Port Talbot Whs (2 Up TTT)(Fee per rider)

  • Hide Map
  • Date: 11-Mar-18
  • Time: 10:00
  • Distance: 25 Miles
  • Course: r25/3h
  • Closing Date: 27-Feb-18 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
Reserve -- Rhys Thomas University of Southampton RC Male Senior
Reserve -- Rhys Jones Ride Bike Wales Male Senior
Reserve -- Charles Solomon Bynea Cycling Club Male Senior
Reserve -- Tomos Dugmore Cardiff Ajax CC Male Senior
Reserve -- Carson Pryce Cardiff Triathletes Male Senior
Reserve -- Luke Pryce Cardiff Triathletes Male Senior
Reserve -- Morgan Meaney Cardiff Ajax CC Male Senior
Reserve -- Matt Colley Cardiff Triathletes Male Senior
1 10:02:00 David Hendry Port Talbot Whs CC Male Vet
2 10:02:00 Ross Morgan Port Talbot Whs CC Male Senior
3 10:04:00 Kevin Pullin Bynea Cycling Club Male Vet
4 10:04:00 Catherine Roberts Bynea Cycling Club Female Vet
5 10:06:00 Emyr Griffiths Male Vet
6 10:06:00 Alexander Jenkins Male Vet
7 10:08:00 Nathan Cummins Cardiff Triathletes Male Vet
8 10:08:00 Shona Bennett Sportzmad Female Senior
9 10:10:00 Shane Davies Pembrokeshire Velo Male Senior
10 10:10:00 Grant Arnold Pembrokeshire Velo Male Senior
11 10:12:00 Gerard Oram Bynea Cycling Club Male Vet
12 10:12:00 Robert Saunders North Bucks RC Male Vet
13 10:14:00 Iago Williams Towy Riders Cycle Club Male Junior
14 10:14:00 Tomos Perkins Towy Riders Cycle Club Male Junior
15 10:16:00 Simon Davies Milford Tritons Cycling Club Male Vet
16 10:16:00 Anthony Hayward Milford Tritons Cycling Club Male Senior
17 10:18:00 Jasmine Bowyer Cardiff Ajax CC Female Senior
18 10:18:00 Laura Clements Cardiff Triathletes Female Senior
19 10:20:00 Iain Cade Bath Cycling Club Male Senior
20 10:20:00 Steven Cottington Bath Cycling Club Male Vet
21 10:22:00 Alistair Morgan Pontypool Road Cycling Club Male Vet
22 10:22:00 Gary Jones Pontypool Road Cycling Club Male Vet
23 10:24:00 Tej Quine Cardiff Triathletes Female Vet
24 10:24:00 Ian Liddiatt Cardiff Triathletes Male Vet
25 10:26:00 Darren Cope Team Bottrill Male Senior
26 10:26:00 Michael Cope Kettering CC Male Vet
27 10:28:00 John Shehan Bynea Cycling Club Male Vet
28 10:28:00 Kevin Bessant Bynea Cycling Club Male Vet
29 10:30:00 Andy Hunt Ystwyth CC Male Vet
30 10:30:00 Daniel Thorogood Ystwyth CC Male Vet
31 10:32:00 Ricki Morgan Cardiff Triathletes Male Senior
32 10:32:00 Kyle Wheeler Pembrokeshire Velo Male Senior
33 10:34:00 David Mort Cardiff Triathletes Male Senior
34 10:34:00 Stuart Edgar Cardiff Triathletes Male Senior
35 10:36:00 Craig Seaman Bynea Cycling Club Male Senior
36 10:36:00 Stephen Evans Bynea Cycling Club Male Senior
37 10:38:00 Carol Bridge Rhondda Triathlon Club Female Senior
38 10:38:00 Philip Thomas Rhondda Triathlon Club Male Senior
39 10:40:00 James Jenkins Successcycling.co.uk Male Senior
40 10:40:00 Andrew Overton Successcycling.co.uk Male Vet
41 10:42:00 Pierre Scrase Baines Racing Male Senior
42 10:42:00 Frank Kilsby Velo Club St Raphael Male Senior
43 10:44:00 Laura Mollie Routledge Cardiff Triathletes Female Senior
44 10:44:00 James Van Tuyl Cardiff Triathletes Male Senior
45 10:46:00 Sam Walker Ross on Wye & Dist CC Male Senior
46 10:46:00 Will Bevan Ross on Wye & Dist CC Male Senior
47 10:48:00 Jason Roberts Bynea Cycling Club Male Vet
48 10:48:00 Dean David Bynea Cycling Club Male Senior
49 10:50:00 Richard Beech Ogmore Valley Wheelers Male Vet
50 10:50:00 Joe Beech Ogmore Valley Wheelers Male Senior
51 10:52:00 James Grandfield Team CRANC Male Senior
52 10:52:00 Craig Burrows Team CRANC Male Senior
53 10:54:00 Tony Phelps Ross on Wye & Dist CC Male Vet
54 10:54:00 James Coull Ross on Wye & Dist CC Male Vet
55 10:56:00 Nigel Taylor Cardiff Ajax CC Male Vet
56 10:56:00 James Manson Cardiff Triathletes Male Vet
57 10:58:00 Rony Seamons Port Talbot Whs CC Male Vet
58 10:58:00 Heath Williams Port Talbot Whs CC Male Vet
59 11:00:00 Lewis Donovan Bynea Cycling Club Male Espoir
60 11:00:00 Chris Massey Team Backstedt Bike Performance Male Vet
61 11:02:00 Ian Lindsay Gloucester City Cycling Club Male Vet
62 11:02:00 Steven Brown Gloucester City Cycling Club Male Vet
63 11:04:00 Gillian Hopkins Team CRANC Female Vet
64 11:04:00 Angharad Pocock Cardiff Triathletes Female Vet
65 11:06:00 David Brice Bynea Cycling Club Male Vet
66 11:06:00 David Wilson-Evans Bynea Cycling Club Male Vet
67 11:08:00 Clive Granger Cardiff Triathletes Male Vet
68 11:08:00 Gareth Thomas Cardiff Triathletes Male Senior
69 11:10:00 Tom Arnold Team Bottrill Male Senior
70 11:10:00 Christopher Holman Team Bottrill Male Senior
71 11:12:00 Anthony Bannon Cardiff Ajax CC Male Senior
72 11:12:00 Andrew Jones Cardiff Triathletes Male Senior
73 11:14:00 Mel Best Bynea Cycling Club Female Senior
74 11:14:00 Jamie Best Bynea Cycling Club Male Vet
75 11:16:00 Phil Willoughby Male Senior
76 11:16:00 Matt Blue Male Vet
77 11:18:00 Brad Davies Bynea Cycling Club Male Vet
78 11:18:00 Paul Rees Bynea Cycling Club Male Vet
79 11:20:00 Gareth Pymm Team Bottrill Male Senior
80 11:20:00 Stephanie Post Team Bottrill Female Senior
81 11:22:00 Diccon Hill Cardiff 100 Miles RCC Male Vet
82 11:22:00 Robert Jones Cardiff 100 Miles RCC Male Vet
83 11:24:00 Reuben Morgan Bynea Cycling Club Male Vet
84 11:24:00 Elizabeth John Bynea Cycling Club Female Vet
85 11:26:00 Mark Andrews Merthyr CC Male Vet
86 11:26:00 Michael Portlock Merthyr CC Male Vet
87 11:28:00 Amanda Davies Bynea Cycling Club Female Vet
88 11:28:00 Nicholas Forbes Bynea Cycling Club Male Vet
89 11:30:00 Steven Powell Team Backstedt Bike Performance Male Vet
90 11:30:00 Michiel Vaal Team Backstedt Bike Performance Male Vet
91 11:32:00 Josh Townsend Bynea Cycling Club Male Espoir
92 11:32:00 Owain Roberts Port Talbot Whs CC Male Senior
93 11:34:00 Natalie Richards Cardiff Triathletes Female Senior
94 11:34:00 Cain Thomas Cardiff Triathletes Male Vet
95 11:36:00 Jay Hookins Male Senior
96 11:36:00 Billy Dyer Male Vet
97 11:38:00 Gaynor Hughes Bynea Cycling Club Female Vet
98 11:38:00 Martyn Hughes Bynea Cycling Club Male Vet
99 11:40:00 Dean Ware Team Backstedt Bike Performance Male Senior
100 11:40:00 Joshua Sandman Team Backstedt Bike Performance Male Espoir
101 11:42:00 John Williams Bynea Cycling Club Male Vet
102 11:42:00 Darrel Williams Bynea Cycling Club Male Vet
103 11:44:00 Shirley Howell Port Talbot Whs CC Female Vet
104 11:44:00 Antony Howell Port Talbot Whs CC Male Vet
105 11:46:00 Jim Curry Male Vet
106 11:46:00 Chris Beardshaw Male Vet
107 11:48:00 Blaine Phelps Merthyr CC Male Vet
108 11:48:00 Thomas Few Merthyr CC Male Senior
109 11:50:00 Andy Hoskins Cardiff Jif Male Senior
110 11:50:00 Andy Davies Cardiff Jif Male Senior
111 11:52:00 David Lloyd Tapitout Cycle Club Male Vet
112 11:52:00 Nicholas Morgan Tapitout Cycle Club Male Vet
113 11:54:00 Katie Bowler Bynea Cycling Club Female Senior
114 11:54:00 Caryl Williams-Ford Bynea Cycling Club Female Vet
115 11:56:00 Philip Tucker Cycle Specific Male Senior
116 11:56:00 Lee Perrott Cycle Specific Male Senior
117 11:58:00 Andrew Lewis Port Talbot Whs CC Male Vet
118 11:58:00 Mark Hillier Port Talbot Whs CC Male Vet
119 12:00:00 Anthony Jones Male Vet
120 12:00:00 Luke Cornish Cwmcarn Paragon Road Club Male Senior