rossendale rc (hilly)(l&l spoco)(entries close 18/02/17)

  • Hide Map
  • Date: 25-Feb-17
  • Time: 14:00
  • Distance: 11 Miles
  • Course: l112
  • Closing Date: 18-Feb-17 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para

Startsheet

Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
2 14:02:00 Roy Flanagan Rossendale RC Male Vet
3 14:03:00 Claire Swoboda Vision Racing (Delamere Dairy/GRM Property Consultants/Swinnert) Female Vet
4 14:04:00 lisa greenwood Rossendale RC Female Vet
5 14:05:00 Paul David Fleming Preston Whs Male Vet
6 14:06:00 Peter Knott Kent Valley RC Male Vet
7 14:07:00 Megan Barker Team Breeze Female Espoir
8 14:08:00 Paul Stupples St Helens Tri Male Vet
9 14:09:00 Andrew Barlow Kent Valley RC Male Vet
10 14:10:00 Adrian Lawrence Team Elite/Paul Bethell Electrical Male Vet
11 14:11:00 rick robson Cycle Sport Pendle Male Vet
12 14:12:00 Manon Lloyd Breeze Bikes RT Female Espoir
13 14:13:00 Amanda Howard Kendal Cycle Club Female Vet
14 14:14:00 Emily Nelson Team Breeze Female Espoir
15 14:15:00 Ian Sibbert Garstang CC Male Vet
16 14:16:00 Melissa Lowther Team Breeze Female Espoir
17 14:17:00 Kath Finn Kendal Cycle Club Female Vet
18 14:18:00 Holly Carter Manchester Wheelers Female Senior
19 14:19:00 Aidan Lawrence SportCity Velo Male Juvenile
20 14:20:00 David Huck Barrow Central Wheelers Male Senior
21 14:21:00 martin welsh Pendle Forest CC Male Vet
22 14:22:00 annasley park Team Breeze Female Espoir
23 14:23:00 Molly Horsley Frost Buxton CC/Sett Valley Cycles Female Vet
24 14:24:00 Becky Raybould Team Breeze Female Espoir
25 14:25:00 Darren Brackwell Barrow Central Wheelers Male Senior
26 14:26:00 sharon lovidge Barrow Central Wheelers Female Vet
27 14:27:00 Jan Scotchford North Lancashire Road Club Female Vet
28 14:28:00 Bill Smith Springfield Financial Racing Team Male Vet
29 14:29:00 Joshua Keers SportCity Velo Male Junior
30 14:30:00 paul russell Springfield Financial Racing Team Male Vet
31 14:31:00 antony Lowe Lancashire RC Male Vet
32 14:32:00 Aidan Holgate North Lancashire Road Club Male Senior
33 14:33:00 Hope Kerry Lancashire RC Female Senior
34 14:34:00 Daniel Hosker Ribble Valley Triathlon Club Male Senior
35 14:35:00 Chris Loxley North Cheshire Clarion Male Vet
36 14:36:00 Phil Shaw Kent Valley RC Male Vet
37 14:37:00 ABIGAIL DENTUS Team Breeze Female Espoir
38 14:38:00 Nick Higginson Cleveleys Road Club Male Senior
39 14:39:00 Jo Stevens Team JMC Female Vet
40 14:40:00 mark haydock North Lancashire Road Club Male Vet
41 14:41:00 Sam Anderton North Lancashire Road Club Male Senior
42 14:42:00 Eamonn Quinn Lakes Road Club Male Vet
43 14:43:00 David Golden West Pennine RC Male Vet
44 14:44:00 Mark Smith VTTA North Lancs and Lakes Group Male Vet
45 14:45:00 George Wharton Kent Valley RC Male Junior
46 14:46:00 Tim Bennett Kent Valley RC Male Vet
47 14:47:00 Daniel Shackleton ABC Centreville Male Vet
48 14:48:00 colin reynolds Leigh Premier Road Club Male Vet
49 14:49:00 Derek Schofield Rossendale RC Male Vet
50 14:50:00 Paul McHugh Liverpool Century RC Male Vet
51 14:51:00 Dougi Hall Border City Whs CC Male Vet
52 14:52:00 Garreth Bruff Barnsley Road Club Male Vet
53 14:53:00 Guy Jones Harry Middleton CC Male Junior
54 14:54:00 Kenny Mitchell Manchester Tri Club Male Vet
55 14:55:00 Louis Szymanski ABC Centreville Male Senior
56 14:56:00 Stuart Timmins North Lancashire Road Club Male Vet
57 14:57:00 Archie Irving Beacon Wheelers Male Juvenile
58 14:58:00 james lawley Barrow Central Wheelers Male Vet
59 14:59:00 Andy Brown The Endurance Store Male Senior
60 15:00:00 PETER GREENWOOD Team Swift Male Vet
61 15:01:00 David Hargreaves North Lancashire Road Club Male Vet
62 15:02:00 Andy Robinson Vision Racing (Delamere Dairy/GRM Property Consultants/Swinnert) Male Vet
63 15:03:00 carol westmorland Border City Whs CC Female Vet
64 15:04:00 Garth Spencer Ribble Valley Triathlon Club Male Senior
65 15:05:00 Adam Robinson Vision Racing (Delamere Dairy/GRM Property Consultants/Swinnert) Male Senior
66 15:06:00 Martyn Uttley Barrow Central Wheelers Male Vet
67 15:07:00 James Robinson Vision Racing (Delamere Dairy/GRM Property Consultants/Swinnert) Male Espoir
68 15:08:00 Thomas Eccles 100% ME Male Senior
69 15:09:00 Bill Belcher Clayton Velo Male Vet
70 15:10:00 James Lindsay Hoppers Rollers Male Senior
71 15:11:00 Duncan Park North Lancashire Road Club Male Vet
72 15:12:00 Graham Yardley Central Lancs Road Club Male Senior
73 15:13:00 Paul Dunn The Endurance Store Male Vet
74 15:14:00 David Kenyon Ribble Valley Triathlon Club Male Senior
75 15:15:00 andy gates Airevalley Solutions Race Team Male Vet
76 15:16:00 Ben Huddart Lancashire RC Male Espoir
77 15:17:00 Graham Tait Bury Clarion CC Male Vet
78 15:18:00 Kieran Lacey Barrow Central Wheelers Male Senior
79 15:19:00 Jason McDonald Bury Clarion CC Male Vet
80 15:20:00 Mark Nulty Glossop Kinder Velo Cycling Club Male Senior
81 15:21:00 stephen moorhouse Nelson Whs CC Male Vet
82 15:22:00 Mark Horsley Frost Buxton CC/Sett Valley Cycles Male Vet
83 15:23:00 Nicholas Dinsdale Clitheroe Bike Club Male Vet
84 15:24:00 David Tinker Clayton Velo Male Vet
85 15:25:00 PAUL WARRENER Rossendale RC Male Vet
86 15:26:00 Mike Westmorland Border City Whs CC Male Vet
87 15:27:00 Will Kerry Lancashire RC Male Junior
88 15:28:00 Thomas Hanlon Harry Middleton CC Male Senior
89 15:29:00 David Stammers Team ASL-Bolton Male Senior
90 15:30:00 Derek Parkinson Springfield Financial Racing Team Male Vet
91 15:31:00 Paul Targett Pendle Forest CC Male Vet
92 15:32:00 Alun Brown Border City Whs CC Male Senior
93 15:33:00 Roger Haydock North Lancashire Road Club Male Vet
94 15:34:00 Steve Mckane Barnoldswick Clarion Cycling Club Male Vet
95 15:35:00 Craig Battersby Team Chronomaster Male Vet
96 15:36:00 Ian Harcourt Team Aspire Male Senior
97 15:37:00 James Scott-Farrington The Endurance Store Male Espoir
98 15:38:00 David Bateson Horwich Cycling Club Male Vet
99 15:39:00 lincoln lord Barnoldswick Clarion Cycling Club Male Vet
100 15:40:00 Adam Hartley 100% ME Male Espoir
101 15:41:00 Adam Baines Team Chronomaster Male Senior
102 15:42:00 John Edmondson Manchester Wheelers Male Senior
103 15:43:00 James Noonan Hoppers Rollers Male Junior
104 15:44:00 Andrew Dent Pendle Forest CC Male Vet
105 15:45:00 Tom Rigby Springfield Financial Racing Team Male Senior
106 15:46:00 Stephen I'Anson Buxton CC/Sett Valley Cycles Male Vet
107 15:47:00 Jonathan Hobbs Otley CC Male Vet
108 15:48:00 Martin Ralph Pendle Forest CC Male Vet
109 15:49:00 Sam Ward Otley CC Male Senior
110 15:50:00 Philip Jones Bella in Sella Male Senior
111 15:51:00 Richard Durham Settle Wheelers Male Vet
112 15:52:00 john Bamford Team Chronomaster Male Vet
113 15:53:00 Liam Lever Rossendale RC Male Senior
114 15:54:00 Eddie McHugh Liverpool Century RC Male Juvenile
115 15:55:00 Warren Gell Team Chronomaster Male Senior