You are here: Competition » National Championships » 24hr Results Register  |  Login
 
FilterYear by
   
Find it!
NumberRiderClubTimeN1N2N3Notes
1
Ultan Coyle
Rapha Condor CC
 
488.993
 
 
 
2
Stuart Birnie
Willesden CC
 
480.723
 
 
 
3
Ishmael Burdeau
GS Gazzetta
 
472.332
 
 
 
4
Peter Moon
Eastbourne Rovers CC
 
471.180
V
 
 
5
Gregory Woodford
Reading CC
 
462.605
 
 
 
6
Simon Bever
Twickenham CC
 
459.711
 
 
 
7
Steven Abraham
North Bucks RC
 
448.193
 
 
 
8
Ian Wilson
Deeside Thistle CC
 
445.160
V
 
 
9
Sam Williamson
Hemel Hempstead CC
 
444.643
 
 
 
10
Kevin Thomas
Kingston Wheelers
 
440.995
 
 
 
11
Lynne Taylor
Born to Bike Bridgtown Cycles
 
438.128
W
 
 
12
Toby Hopper
Cardiff Ajax
 
432.663
 
 
 
13
Chris Hopkinson
Army Cycling Union
 
432.506
 
 
 
14
Richard Parrotte
Shaftesbury CC
 
428.269
V
 
 
15
Mark Gray
Derby Mercury RC
 
426.235
 
 
 
16
Nigel Jones
Hereford & District Wheelers
 
423.363
 
 
 
17
Stuart Edwards
RNRMCA
 
422.748
V
 
 
18
Matthew Scholes
South Western RC
 
418.382
 
 
 
19
Andy Denyer
Lewes Wanderers
 
418.164
 
 
 
20
Laurence Hewetson
BAD Tri
 
415.228
 
 
 
21
John Forbes
Birkenhead North End CC
 
414.570
 
 
 
22
Andrew Waddington
Portsmouth North End CC
 
412.636
 
 
 
23
John Cornfield
Born to Bike Bridgtown Cycles
 
410.992
 
 
 
24
David Parkes
Coventry RC
 
410.735
V
 
 
25
Simon Gent
Shaftesbury CC
 
410.127
 
 
 
26
Neil Ridsdale
Bridlington CC
 
409.158
V
 
 
27
Nicholas Long
Kenton RC
 
407.625
 
 
 
28
Hefin Jones
Ross-on-Wye & District CC
 
406.579
 
 
 
29
Tom Deakins
Flitchbikes.co.uk
 
406.033
 
 
 
30
Ian Hennessey
Exeter Wheelers CC
 
405.286
 
 
 
31
Roger Squire
Fibrax Wrexham RC
 
391.277
 
 
 
32
Frank Proud
Westerley
 
390.941
 
 
 
33
Tabitha Rendall
Club Cyclopark
 
389.039
VW
 
 
34
Jacqueline Hobson
Warwickshire RC
 
388.198
VW
 
 
35
Fred Newton
Wessex Road Club
 
387.958
 
 
 
36
Geoff Smith
Eastbourne Rovers CC
 
385.932
V
 
 
37
Anthony Wheatley
Stourbridge CC
 
384.722
 
 
 
38
John Rowe
Stocksbridge CC
 
384.439
 
 
 
39
Bob Richards
RNRMCA
 
381.412
V
 
 
40
Matt Chambers
Didcot Phoenix CC
 
380.481
 
 
 
41
Michael Pumphrey
Thornton RC
 
379.287
V
 
 
42
David Bayley
Audax Ireland
 
372.016
 
 
 
43
Steve Davies
Addiscombe CC
 
370.867
V
 
 
44
John O'Sullivan
Audax Ireland
 
363.693
 
 
 
45
Geraint Catherall
Anfield BC
 
360.289
 
 
 
46
Dave Pemberton
Born to Bike Bridgtown Cycles
 
359.629
 
 
 
47
Jim Hopper
Derby Mercury RC
 
359.366
Tri.
 
 
48
Mohammad Leghari
Addiscombe CC
 
358.679
 
 
 
49
Bob Watts
San Fairy Ann CC
 
357.972
 
 
 
50
Ben Rockett
Bath CC
 
356.226
 
 
 
51
Andy Barratt
Kidsgrove Wheelers
 
355.679
V
 
 
52
Steve Gelder
Team Swift
 
352.871
 
 
 
53
David Bellinger
Medway Velo
 
352.684
 
 
 
54
Ross Bentley-Davies
Didcot Phoenix CC
 
352.224
 
 
 
55
Wyatt Wendels
Airedale Olympic
 
348.018
 
 
 
56
Matthew Haigh
Farnborough & Camberley CC
 
346.684
 
 
 
57
Pippa Wheeler
Exeter Wheelers CC
 
344.294
W
 
 
58
Ben Amesbury
Fibrax Wrexham RC
 
340.968
 
 
 
59
John Laker
Thornton RC
 
340.809
 
 
 
60
Denise Hurst
Congleton CC
 
338.789
VW
 
 
61
Russell Pindar
Beeston CC
 
338.626
 
 
 
62
Malcolm Matcham
Sotonia
 
338.594
V
 
 
63
Andrew Preston
CC Weymouth
 
335.862
 
 
 
64
Russ Mason
Thornton RC
 
334.943
 
 
 
65
Jane Swain
Willesden CC
 
333.628
Tri.W
 
 
66
Trevor Halstead
Gainsborough Aegir CC
 
332.756
 
 
 
67
Richard Harding
Exeter Wheelers CC
 
330.188
 
 
 
68
Phil Holden
Seamons CC
 
329.336
V
 
 
69
Ann Bath
Kingston Phoenix RC
 
327.360
VW
 
 
70
Michael Rainton
VC Baracchi
 
324.661
V
 
 
71
Steve Heaney
Rhos-on-Sea CC
 
324.361
 
 
 
72
Jason Brookes
Stourbridge CC
 
321.162
 
 
 
73
Alex Pattison
Angus Bike Chain CC
 
316.646
 
 
 
74
Valerio Zamboni
UCI/Team Monaco
 
303.143
 
 
 
75
John Mollart
Lyme Racing Club
 
287.999
 
 
 
76
Graeme Wyllie
Edinburgh RC
 
284.469
 
 
 
77
Brian Kilgannon
RNRMCA
 
284.322
V
 
 
78
Tony Hull
Chippenham & District Wheelers
 
281.579
 
 
 
79
Dave Stokes
Musselburgh RCC
 
258.280
Tri.
 
 
80
Charles Kitson
Wansbeck CC
 
250.544
 
 
 
81
Stephen Avery
Zappi CC
 
218.098
Tri.
 
 
1001
Roger Clarke
Tyneside Vagabonds CC
 
DNF
 
 
 
1002
David Shepherd
GS Stella
 
DNF
V
 
 
1003
Rob Dulson
Hainault RC
 
DNF
V
 
 
1004
Anton Blackie
Rapha Condor CC
 
DNF
 
 
 
1005
Mark Leadbetter
Stirling Bike Club
 
DNF
 
 
 
1006
Graeme Walsh
Stirling Bike Club
 
DNF
 
 
 
1007
Graham Jones
Edinburgh RC
 
DNF
V
 
 
1008
Robert Watson
North Hampshire Road Club
 
DNF
V
 
 
1009
Andy Payne
GS Stella
 
DNF
V
 
 
1010
Lisa Costa
Kidsgrove Wheelers
 
DNF
VW
 
 
1011
Joe Applegarth
Houghton CC
 
DNS
 
 
 
1012
Gareth Gregory
Port Talbot Wheelers CC
 
DNS
 
 
 
1013
Sally Cowan
Seamons CC
 
DNS
VW
 
 
1014
Arthur Puckrin
Cleveland Wheelers
 
DNS
V
 
 
1015
William Dossett
Willesden CC
 
DNS
 
 
 
1016
Christopher Dobbs
Holme Valley Wheelers
 
DNS
 
 
 
1017
Christian Henderson
Derwentside CC
 
DNS
 
 
 
1018
Sean O'Hiarnain
Rollapaluza CC
 
DNS
 
 
 
1019
John Warnock
Twickenham CC
 
DNS
 
 
 
Kimroy Photography

 

Privacy Statement  |  Terms Of Use
Copyright Cycling Time Trials