nova raiderscc (scca championship 10)(scca 18 of 18)

  • Hide Map
  • Date: 24-Sep-16
  • Time: 14:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: D10/23
  • Closing Date: 13-Sep-16 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
8 14:07:00 Andrew Rose Nova Raiders CC Male Vet
9 14:08:00 Ian Carson Oswestry Paragon CC Male Vet
10 14:09:00 Alex Leek Velo Club St Raphael Male Senior
11 14:10:00 Rebecca Richardson Hafren CC Female Senior
12 14:11:00 Ronald Perks Wrekinsport CC Male Vet
13 14:12:00 Rob Kennard Revolutions Racing Male Vet
14 14:13:00 Scott Harris Nova Raiders CC Male Vet
15 14:14:00 Andrew Tamplin Revolutions Racing Male Vet
16 14:15:00 Victor Trigger Crewe Clarion Wheelers Male Vet
17 14:16:00 Ned Millington Oswestry Paragon CC Male Vet
18 14:17:00 Dave Nicholas Mid Shropshire Wheelers Male Vet
19 14:18:00 Stephen Cooke Walsall Roads Cycling Club Male Vet
20 14:19:00 Richard Kay North Shropshire Wheelers Male Vet
21 14:20:00 Mel Griffiths Mid Shropshire Wheelers Male Vet
22 14:21:00 Jenny Newton Nova Raiders CC Female Vet
23 14:22:00 Simon Davis Male Senior
24 14:23:00 Philip Handy V.C. Pierre Male Vet
25 14:24:00 Elliot Jones Male Senior
26 14:25:00 Dave Vart Oswestry Paragon CC Male Vet
27 14:26:00 Andrew Hellowell Revolutions Racing Male Vet
28 14:27:00 Lee Kennedy Birkenhead North End CC Male Vet
29 14:28:00 David Wilson North Shropshire Wheelers Male Vet
30 14:29:00 Kirk Vickers Holohan Coaching Race Team Male Senior
31 14:30:00 Stuart Ward Weaver Valley CC Male Vet
32 14:31:00 Anthony Yates St Helens CRC Male Vet
33 14:32:00 Ewart Howkins Weaver Valley CC Male Vet
34 14:33:00 Pauline Hughes Revolutions Racing Female Vet
35 14:34:00 Jamie Carson Chorley Cycling Club Male Vet
36 14:35:00 Derek Parry Birkenhead Victoria CC Male Vet
37 14:36:00 Ron Clews Stourbridge Velo Male Vet
38 14:37:00 Ian Casson Birkenhead Victoria CC Male Vet
39 14:38:00 Robert Ian Griffiths Fibrax Wrexham RC Male Vet
40 14:39:00 Matthew Davies Holohan Coaching Race Team Male Senior
41 14:40:00 David Drew North Shropshire Wheelers Male Vet
42 14:41:00 Andy Maxwell Nova Raiders CC Male Senior
43 14:42:00 Anthony Marlow Mercia - Lloyds Cycles CC Male Vet
44 14:43:00 Tony Perrin Stone Wheelers CC Male Vet
45 14:44:00 Stephen Hall Fibrax Wrexham RC Male Vet
46 14:45:00 Fraser MacKinnon Wrekinsport CC Male Vet
47 14:46:00 Ian Coe Hafren CC Male Vet
48 14:47:00 Gary Duncan Paramount CRT Male Vet
49 14:48:00 William Morgan NFTO CC Male Senior
50 14:49:00 George Evans Team Bottrill Male Senior
51 14:50:00 Stuart Proctor Paramount CRT Male Vet
52 14:51:00 Tim Beardmore Male Vet
53 14:52:00 Bryn Davies Hafren CC Male Vet
54 14:53:00 Jef Outhwaite Black Country Triathletes Male Vet
55 14:54:00 Mostyn Bullock Buxton CC/Sett Valley Cycles Male Vet
56 14:55:00 Kevin Corden Stone Wheelers CC Male Senior
57 14:56:00 Barry Ralphs North Shropshire Wheelers Male Vet
58 14:57:00 Terry Icke Newport (Shropshire) CC Male Vet
59 14:58:00 Andy Hazell Mid Shropshire Wheelers Male Vet
60 14:59:00 Joshua Williams Team Bottrill Male Senior
61 15:00:00 Hetty Niblett Female Senior
62 15:01:00 Simon Harrison Mid Shropshire Wheelers Male Vet
63 15:02:00 Martyn Bowers Stone Wheelers CC Male Vet
64 15:03:00 Helen Tudor Oswestry Paragon CC Female Vet
65 15:04:00 Graham Kemp Graham Weigh Racing-Deeside Olympic Male Senior
66 15:05:00 Andy Nicholas Mid Shropshire Wheelers Male Vet
67 15:06:00 Chris Pook Holohan Coaching Race Team Male Senior
68 15:07:00 Ceris Eslava Paramount CRT Female Vet
69 15:08:00 Tony Boardman VTTA (Manchester & NW Group) Male Vet
70 15:09:00 David Crawley Velotik Racing Team Male Vet