Beacon Wheelers - Great Dun Fell Hill Climb

  • Hide Map
  • Date: 15-Sep-18
  • Time: 10:00
  • Distance: 0
  • Course: l826
  • Closing Date: 04-Sep-18 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 10:01:00 Anne Donovan Beacon Wheelers Female Vet
2 10:02:00 Phillip Winskill Beacon Wheelers Male Vet
3 10:03:00 Keith Bickley Border City Whs CC Male Vet
4 10:04:00 David Tinker Clayton Velo Male Vet
5 10:05:00 Zak Walker Honister 92 Male Senior
6 10:06:00 Jeremy Prodger Beacon Wheelers Male Vet
7 10:07:00 Adrian Sowerby Border City Whs CC Male Vet
8 10:08:00 Erica Tibbot Teesdale CRC Female Senior
9 10:09:00 Ross Litherland Carlisle Reivers Cycling Club Male Senior
10 10:10:00 Niall Paterson Velo Club Cumbria Male Vet
11 10:11:00 Susan Paterson Honister 92 Female Vet
12 10:12:00 Tom Gibson Kent Valley RC Male Senior
13 10:13:00 Adam Harris Beacon Wheelers Male Junior
14 10:14:00 Robert Senior Harrogate Nova CC Male Vet
15 10:15:00 Tom Roper University of Liverpool Cycling Club Male Espoir
16 10:16:00 Paul Pickett Allen Valley Velo Male Vet
17 10:17:00 Dan Verry Rock to Roll CC Male Senior
18 10:18:00 Kevin Gibbons Border City Whs CC Male Vet
19 10:19:00 Phil Roberts Lune RCC Male Vet
20 10:20:00 Matt Moorhouse Preston CC Male Vet
21 10:21:00 Clive Allan Allen Valley Velo Male Senior
22 10:22:00 Jihanna Allard University of Sheffield Cycling Club Female Espoir
23 10:23:00 Julian Cook Velo Club Cumbria Male Vet
24 10:24:00 David Hill Velo Club Cumbria Male Espoir
25 10:25:00 Nick Badcock Allen Valley Velo Male Senior
26 10:26:00 Paul Targett Holcombe Harriers Male Vet
27 10:27:00 Richard Morgan Barrow Central Wheelers Male Senior
28 10:28:00 William Adams University Of Manchester CC Male Senior
29 10:29:00 Lee Carter Ribble Valley C&RC Male Senior
30 10:30:00 Patrick Clark Team B38/Underpin Racing Male Espoir
31 10:31:00 Huw Spacey Harrogate Nova CC Male Vet
32 10:32:00 Eoin Gormley Blaydon CC Male Senior
33 10:33:00 Mick Jones GS Metro Male Senior
34 10:34:00 Peter Hook VC York Male Senior
35 10:35:00 Jack Rutland Beacon Wheelers Male Juvenile
36 10:36:00 Craig Jones Derwentside CC Male Senior
37 10:37:00 Arne Beswick Buxton CC/Sett Valley Cycles Male Senior
38 10:38:00 David Keenan Dumfries CC Male Vet
39 10:39:00 Jon Saunders Charlotteville Cycling Club Male Senior
40 10:40:00 Kieran Wynne-cattanach Team B38/Underpin Racing Male Espoir
41 10:41:00 Graham Tibbot Teesdale CRC Male Senior
42 10:42:00 Alexandra Kendall-smith Crimson Performance Race Team Female Senior
43 10:43:00 Claire Weller Barrow Central Wheelers Female Senior
44 10:44:00 Catherine Scott Beacon Wheelers Female Senior
45 10:45:00 Rick Bailey Team B38/Underpin Racing Male Senior
46 10:46:00 Ross Strachan Loudoun Road Club Male Vet
47 10:47:00 Andy Richardson Muckle Cycle Club Male Senior
48 10:48:00 Andy Cunningham Ilkley CC Male Senior