National Youth Championship Final (East DC)(qualifiers only - automatically entered)

  • Hide Map
  • Date: 08-Sep-18
  • Time: 14:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: b10/3a
  • Closing Date: 23-Aug-18 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
3 14:03:00 Shellan Leeming Team RL 360 I.O.M. Female Junior
4 14:04:00 Jessica Woollas Sleaford Wheelers Cycling Club Female Juvenile
5 14:05:00 Aaron Lund Team RL 360 I.O.M. Male Junior
6 14:06:00 Michael Carter Welland Valley CC Male Juvenile
7 14:07:00 Charlie Price Mid Shropshire Wheelers Male Juvenile
8 14:08:00 Tomos Perkins Towy Riders Cycle Club Male Juvenile
9 14:09:00 Helena Duguid Guernsey Velo Club Female Juvenile
10 14:10:00 Will Corkill Team RL 360 I.O.M. Male Junior
11 14:11:00 Eleanor Peel Bourne Wheelers Female Juvenile
12 14:12:00 Jack Christian Team RL 360 I.O.M. Male Junior
13 14:13:00 Alex Cutmore TPH Racing Male Juvenile
14 14:14:00 Patrick Kilcullen Stockton Wheelers CC Male Juvenile
15 14:15:00 Tyler Hannay Team RL 360 I.O.M. Male Junior
16 14:16:00 Mia Mawson Sleaford Wheelers Cycling Club Female Junior
17 14:17:00 Niall Colquitt Team RL 360 I.O.M. Male Juvenile
18 14:18:00 Freya Eccleston Palmer Park Velo Female Juvenile
19 14:19:00 Arthur Hitchen Ipswich BC Male Junior
20 14:20:00 Sam Young Fenland Clarion CC Male Junior
21 14:21:00 Annabel Parker Matlock CC Female Juvenile
22 14:22:00 Rachel Earnshaw Team JRC Female Junior
23 14:23:00 Fran Cole Coalville Whs Female Junior
24 14:24:00 Ben Etherington Stockton Wheelers CC Male Juvenile
25 14:25:00 Joe Dixon Gosforth RC Male Juvenile
26 14:26:00 Ella Jamieson Clifton CC York Female Juvenile
27 14:27:00 Ellen Fordham Bourne Wheelers Female Junior
28 14:28:00 Lilly O'dell St Ives CC Female Juvenile
29 14:29:00 Harriet Breakey Holmfirth C C Female Juvenile
30 14:30:00 Ryan Williams North Midland Youth Squad Male Juvenile
31 14:31:00 Molly Cutmore TPH Racing Female Junior
32 14:32:00 Kian Traynor Welland Valley CC Male Juvenile
33 14:33:00 Thomas Heighton Stockton Wheelers CC Male Juvenile
34 14:34:00 Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Male Juvenile
35 14:35:00 Joshua Williams Matlock CC Male Juvenile
36 14:36:00 Joe Wakelin Godric CC Male Juvenile
37 14:37:00 Millie Van Nierop Welland Valley CC Female Junior
38 14:38:00 Bethany Barnett Kings Lynn CC Female Junior
39 14:39:00 Iago Williams Towy Riders Cycle Club Male Juvenile
40 14:40:00 Jack Inness Bishop Auckland CC Male Junior
41 14:41:00 Jonathan Warren Icknield RC Male Junior
42 14:42:00 Charlie Knowler West Suffolk Wheelers Male Juvenile
43 14:43:00 Tom Carson Colchester Rovers CC Male Juvenile
44 14:44:00 Kirsten Stilwell Princes Risbourough Secondary School Female Junior
45 14:45:00 Flynn Robinson Thanet RC Male Junior
46 14:46:00 Emily Richards Bourne Wheelers Female Juvenile
47 14:47:00 Rebecca Dawes Clifton CC York Female Junior
48 14:48:00 Harry Courtney Racing Metro 15 Male Juvenile
49 14:49:00 Conor Williams Hillingdon Slipstreamers Male Juvenile
50 14:50:00 Louis Boulton Brighton Excelsior CC Male Juvenile
51 14:51:00 Morven Yeoman East Kilbride Road Club Female Juvenile
52 14:52:00 Isabella Johnson CC Sudbury Female Junior
53 14:53:00 Emma Keiller Charlotteville Cycling Club Female Junior
54 14:54:00 Katie-ann Elliston Southend Wheelers Female Junior
55 14:55:00 Matthew Cole Richmond Triathlon Club Male Juvenile
56 14:56:00 Adam Lane Thanet RC Male Junior
57 14:57:00 Tilly Malbon Barking Abbey Secondary School Female Junior
58 14:58:00 Dafydd Wright West Wales Cycle Racing Team Male Junior
59 14:59:00 Anoushka Minale Hub Velo Female Juvenile
60 15:00:00 Daniel Cutler East Kilbride Road Club Male Juvenile
61 15:01:00 Aaron Dodd Holmfirth C C Male Juvenile
62 15:02:00 Imani Pereira James East Kilbride Road Club Female Juvenile
63 15:03:00 Oliver Akers Holmfirth C C Male Juvenile
64 15:04:00 Eva Callinan Hillingdon Slipstreamers Female Junior
65 15:05:00 James Hawkins North Midland Youth Squad Male Junior
66 15:06:00 Nathan Woodhouse Leighton Buzzard Road Cycling Club Male Junior
67 15:07:00 Sam Jarrett Fenland Clarion CC Male Junior
68 15:08:00 Isabel Sharp Poole Whs Female Juvenile
69 15:09:00 Sam Murray Longfield School Male Junior
70 15:10:00 Roisin Lally Derwentside CC Female Junior
71 15:11:00 Duncan Pritchard Palmer Park Velo Male Junior
72 15:12:00 Izzy Brickell Fareham Wheelers CC Female Junior
73 15:13:00 Ben White Stockton Wheelers CC Male Junior
74 15:14:00 Alex Beldon Ilkley CC Male Juvenile
75 15:15:00 Kate Richardson Fusion Triathlon Club Female Junior
76 15:16:00 Bruno Cabrelli Hemel Hempstead CC Male Juvenile
77 15:17:00 Ellis Murray Longfield School Male Juvenile
78 15:18:00 Jonathan Toma Fenland Clarion CC Male Junior
79 15:19:00 Zak Seddon Becontree Wheelers CC Male Junior
80 15:20:00 Flora Knight Salt Ayre Cog Set Female Junior
81 15:21:00 Tristan Davies Mid Devon CC Male Junior
82 15:22:00 Lewis Holmes Matlock CC Male Juvenile
83 15:23:00 Dan Galpin Bourne Wheelers Male Juvenile
84 15:24:00 Euan Hawkins Maindy Flyers Youth Cycling Male Junior
85 15:25:00 Hannah Brehaut Guernsey Velo Club Female Junior
86 15:26:00 Alex Galpin Bourne Wheelers Male Juvenile
87 15:27:00 Jensen Windsor Alford Whs Male Juvenile
88 15:28:00 Joseph Kininmonth Derby Mercury R C Male Junior
89 15:29:00 Ewan Mackie Matlock CC Male Junior
90 15:30:00 Maddy Hall Breeze Bikes RT Female Juvenile
91 15:31:00 Jack Pinchin QN Racing Male Junior
92 15:32:00 Henri Bedford Revolutions Racing Male Juvenile
93 15:33:00 Oisin Murphy Hillingdon Slipstreamers Male Junior
94 15:34:00 Kieron Mutch Racing Metro 15 Male Juvenile
95 15:35:00 Catherine Morrell Thanet RC Female Junior
96 15:36:00 Harry Paveley Innovation Racing Male Junior
97 15:37:00 Matthew Dixon Scarborough Paragon CC Male Junior
98 15:38:00 Charlie Bailey Hillingdon Slipstreamers Male Junior
99 15:39:00 Liam Davison Team JRC Male Junior
100 15:40:00 Bethany Spencer Kettering CC Female Junior
101 15:41:00 Joel Ackers Innovation Racing Male Junior
102 15:42:00 Harry Tait Worcester St. Johns CC Male Junior
103 15:43:00 Harry Kirby Stowe School Cycle Club Male Junior
104 15:44:00 Matthew Mccullagh Edinburgh Road Club Male Junior
105 15:45:00 Jake Crossley Colchester Rovers CC Male Junior
106 15:46:00 Jack Rutland Beacon Wheelers Male Junior
107 15:47:00 Euan Backus ZeroBC Race Team Male Junior
108 15:48:00 Isaac Russell Derby Mercury R C Male Junior
109 15:49:00 Sam Kelly Bristol Cycling Development Squad Male Junior
110 15:50:00 Freya Richardson Portsmouth North End CC Female Junior
111 15:51:00 Sam Kettlewell Triology Multisport Solutions Male Junior
112 15:52:00 Ronnie Tse Mid Shropshire Wheelers Male Junior
113 15:53:00 Daniels Kucerjavijs Team JRC Male Junior
114 15:54:00 Euan Sanderson Cleveland Wheelers CC Male Junior
115 15:55:00 Morgan Lloyd Towy Riders Cycle Club Male Juvenile
116 15:56:00 Baden Green Stratford Cycling Club Male Junior
117 15:57:00 Rory Standish Bourne Wheelers Male Junior
118 15:58:00 Francis Woodcock Bury Clarion CC Male Junior
119 15:59:00 Adam Charleston Hillingdon Slipstreamers Male Junior
120 16:00:00 Hollie Owens Born to Bike - Bridgtown Cycles Female Junior
121 16:01:00 Harrison Tacey Leicestershire RC Male Junior
122 16:02:00 Jay Dixon Racing Metro 15 Male Junior
123 16:03:00 Jamie Whitcher Poole Whs Male Juvenile
124 16:04:00 Adam Churchill Preston Park Youth Cycling Club Male Junior
125 16:05:00 Ben Pierce Mid Shropshire Wheelers Male Junior
126 16:06:00 Samuel Holwill Hafren CC Male Junior
127 16:07:00 Bryn Richards Bourne Wheelers Male Junior
128 16:08:00 Thomas Day Poole Whs Male Junior
129 16:09:00 Joshua Ballinger Preston Park Youth Cycling Club Male Junior
130 16:10:00 Caitlin Peters i-Team Cyclists Club Female Junior
131 16:11:00 Thomas Stewart Liverpool Century RC Male Junior
132 16:12:00 James Lloyd Zappi Racing Team Male Junior
133 16:13:00 Arthur Boulton Palmer Park Velo Male Junior
134 16:14:00 Luke Halls southfork racing.co.uk Male Junior
135 16:15:00 Fabien Large NOPINZ Male Junior
136 16:16:00 George Elliott Innovation Racing Male Junior
137 16:17:00 Joe Bennett Welwyn Whs Male Junior
138 16:18:00 Aaron Freeman Chelmer CC Male Junior
139 16:19:00 Archie Irving Beacon Wheelers Male Junior
140 16:20:00 Matthew Wells Tyneside Vagabonds CC Male Junior
141 16:21:00 Samuel Hall VeloRunner RT Male Junior
142 16:22:00 Joseph Martin Preston Park Youth Cycling Club Male Junior
143 16:23:00 Tristan Pilling Team SB Hub Male Junior
144 16:24:00 Tom Portsmouth St Georges College Weybridge Male Junior
145 16:25:00 Michael Renardson trainSharp Male Junior
146 16:26:00 Oliver Stockwell Welwyn Whs Male Junior
147 16:27:00 Vaughan Marris Fareham Wheelers CC Male Junior
148 16:28:00 Harry Butterworth Scarborough Paragon CC Male Junior
149 16:29:00 Josh Charlton Hetton Hawks CC Male Junior
150 16:30:00 Jacob Reid Solihull CC Male Junior