rutland cc (cheques to nicholas latimer)

  • Hide Map
  • Date: 13-Oct-18
  • Time: 10:00
  • Distance: 0
  • Course: ohc/10
  • Closing Date: 02-Oct-18 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 10:01:00 Andy Nichols Team B38/Underpin Racing Male Senior
2 10:02:00 Kevin Allerton Audax UK Male Vet
3 10:03:00 Joseph Molyneaux Leek CC - Den Engel Belgian Bar Male Senior
4 10:04:00 Stuart Bolton Sheffrec CC Male Vet
5 10:05:00 Scott Harrison Tuxford Clarion C C Male Vet
6 10:06:00 Richard Edwards Sheffrec CC Male Senior
7 10:07:00 John Hind Bolsover and District CC Male Vet
8 10:08:00 Taylor Hill Sheffrec CC Male Juvenile
9 10:09:00 Andy Cunningham Ilkley CC Male Senior
10 10:10:00 Paul Whittaker Rutland Cycling Club Male Vet
11 10:11:00 Jonathan Morris Fishface Cycles RT Male Senior
12 10:12:00 Tony Cope Leek CC - Den Engel Belgian Bar Male Vet
13 10:13:00 Andrew Wiley University Of Manchester CC Male Senior
14 10:14:00 Will Beech Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Junior
15 10:15:00 Gerard Henry University of Warwick Triathlon & Road Cycling Club Male Espoir
16 10:16:00 Tim Glenie Belper BC Male Vet
17 10:17:00 Chris Ashworth Sheffrec CC Male Senior
18 10:18:00 Ian Brookes Bolsover and District CC Male Senior
19 10:19:00 William Glover Buxton CC/Sett Valley Cycles Male Senior
20 10:20:00 William Hughes Ipswich BC Male Espoir
21 10:21:00 Sam Smith Rutland Cycling Club Male Espoir
22 10:22:00 Elliot Buchanan Common Lane Occasionals Male Senior
23 10:23:00 James Lonsdale Bolsover and District CC Male Espoir
24 10:24:00 Jayne Dickens Vision Racing /Delamere Dairy/GRM Property Consultants/Swinnerton Cycles Female Vet
25 10:25:00 Sonia Insley Bolsover and District CC Female Vet
26 10:26:00 Jo Jebb Common Lane Occasionals Female Vet
27 10:27:00 Lydia Hitchcock University of Sheffield Cycling Club Female Senior
28 10:28:00 Jo Holden Macclesfield Wheelers Female Vet
29 10:29:00 Isabella Torrie Liv AWOL Female Espoir
30 10:30:00 Hannah Louise Pearson Fishface Cycles RT Female Senior
31 10:31:00 Hannah Larbalestier Team Boompods Female Senior
32 10:32:00 Hatti Archer Bolsover and District CC Female Senior
33 10:33:00 Jon Wild Veloviewer Male Vet
34 10:34:00 Nicholas Latimer Rutland Cycling Club Male Senior
35 10:35:00 Josh Curtis University of Sheffield Cycling Club Male Espoir
36 10:36:00 Trevor Mayne Birdwell Wheelers Male Vet
37 10:37:00 Jack Thompson Performance Cycles CC Male Espoir
38 10:38:00 Luke Buswell Manchester Bicycle Club Male Senior
39 10:39:00 Robert Telford Team B38/Underpin Racing Male Senior
40 10:40:00 Samuel Hall VeloRunner RT Male Juvenile
41 10:41:00 Nicholas Clayton University of Sheffield Cycling Club Male Espoir
42 10:42:00 Jake Dooley Congleton CC Male Espoir
43 10:43:00 Daniel Nieto Wigmore CC Male Espoir
44 10:44:00 James Pittard University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
45 10:45:00 Arne Beswick Buxton CC/Sett Valley Cycles Male Senior
46 10:46:00 Robert Rogers Birkenhead North End CC Male Espoir
47 10:47:00 Jamie Raven Rutland Cycling Club Male Senior
48 10:48:00 Chris Myhill Peak Road Club Male Vet
49 10:49:00 John Hunt Beacon Roads CC Male Senior
50 10:50:00 Ben Norbury Congleton CC Male Senior
51 10:51:00 Hamish Mcdougall Leicester Forest CC Male Senior
52 10:52:00 Ted Cross University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
53 10:53:00 Alex Whitmore Ratae RC Male Senior
54 10:54:00 Eugene Cross Team B38/Underpin Racing Male Espoir
55 10:55:00 Dave Archer Bolsover and District CC Male Senior
56 10:56:00 Louis Szymanski CYCLING SHEFFIELD Giant Male Senior
57 10:57:00 Luke Hind Bolsover and District CC Male Espoir
58 10:58:00 Rick Bailey Team B38/Underpin Racing Male Senior
59 10:59:00 Kieran Smith Bolsover and District CC Male Junior
60 11:00:00 James Hill Team PB Performance Male Espoir
61 11:01:00 Patrick Clark Team B38/Underpin Racing Male Espoir