VC 10 (Antelope 3-UP TTT) (3-up ttt) (50 teams)(fee per rider)

  • Hide Map
  • Date: 05-May-18
  • Time: 13:00
  • Distance: 0 Miles
  • Course: h50km/18
  • Closing Date: 30-Apr-18 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 13:01:00 Ben Stowe Arctic Aircon RT Male Senior
2 13:01:00 Danny Axford Arctic Aircon RT Male Vet
3 13:01:00 Josh Crow-Stewart Arctic Aircon RT Male Senior
4 13:04:00 Tim Beaven Bicester Millennium CC Male Vet
5 13:04:00 Andy Court Bicester Millennium CC Male Vet
6 13:04:00 Simon Amies Bicester Millennium CC Male Vet
7 13:07:00 Peter Christopher VC 10 Male Vet
Reserve 13:04:00 Michael Bennett Bicester Millennium CC Male Vet
8 13:07:00 Peter Lavery Hemel Hempstead CC Male Vet
9 13:07:00 Richard Jones VC 10 Male Vet
10 13:10:00 Gareth Bennett Abingdon Race Team Male Senior
11 13:10:00 Mark Travis Abingdon Race Team Male Senior
12 13:10:00 Martyn Wells Abingdon Race Team Male Senior
13 13:13:00 Will Pepper Cowley Road Condors CC Male Vet
14 13:13:00 Mark Glendinning Cowley Road Condors CC Male Vet
15 13:13:00 Helen Keay Cowley Road Condors CC Female Senior
16 13:16:00 Dena Ford High Wycombe CC Female Vet
17 13:16:00 Anne-Marie Benoy High Wycombe CC Female Senior
18 13:16:00 Jane Hunt High Wycombe CC Female Senior
19 13:19:00 Olivia Bentley Vision Innovative Leisure Racing Team Female Senior
20 13:19:00 Emily McLoughlin East Grinstead Tri Club Female Senior
21 13:19:00 Laura Pittard Abingdon Race Team Female Senior
22 13:22:00 Jamie Strachan High Wycombe CC Male Senior
23 13:22:00 James Frew High Wycombe CC Male Vet
24 13:22:00 Dan Faller High Wycombe CC Male Senior
25 13:25:00 David Holland Cowley Road Condors CC Male Senior
26 13:25:00 Andrew Pollard Cowley Road Condors CC Male Senior
27 13:25:00 Stephen Johnson Cowley Road Condors CC Male Senior
28 13:28:00 Thomas Mead-Herbert Watford Velo Sport Male Senior
29 13:28:00 Kevin Chandler Watford Velo Sport Male Senior
30 13:28:00 Peter Sibley Watford Velo Sport Male Senior
31 13:31:00 Andy Gajraj High Wycombe CC Male Vet
32 13:31:00 Dominic Brooke-Read High Wycombe CC Male Senior
33 13:31:00 Andy Davies High Wycombe CC Male Senior
34 13:34:00 Elliott Joseph Watford Velo Sport Male Senior
35 13:34:00 Harry Savell Watford Velo Sport Male Senior
36 13:34:00 Louis Francis Watford Velo Sport Male Senior
37 13:37:00 Jeff Roberts High Wycombe CC Male Vet
38 13:37:00 Chris Ford High Wycombe CC Male Vet
39 13:37:00 Michael Garvey High Wycombe CC Male Vet
40 13:40:00 Helen Reynolds Hemel Hempstead CC Female Vet
41 13:40:00 Geoff Reynolds Hemel Hempstead CC Male Vet
42 13:40:00 John Lacey Hemel Hempstead CC Male Vet
43 13:43:00 Jo Edwards Abingdon Race Team Female Vet
44 13:43:00 Clare Hofmann Abingdon Race Team Female Vet
45 13:43:00 Elinor Spencer Abingdon Race Team Female Senior
46 13:46:00 Simon Hall Gregarios Superclub Ciclista Male Senior
47 13:46:00 Amit Chauhan Gregarios Superclub Ciclista Male Senior
48 13:46:00 Thomas Saminaden Gregarios Superclub Ciclista Male Senior
49 13:49:00 Keith Snook Bossard Whs Male Vet
50 13:49:00 Trevor Watson Bossard Whs Male Vet
51 13:49:00 Ian Cooper Bossard Whs Male Vet
52 13:52:00 Jonathan Smith VC 10 Male Senior
53 13:52:00 Luke Pillinger VC 10 Male Senior
54 13:52:00 Marcus Dodd VC 10 Male Senior
55 13:55:00 Helen Roby Spirit Cycling Club Female Vet
56 13:55:00 Callum Irvine Spirit Cycling Club Male Senior
57 13:55:00 Oliver Gallienne Spirit Cycling Club Male Vet
58 13:58:00 Michael Edmunds Verulam CC Male Vet
Reserve 13:55:00 Spencer Turnbull Spirit Cycling Club Male Vet
59 13:58:00 Karl Riahi Verulam CC Male Senior
60 13:58:00 Mark Kelly Verulam CC Male Vet
61 14:01:00 David Norden Berkhamsted Cycling Club Male Vet
62 14:01:00 James Perrin Berkhamsted Cycling Club Male Vet
63 14:01:00 Julian Ormerod Berkhamsted Cycling Club Male Vet
64 14:04:00 Jamie Noel Abingdon Race Team Male Senior
65 14:04:00 Rob Griffiths Abingdon Race Team Male Senior
66 14:04:00 Timothy Smith Abingdon Race Team Male Vet
67 14:07:00 Jocelyn Chappell Aylesbury CC Male Vet
Reserve 14:04:00 Adam Whitfield Abingdon Race Team Male Senior
68 14:07:00 Mike Corby VC 10 Male Vet
69 14:07:00 Matthew Jones Beeston Cycling Club Male Senior
70 14:10:00 Nick Adkins Echelon Cycling Male Senior
71 14:10:00 Tom Roberts Echelon Cycling Male Senior
72 14:10:00 Daniel Tamplin Echelon Cycling Male Senior
73 14:13:00 Tim Rayment Abingdon Race Team Male Vet
74 14:13:00 Tom Fowler Abingdon Race Team Male Espoir
75 14:13:00 David Reeves Abingdon Race Team Male Vet
76 14:16:00 Jenni Lake Lovelo Female Senior
Reserve 14:13:00 Adam Whitfield Abingdon Race Team Male Senior
77 14:16:00 Kristin Stolpe Lovelo Female Senior
78 14:16:00 Hannah Priest Lovelo Female Senior
79 14:19:00 Bethany Harrison Lovelo Female Senior
80 14:19:00 Rebecca Fawcett Lovelo Female Senior
81 14:19:00 Gemma Bitaraf Lovelo Female Senior
82 14:22:00 Charlotte Verrinder Lovelo Female Senior
83 14:22:00 Melinda Atkinson Lovelo Female Vet
84 14:22:00 Samantha Fawcett Lovelo Female Senior