittson Suffolk Youth Race Team Male Juvenile