port talbot whs (4-up ttt) (fee per rider)

  • Hide Map
  • Date: 22-Jun-17
  • Time: 18:00
  • Distance: 25 Miles
  • Course: r25/3h
  • Closing Date: 10-Jun-17 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para

Startsheet

Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 18:03:00 Robert Lucas Port Talbot Whs CC Male Vet
2 18:03:00 Hollie Labunsky Port Talbot Whs CC Female Senior
3 18:03:00 David Hendry Port Talbot Whs CC Male Vet
4 18:03:00 Christopher Allen Port Talbot Whs CC Male Vet
5 18:06:00 Rob Dyde Pembrokeshire Velo Male Senior
6 18:06:00 Shane Davies Pembrokeshire Velo Male Senior
7 18:06:00 stephen taylor Pembrokeshire Velo Male Vet
8 18:06:00 Liam Rowlands Pembrokeshire Velo Male Espoir
9 18:09:00 Kirsty Murray Pembrokeshire Velo Female Vet
10 18:09:00 Mike Lindsay Pembrokeshire Velo Male Vet
11 18:09:00 Matt Broadhurst Pembrokeshire Velo Male Vet
12 18:09:00 carl scott Pembrokeshire Velo Male Senior
13 18:12:00 Karl Rees Port Talbot Whs CC Male Senior
14 18:12:00 Christopher Davies Port Talbot Whs CC Male Senior
15 18:12:00 Darren Edwards Port Talbot Whs CC Male Senior
16 18:12:00 Mike Hall Port Talbot Whs CC Male Vet
17 18:15:00 Josh Townsend Bynea Cycling Club Male Espoir
18 18:15:00 mark bowEn Bynea Cycling Club Male Vet
19 18:15:00 Stuart Prendiville Bynea Cycling Club Male Vet
20 18:15:00 Jason Roberts Bynea Cycling Club Male Vet
21 18:18:00 Matthew Williams Cardiff Ajax CC Male Senior
22 18:18:00 Graeme Boswell Cardiff Ajax CC Male Vet
23 18:18:00 David Medhurst Cardiff Ajax CC Male Senior
24 18:18:00 Thomas Dye Cardiff Ajax CC Male Senior
25 18:21:00 Paul Darknell Cwmcarn Paragon Road Club Male Vet
26 18:21:00 Simon Jones Cwmcarn Paragon Road Club Male Senior
27 18:21:00 Tim Bailey Cwmcarn Paragon Road Club Male Vet
28 18:21:00 Anthony Evans Cwmcarn Paragon Road Club Male Vet
29 18:24:00 Alec Morris Acme Whs (Rhondda) CC Male Junior
30 18:24:00 Jeffrey Rees Acme Whs (Rhondda) CC Male Vet
31 18:24:00 Simon Kinsey Acme Whs (Rhondda) CC Male Vet
32 18:24:00 Dean Cummings Acme Whs (Rhondda) CC Male Vet
33 18:27:00 Thomas Few Merthyr CC Male Senior
34 18:27:00 Mark Prosser Merthyr CC Male Senior
35 18:27:00 Jonathon Astley Merthyr CC Male Senior
36 18:27:00 James Smith Merthyr CC Male Senior
37 18:30:00 raymond15 giles Tapitout Cycle Club Male Vet
38 18:30:00 Richard Stephens Tapitout Cycle Club Male Vet
39 18:30:00 Gareth Jones Tapitout Cycle Club Male Vet
40 18:30:00 Glenn Loosemore Tapitout Cycle Club Male Senior
41 18:33:00 anthony jones Towy Racing Cycling Club (TRCC) Male Vet
42 18:33:00 Emyr Griffiths Towy Racing Cycling Club (TRCC) Male Vet
43 18:33:00 ben Phillips Towy Racing Cycling Club (TRCC) Male Senior
44 18:33:00 Arwel Davies Towy Racing Cycling Club (TRCC) Male Vet
45 18:36:00 Gareth Jehu Merthyr CC Male Vet
46 18:36:00 blaine phelps Merthyr CC Male Vet
47 18:36:00 Chris Lee Merthyr CC Male Vet
48 18:36:00 mark andrews Merthyr CC Male Vet
49 18:39:00 john Aspell Forza Cycles Male Vet
50 18:39:00 Christopher Matthews Forza Cycles Male Vet
51 18:39:00 Timothy Cummings Forza Cycles Male Vet
52 18:39:00 Russell White Forza Cycles Male Vet
53 18:42:00 Richard Bowmer Ogmore Valley Wheelers CC Male Vet
54 18:42:00 craig macdonald Ogmore Valley Wheelers CC Male Vet
55 18:42:00 Terry Anthony Ogmore Valley Wheelers CC Male Vet
56 18:42:00 Paul Nicholas Ogmore Valley Wheelers CC Male Senior
57 18:45:00 Gaynor Hughes Bynea Cycling Club Female Vet
58 18:45:00 Amanda Davies Bynea Cycling Club Female Vet
59 18:45:00 Diane Wilson-Evans Bynea Cycling Club Female Vet
60 18:45:00 Elizabeth John Bynea Cycling Club Female Vet
61 18:48:00 Ruan Bester Bath Cycling Club Male Senior
62 18:48:00 Iain Cade Bath Cycling Club Male Senior
63 18:48:00 Steven Cottington Bath Cycling Club Male Vet
65 18:51:00 Graham Howell Port Talbot Whs CC Male Senior
66 18:51:00 mark hillier Port Talbot Whs CC Male Vet
67 18:51:00 stuart evans Port Talbot Whs CC Male Vet
68 18:51:00 Owain Roberts Port Talbot Whs CC Male Senior
69 18:54:00 Simon Davies Milford Tritons Cycling Club Male Vet
70 18:54:00 Mark Whitby Milford Tritons Cycling Club Male Vet
71 18:54:00 Jeff Arnold Milford Tritons Cycling Club Male Vet
72 18:54:00 james phillips Milford Tritons Cycling Club Male Vet
73 18:57:00 Billy Conner Tenby Aces CC Male Senior
74 18:57:00 Jamie Silvester Tenby Aces CC Male Senior
75 18:57:00 David Poole Tenby Aces CC Male Vet
76 18:57:00 Carlton Coates Tenby Aces CC Male Vet
77 19:00:00 Martin Lightwood Tapitout Cycle Club Male Senior
78 19:00:00 Andrew Richards Tapitout Cycle Club Male Vet
79 19:00:00 Jeremy Jones Tapitout Cycle Club Male Vet
80 19:00:00 Jason Bishop Tapitout Cycle Club Male Vet
81 19:03:00 Grant Arnold Pembrokeshire Velo Male Senior
82 19:03:00 Ross McNally Pembrokeshire Velo Male Senior
83 19:03:00 Daniel Colman Pembrokeshire Velo Male Espoir
84 19:03:00 Will Jenkins Pembrokeshire Velo Male Vet
85 19:06:00 Christopher Gibbard Bynea Cycling Club Male Senior
86 19:06:00 Philip Tucker Bynea Cycling Club Male Senior
87 19:06:00 Matthew Hanford Bynea Cycling Club Male Junior
88 19:06:00 SAMUEL REAKES Bynea Cycling Club Male Junior
89 19:09:00 Nick Brown Team NBCC Male Vet
90 19:09:00 Andrew Rees Narberth Dynamos Cycling Club Male Vet
91 19:09:00 Jon Williams Team NBCC Male Senior
92 19:09:00 Rhys Jordan Team NBCC Male Senior
93 19:12:00 Ian Herbert Cardiff Ajax CC Male Vet
94 19:12:00 Adrian Coles Cardiff Ajax CC Male Senior
95 19:12:00 Rob Sanderson Cardiff Ajax CC Male Senior
96 19:12:00 Darren Green Cardiff Ajax CC Male Vet
97 19:15:00 Gregory Brett Ogmore Valley Wheelers CC Male Vet
98 19:15:00 Anthony Mansell Ogmore Valley Wheelers CC Male Vet
99 19:15:00 Nigel Williams Ogmore Valley Wheelers CC Male Vet
100 19:15:00 Reece Adams Ogmore Valley Wheelers CC Male Vet
101 19:18:00 Richard Long Merthyr CC Male Senior
102 19:18:00 dean ware Merthyr CC Male Senior
103 19:18:00 Michael Portlock Merthyr CC Male Vet
104 19:18:00 Colin Wallace Merthyr CC Male Vet
105 19:21:00 Matthew Phillips Towy Racing Cycling Club (TRCC) Male Senior
106 19:21:00 Daniel Blain Towy Racing Cycling Club (TRCC) Male
107 19:21:00 Phil Willoughby Towy Racing Cycling Club (TRCC) Male Senior
108 19:21:00 Alexander Jenkins Towy Racing Cycling Club (TRCC) Male Vet
109 19:24:00 Brad Davies Bynea Cycling Club Male Vet
110 19:24:00 David Brice Bynea Cycling Club Male Vet
111 19:24:00 michael bevan Bynea Cycling Club Male Vet
112 19:24:00 Andrew Grist Bynea Cycling Club Male Vet
113 19:27:00 Gareth Rees Tenby Aces CC Male Vet
114 19:27:00 Paul Slack Tenby Aces CC Male Vet
115 19:27:00 Richard Gardiner Tenby Aces CC Male Vet
116 19:27:00 Colin Barrett Tenby Aces CC Male Vet
117 19:30:00 Charlotte Jennings Bynea Cycling Club Female Senior
118 19:30:00 Carys Jeffreys Bynea Cycling Club Female Juvenile
119 19:30:00 Sara Jones Bynea Cycling Club Female Senior
120 19:30:00 Sarah Rees Bynea Cycling Club Female Vet
121 19:33:00 Andy Davies Cardiff Jif Male Senior
122 19:33:00 john edwards Cardiff Jif Male Vet
123 19:33:00 Luke Dix Cardiff Jif Male Senior
124 19:33:00 Andy Hoskins Cardiff Jif Male Senior
125 19:36:00 paul colman Pembrokeshire Velo Male Vet
126 19:36:00 Scott Nash Pembrokeshire Velo Male Vet
127 19:36:00 Nathan Miles Pembrokeshire Velo Male Vet
128 19:36:00 Roscoe Howell Pembrokeshire Velo Male Senior
129 19:39:00 Joel Turvey Team Echelon Male Senior
130 19:39:00 Tim Wood Team Echelon Male Vet
131 19:39:00 Jeremy Pile VC Sevale (Malvern) Male Vet
132 19:39:00 Martin Gotrel Team Echelon Male Vet
133 19:42:00 nicholas morgan Tapitout Cycle Club Male Vet
134 19:42:00 David Lloyd Tapitout Cycle Club Male Vet
135 19:42:00 Geoffrey Mccann Tapitout Cycle Club Male Senior
136 19:42:00 Gwylym Wilkins Tapitout Cycle Club Male Vet
137 19:45:00 Paul Thomas Team NBCC Male Vet
138 19:45:00 Chris Harris Team NBCC Male Vet
139 19:45:00 Lee Scourfield Team NBCC Male Senior
140 19:45:00 Tim Brace Team NBCC Male Vet
141 19:48:00 Daniel Coombe Backstedt/Hotchillee Male Junior
142 19:48:00 Joshua Price Ride 24/7 Male Junior
143 19:48:00 Samuel Tillett Giant CC - Halo Films Male Junior
144 19:48:00 Oscar Mingay Giant CC - Halo Films Male Junior
145 19:51:00 Steven Madeley Ogmore Valley Wheelers CC Male Vet
146 19:51:00 Steve Curry Ogmore Valley Wheelers CC Male Vet
147 19:51:00 Robert Powell Ogmore Valley Wheelers CC Male Senior
148 19:51:00 Mark Rosser Ogmore Valley Wheelers CC Male Vet
149 19:54:00 Rob Allen Milford Tritons Cycling Club Male Senior
150 19:54:00 Anthony Hayward Milford Tritons Cycling Club Male Senior
151 19:54:00 Jason Cole Milford Tritons Cycling Club Male Senior
152 19:54:00 Dan Devine Milford Tritons Cycling Club Male Senior
153 19:57:00 Michael George Pembrokeshire Velo Male Senior
154 19:57:00 David Astins Pembrokeshire Velo Male Vet
155 19:57:00 Robert Smith Pembrokeshire Velo Male Vet
156 19:57:00 Shaun Griffiths Pembrokeshire Velo Male Vet
157 20:00:00 Julie Andrasko Tenby Aces CC Female Vet
158 20:00:00 Stephanie Waring Tenby Aces CC Female Vet
159 20:00:00 Anto OHara Tenby Aces CC Female Vet
160 20:00:00 Katherine Brace Tenby Aces CC Female Senior
Reserve -- les thomas Port Talbot Whs CC Male Vet
Reserve -- antony howell Port Talbot Whs CC Male Vet
Reserve -- dean jones Tapitout Cycle Club Male Vet