Sheffrec CC (closed road - no lower age limit)

  • Hide Map
  • Date: 06-Oct-19
  • Time: 11:00
  • Distance: 0
  • Course: ohc3
  • Closing Date: 24-Sep-19 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
85 12:25:00 Dan Swain Team HUUB Male Senior
86 12:26:00 Dan Jackson 3C Test Team Male Juvenile
87 12:27:00 Thomas Robb Bedfordshire Road RT Male Vet
88 12:28:00 Alicia Lisle OVB Female Vet
89 12:29:00 Matthew Cooper National Clarion CC Male Senior
90 12:30:00 Elliott Hind Ashfield RC Male Senior
91 12:31:00 Thomas Seargent Derby Mercury R C Male Juvenile
92 12:32:00 Peter Hallam VTTA (Manchester & NW Group) Male Vet
93 12:33:00 David Norton Fusion Cycling Club Dronfield Male Senior
94 12:34:00 Matthew Sparkes Beeston Cycling Club Male Senior
95 12:35:00 Steven Morrow Chorlton Velo Male Senior
96 12:36:00 Haddi Conant Datalynx-Parenesis Cycling Female Espoir
97 12:37:00 Lewis Cerenko-clements Elmsall Road Club Male Junior
98 12:38:00 Scott Harrison Tuxford Clarion C C Male Vet
99 12:39:00 Eoin Gormley Blaydon CC Male Senior
100 12:40:00 Darren Hibberd Sitwell Cycling Club Male Senior
101 12:41:00 Neil Devonport TFN Triathlon Club Male Vet
102 12:42:00 Alex Hardy Maxx R. T. Male Senior
103 12:43:00 Hannah Bayes Liv AWOL Female Espoir
104 12:44:00 Darren Miller Fusion Cycling Club Dronfield Male Senior
105 12:45:00 Martyn Mcwhirter Edinburgh Road Club Male Senior
106 12:46:00 Jamie Humphries Westmead Team 88 Male Vet
107 12:47:00 Daniel O'donnell Macclesfield Wheelers Male Vet
108 12:48:00 Ben Mackinson Apache Brave Racing Male Senior
109 12:49:00 Josie Smith Barnsley Road Club Female Senior
110 12:50:00 Phillip Oliver Rutland Cycling Club Male Vet
111 12:51:00 Karolina Kucharek Ilkeston Cycle Club Female Vet
112 12:52:00 Martin Locke Barnsley Road Club Male Senior
113 12:53:00 Aaron Jinks Calder Clarion Male Senior
114 12:54:00 Joshua Williams Matlock CC Male Juvenile
115 12:55:00 Benjamin Craggs Rapha Cycling Club Male Senior
116 12:56:00 Emily Kate Walton Beeston Cycling Club Female Senior
117 12:57:00 Peter Campbell Velo Club Long Eaton Male Vet
118 12:58:00 Christopher Howden Sitwell Cycling Club Male Senior
119 12:59:00 Jason Hales 3C Test Team Male Vet
120 13:00:00 Mark Sumner Holmes Chapel Velo Male Vet
121 13:01:00 Rowan Foggitt Old Portlians CC Male Vet
122 13:02:00 Liam Mcnulty 3C Test Team Male Senior
123 13:03:00 Tim Glenie Ilkeston Cycle Club Male Vet
124 13:04:00 Paul Whittaker Rutland Cycling Club Male Vet
125 13:05:00 Christian Fox Cycles In Motion Male Vet
126 13:06:00 Jake Reynolds 3C Test Team Male Juvenile
127 13:07:00 Duncan Ramsay London Dynamo Male Vet
128 13:08:00 Tia Sheldon North Midland Youth Squad Female Junior
129 13:09:00 Charles Openshaw Islington Cycling Club Male Vet
130 13:10:00 Gavin Alcock 7 Hills Cycling Club Male Vet
131 13:11:00 Iona Sewell Datalynx-Parenesis Cycling Female Senior
132 13:12:00 Kevin White Matlock CC Male Vet
133 13:13:00 Ash Miles CC Giro Male Vet
134 13:14:00 Jake Wade Lindsey Roads Cycling Club Male Senior
135 13:15:00 Daniel Emery Birdwell Wheelers Male Vet
136 13:16:00 Benjamin Brierley 3C Test Team Male Juvenile
137 13:17:00 Lewis Holmes Matlock CC Male Juvenile
138 13:18:00 Alexander Fletcher 7 Hills Cycling Club Male Senior
139 13:19:00 Andrew Laidler Sitwell Cycling Club Male Senior
140 13:20:00 Robert Tracey 3C Test Team Male Senior
141 13:21:00 Evelyn Oldale RFDA (Racescene Female Development Accademy) Female Junior
142 13:22:00 George Cooke 3C Test Team Male Espoir
143 13:23:00 Sam Leng AIMS Cycling Male Senior
144 13:24:00 Sam Smith Rutland Cycling Club Male Espoir
145 13:25:00 James Hawkins Team JRC Male Junior
146 13:26:00 Krispin Gardiner Mansfield Road Club Male C4
147 13:27:00 Thomas Southey Bristol South Cycling Club Male Senior
148 13:28:00 Arthur Boulton Vision Innovative Leisure Racing Team Male Junior
149 13:29:00 Tom Parsons Bolsover and District CC Male Senior
150 13:30:00 Richard Helm Barrow Central Wheelers Male Vet
151 13:31:00 Dan Sudbury Fusion Cycling Club Dronfield Male Vet
152 13:32:00 Stuart Jameson Solihull CC Male Vet
153 13:33:00 Phillip Evans University of Nottingham C C Male Senior
154 13:34:00 Richard Edwards Sheffrec CC Male Senior
155 13:35:00 Rick Bailey Cycles In Motion Male Senior
156 13:36:00 Matthew Coates OVB Male Senior
157 13:37:00 Paul Armstrong Cycles In Motion Male Senior
158 13:38:00 Daniels Kucerjavijs Team JRC Male Junior
159 13:39:00 Ben Metcalfe Innovation Racing Male Junior
160 13:40:00 Amy Loftus Holmfirth C C Female Juvenile
161 13:41:00 Matt Nicholson Matlock CC Male Junior
162 13:42:00 Nicola Soden Datalynx-Parenesis Cycling Female Senior
163 13:43:00 Patrick Murphy South Normanton C C Male Vet
164 13:44:00 Simon Warren Norwood Paragon CC Male Vet
165 13:45:00 Oliver Humphreys National Clarion CC Male Vet
166 13:46:00 James Byatt Ilkeston Cycle Club Male Senior
167 13:47:00 Sam Clark Buxton CC/Sett Valley Cycles Male Senior
168 13:48:00 Neil Bentley Common Lane Occasionals Male Vet
169 13:49:00 Samuel Hall VeloRunner RT Male Junior
170 13:50:00 Madeleine Gammons Liv AWOL Female Espoir
171 13:51:00 Ewan Mackie Ilkeston Cycle Club Male Junior
172 13:52:00 Brian Oakley Whitby Whs Male Vet
173 13:53:00 Conor Cairns Bolsover and District CC Male Vet
174 13:54:00 Ryan Williams North Midland Youth Squad Male Juvenile
175 13:55:00 Richard Lucas Mapperley CC Male Senior
176 13:56:00 Rapid Rich Stoodley 3 RT Male Vet
177 13:57:00 Hannah Tweddell Cycles In Motion Female Senior
178 13:58:00 Craig Rogers Cambridge University CC Male Espoir
179 13:59:00 Michael Brown Geared Up & CN Cycles RT Male Senior
180 14:00:00 Martyn Stewart East Lancashire RC Male Senior
181 14:01:00 Jayati Hine Cycles In Motion Female Espoir
182 14:02:00 Kenny Cliffe Leicester Forest CC Male Senior
183 14:03:00 James Scrivener Reading CC Male Senior
184 14:04:00 Andrew Sedgewick Rutland Cycling Club Male Vet
185 14:05:00 Joseph Molyneaux Leek CC - Den Engel Belgian Bar Male Senior
186 14:06:00 Andy Hibberd North Hampshire RC Male Vet
187 14:07:00 Taylor Hill Sheffrec CC Male Junior
188 14:08:00 Jacob Vezey Harrogate Nova CC Male Senior
189 14:10:00 Jon Wild Veloviewer Male Vet
190 14:09:00 Simon Froberg Dinnington Racing Club Male Vet
191 14:11:00 Chris Crabtree Orwell Velo Male Senior
192 14:12:00 Erin Avill RFDA (Racescene Female Development Accademy) Female Juvenile
193 14:13:00 James Doxey South Normanton C C Male Vet
194 14:14:00 Michael Cooke Nottingham Clarion CC Male Senior
195 14:15:00 Jake Harrison Rutland Cycling Club Male Senior
196 14:16:00 Yasmin Marks Beeston Cycling Club Female Senior
197 14:17:00 Josh Mee Maxx R. T. Male Senior
198 14:18:00 Sarah Briggs Matlock CC Female Junior
199 14:19:00 Luke Hind T.H.R.E. Datawolves R.T. Male Espoir
200 14:20:00 Tim Birtwhistle 7 Hills Cycling Club Male Senior
201 14:21:00 Oliver Cockerill VC Beverley Male Espoir
202 14:22:00 George Wood Team JRC Male Junior
203 14:23:00 Abbie Taylor Fusion Cycling Club Dronfield Female Senior
204 14:24:00 Tom Garnett Ilkley CC Male Espoir
205 14:25:00 Hannah Larbalestier University of Sheffield Cycling Club Female Senior
206 14:26:00 Darrell Clarke Belper BC Male Vet
207 14:27:00 Josh Rowe OVB Male Espoir
208 14:28:00 Alex Whitmore Ratae RC Male Senior
209 14:29:00 Robert Telford Cycles In Motion Male Senior
210 14:30:00 Hamish Mcdougall Cycles In Motion Male Senior
211 14:31:00 Cameron Biddle Morvelo Basso RT Male Espoir
212 14:32:00 Tony Cope Leek CC - Den Engel Belgian Bar Male Vet
213 14:33:00 Rebecca Richardson Brother.UK Fusion RT Female Senior
214 14:34:00 Callum Stewart East London Velo Male Senior
215 14:35:00 Colin Sturgess Kuota-GSG Male Vet
216 14:36:00 Emilie Verroken Maxx R. T. Female Vet
217 14:37:00 Robert Rogers Team PB Performance Male Senior
218 14:38:00 Calvin Cheung Hub Velo Male Senior
219 14:39:00 James King OVB Male Senior
220 14:40:00 Callum Dixon Go Below - Kingud Male Senior
221 14:41:00 Steve Tait OVB Male Vet
222 14:42:00 Ricki Ellison CC Giro Male Senior
223 14:43:00 Russell Downing Team Giordana Male Vet
224 14:44:00 Benjamin Harmer Wold Top The Edge RT Male Senior
225 14:45:00 Jim Brown Team Inspired Male Espoir
226 14:46:00 Josh Coyne Bpm Coaching Male Senior
227 14:47:00 David Huck Barrow Central Wheelers Male Senior
228 14:48:00 James Hayward Woolwich CC Male Senior
229 14:49:00 Kieran Smith Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Junior
230 14:50:00 Andy Nichols Cycles In Motion Male Senior
231 14:51:00 Gabriel Cullaigh Team Wiggins Male Senior
232 14:52:00 Gregg Booker Loughborough Students CC Male Espoir
233 14:53:00 Adam Kenway VITUS PRO CYCLING Powered by BROTHER UK Male Senior
234 14:54:00 Calum Brown Cycles In Motion Male Senior