Port Talbot Whs CC (8 of 10 in Celtic Series)

  • Hide Map
  • Date: 10-Jul-18
  • Time: 18:30
  • Distance: 10 Miles
  • Course: R10/22a
  • Closing Date: 30-Jun-18 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
31 18:31:00 Gareth Davies Port Talbot Whs CC Male Vet
32 18:32:00 terry Anthony Ogmore Valley Wheelers Male Vet
33 18:33:00 Robert Lucas Port Talbot Whs CC Male Vet
34 18:34:00 Caitlin Shaw M & D Fusion RT Female Espoir
35 18:35:00 Nathan Leaves Cwmcarn Paragon Road Club Male Senior
36 18:36:00 Thomas Dye Cardiff Ajax CC Male Senior
37 18:37:00 James Phillips Milford Tritons Cycling Club Male Vet
38 18:38:00 Morgan Lloyd Towy Riders Cycle Club Male Juvenile
39 18:39:00 Dave Symmons Bynea Cycling Club Male Vet
40 18:40:00 Andy Davies Cardiff Jif Male Senior
41 18:41:00 Rob Sanderson Cardiff Ajax CC Male Senior
42 18:42:00 Paul Jones Ystwyth CC Male Vet
43 18:43:00 John Shehan Bynea Cycling Club Male Vet
44 18:44:00 Brian Parker Abercynon Road Club Male Vet
45 18:45:00 Paul Hayward Pontypool Road Cycling Club Male Vet
46 18:46:00 Ryan O'Rourke Cwmcarn Paragon Road Club Male Senior
47 18:47:00 Guy Rees Bynea Cycling Club Male Senior
48 18:48:00 Ron Boast Ogmore Valley Wheelers Male Vet
49 18:49:00 Emyr Griffiths Male Vet
50 18:50:00 Christopher Gibbard Bynea Cycling Club Male Senior
51 18:51:00 Stuart Evans Port Talbot Whs CC Male Vet
52 18:52:00 Anthony Williams Ogmore Valley Wheelers Male Vet
53 18:53:00 Eden Rae Davies Port Talbot Whs CC Female Junior
54 18:54:00 Chris Cowell Cycle Specific Male Vet
55 18:55:00 Phil Barnes Team Swift Male Vet
56 18:56:00 Andrew Newey Ribble Valley C&RC Male Senior
57 18:57:00 Sharon Clifford SheHair Racing Team Female Vet
58 18:58:00 Michelle Fishbourne Team Backstedt Bike Performance Female Vet
59 18:59:00 David Davies Cwmcarn Paragon Road Club Male Vet
60 19:00:00 Joshua Sandman Team Backstedt Bike Performance Male Espoir
61 19:01:00 Steven Loraine Team Swift Male Vet
62 19:02:00 Alexander Jenkins Male Vet
63 19:03:00 Roger Wood Pontypool Road Cycling Club Male Vet
64 19:04:00 Hollie Labunsky Port Talbot Whs CC Female Senior
65 19:05:00 Stephanie Post Team Bottrill Female Senior
66 19:06:00 Rob Jones Cardiff Ajax CC Male Vet
67 19:07:00 Steffan Roberts Ystwyth CC Male Senior
68 19:08:00 Phillip Turner Bynea Cycling Club Male Vet
69 19:09:00 Clare Greenwood Bush Healthcare CRT Female Vet
70 19:10:00 Ioan Smallwood Cardiff Ajax CC Male Senior
71 19:11:00 Ross Morgan Port Talbot Whs CC Male Senior
72 19:12:00 Niall Foster Cardiff Ajax CC Male Vet
73 19:13:00 Susan Shook Bush Healthcare CRT Female Vet
74 19:14:00 Nigel Pitt Bynea Cycling Club Male Vet
75 19:15:00 Philip Tucker Cycle Specific Male Senior
76 19:16:00 Oliver Rowlands Newport Phoenix CC Male Espoir
77 19:17:00 John Williams Bynea Cycling Club Male Vet
78 19:18:00 Neil Meredith Abercynon Road Club Male Senior
79 19:19:00 Claire Sanderson Cardiff Ajax CC Female Senior
80 19:20:00 Luke Cornish Cwmcarn Paragon Road Club Male Senior
81 19:21:00 Oliver Walker-Hayes University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
82 19:22:00 Leon Evans Cardiff Ajax CC Male Vet
83 19:23:00 Jason Cole Milford Tritons Cycling Club Male Senior
84 19:24:00 Ian Gibson Abercynon Road Club Male Vet
85 19:25:00 Rod Hicks Port Talbot Whs CC Male Vet
86 19:26:00 Chris Fishbourne Team Backstedt Bike Performance Male Vet
87 19:27:00 David Singleton Acme Whs (Rhondda) CC Male Vet
88 19:28:00 Dean David Bynea Cycling Club Male Senior
89 19:29:00 Michael Brain Abercynon Road Club Male Vet
90 19:30:00 Dean Ware Team Backstedt Bike Performance Male Senior
91 19:31:00 Gruffudd Lewis Ribble Weldtite Pro Cycling Male Senior
92 19:32:00 Lee Perrott Cycle Specific Male Senior
93 19:33:00 Brad Davies Bynea Cycling Club Male Vet
94 19:34:00 Chris Massey Team Backstedt Bike Performance Male Vet